ייצור סדרתי של מוצרים איכותיים הוא אתגר משמעותי. התהליך היום יומי של שמירה על איכות המוצרים בקו הייצור הוא קשה, מורכב ולעיתים אף מתסכל.
אנחנו עובדים כל כך קשה בקו הייצור שלנו על מנת לייצר מוצרים איכותיים, ובכל זאת אנחנו נאלצים יום יום להתמודד עם בעיות איכות.
 
הקושי הרב נובע מכך שכדי שהמוצר ייצא תקין מקו הייצור, צריך ששרשרת של מאות ולעיתים אלפי פעולות תסתיימנה כל אחת בהצלחה. מספיק שפעולה אחת תבוצע באופן לא תקין (למשל פעולת הרכבה, בדיקה, חלק לא תקין) כדי שהמוצר ייפסל, יישלח לתיקון או בטעות יישלח ללקוח.
 
הסיבה המרכזית למצב זה היא שבמפעלים רבים אין תהליך קבוע ושגרתי של שיפור, והפקת לקחים.
 
רבים מאיתנו הקוראים מאמר זה משוכנעים שאצלם, בקו הייצור, זה לא כך.
אני שומע פעמים רבות את הביטויים "מעגלי איכות", Total Quality Management ועוד תיאוריות לניהול איכות הקמות.
 
עם "יד על הלב", האם אנחנו יודעים באמת מה קורה בקו הייצור שלנו?
האם אנחנו, בסביבת העבודה הלחוצה שלנו בקו הייצור, באמת מסיקים מסקנות ומשפרים תהליכים כל הזמן?
 
האם למנהלי תפעול, ייצור, איכות והנדסה יש את הכלים הדרושים לבקרה רציפה על איכות הייצור ולחקר מהיר של תקלות? כיצד אנו מבטיחים את איכות הייצור של המוצרים שלנו? כיצד נדע שהלקוחות שלנו מקבלים מוצרים ברמת האיכות הנדרשת?

כן, אני יודע. בכל קו ייצור סדרתי קיימות תחנות בדיקת איכות הבודקות את המוצרים בתהליך ייצורם. תהליכי הבדיקה שלנו על הקו בדרך כלל אינם מתועדים ובמקרים שהם מתועדים, לאף אחד מצוות הייצור אין יכולת "לעכל" ברמה יומית ובאופן מפורט כמות אדירה כזו של המידע הנאגר.
 
נניח שיש לנו נוהל של בדיקה ויזואלית של תהליך ייצור בקו ה-CNC שלנו.
תהליך הבדיקה כולל בדיקות ויזואליות וגם בדיקות מדידה. האם אנחנו מתעדים את המידע לפי הפרמטרים השונים ומנתחים את התוצאות? נכון שלא?
 
 
מה כן קורה?

בגלל העומס והלחץ הקבוע שקיים בקו הייצור, ובמקרים שקיים תיעוד כלשהו של הבדיקות, אנחנו מתייחסים בסופו של דבר רק לתוצאה הסופית של כל בדיקה – דהיינו "עובר" או נכשל". אבל אנחנו יודעים שהחיים לא כל כך פשוטים, והמידע המפורט של כל בדיקה ובדיקה הינו חשוב ביותר למניעת תקלות, לשיפור הייצוריות של המוצר, לאיתור מקרים גבוליים וכדומה. 

יש פתרון לניהול האיכות של תהליך הייצור

מאת אייל קאופמן* 
טכנולוגיה חדשנית המתאימה גם לתעשיות המסורתיות מאפשרת לנתח את תוצאות הבדיקות בקו הייצור, להציג במפורט ובכל רגע נתון את הבעיות המרכזיות בקו ואת הסיבות לתקלות. המטרה: לדעת מייד מה לא בסדר; להיות מסוגלים לחקור ולאתר את סיבות התקלה; לפתור את התקלות במהירות.
למה אנחנו לא מתעדים במפורט ומנתחים את התוצאות של הבדיקות? התשובה פשוטה: כי זה קשה ודורש הרבה זמן שאין לנו.
 
הכלים הקיימים כיום בייצור שלנו אינם מאפשרים איסוף בתהליך קל של בדיקות האיכות, ואינם מאפשרים לנתח באופן אוטומטי את התוצאות כל שניתן יהיה ללמוד מהן ולשפר את התהליך.
 
כולנו מכירים את תהליך איסוף המידע מקו הייצור וניתוחו. זה מתחיל בדרך כלל בהכנות לישיבת איכות שבועית או חודשית. צוות הייצור והאיכות עמל לאסוף את המידע ולהעבירו למצגת שתציג את התוצאות, תדגיש את הבעיות ותציע פתרונות. תהליך כזה של הכנות לוקח זמן רב ועוד רחוקה הדרך עד ליישום בשטח של השיפורים המוצעים.
 
כן, חיוני מאוד מאוד לנתח באופן יום יומי את תוצאות הבדיקות שעל קו הייצור ולהסיק בהתאם את המסקנות הנדרשות, אבל כדי שתהליך כזה יהיה מעשי בשגרת החיים הלחוצה שלנו על קו הייצור, נדרש כלי שיאפשר לנו לאסוף את המידע באופן קל ורציף ושהמידע ינותח עבורנו באופן אוטומטי.
 
אנחנו צריכים כלי דינמי ועדכני המציג בפנינו במפורט בכל רגע נתון את מצב האיכות של הקו ואת הבעיות המרכזיות.
 
כלי זה צריך גם לאפשר לנו לנתח במהירות את המידע המוצג כדי שנבין את המקור לבעיות האיכות המוצגות ומשם הדרך לשיפור המיוחל תהיה קצרה ולעיתים קרובות גם מיידית.

יש כיוון חדשני כפתרון לכלי זה: חברת QualityLine הישראלית פיתחה טכנולוגיה חדשנית המתאימה גם לתעשיות המסורתיות.
 
הרעיון המרכזי הוא:
  • לדעת מייד מה לא בסדר.
  • להיות מסוגלים לחקור ולאתר את סיבות התקלה.
  • לפתור תקלות ומהר.
הטכנולוגיה של QualityLine מאפשרת להגדיר בקלות את תהליכי האיכות גם אם הם מתבצעים באופן ידני. המערכת מאפשרת תיעוד המידע של תהליכי הבדיקה ישירות לתוך מסכי קלט. המידע הנאסף מנותח אוטומטית ובאופן מפורט לפי כל אחת מהבדיקות ומוצג באופן ויזואלי במערכת מסכי דֶש-בורד אינטראקטיביים המאפשרים ניתוח מהיר למציאת הסיבות לבעיות האיכות.
 
המערכת מאפשרת לצוותי הייצור, ההנדסה והאיכות של החברה:
  • להבין בדיוק מה קורה בקו הייצור בכל תהליך.
  • לאבחן את הבעיות בקו ולפי סדר מידת חומרתם.
  • לחקור בתוך המערכת, באופן מיידי ומהיר, כדי להבין את הסיבות לתקלות (חומר גלם לא תקין, עובד לא מיומן, תהליך בדיקה לא תקין וכו').
 בנוסף, המערכת מאפשרת:
  1. קבלת התראות אוטומטיות על בעיות איכות.
  2. בקרה על יציבות ותחזוקתיות של תחנות הבדיקה.
  3. ניתוח תקלות: איסוף האנליזות של הטכנאים המתקנים את היחידות התקולות מקו הייצור או שחזרו מהלקוחות.
ועוד פונקציות רבות וחשובות לפיקוח על איכות הייצור.

החדשנות הטכנולוגית של מערכת QualityLine היא ביכולת לבצע את האינטגרציה על קו היצור באופן מהיר ומרחוק וזאת ללא צורך בשינויים טכנייים כלשהם בקו הייצור.
המשוב שהתקבל עד כה מלקוחות של מערכת QualityLine  : היא משפרת באופן משמעותי את איכות הייצור ומורידה את עלויות אי האיכות.

אתם מוזמנים לקרוא על כך עוד כאן.

על חברת QualityLine :
צוות החברה שלנו הינו בעל ניסיון של 25 שנה בהקמה וניהול של קווי ייצור.
כולנו באים מקווי הייצור והמערכת שלנו נולדה מצורך אמיתי שקיים בשטח.
במהלך העשייה המקצועית שלנו חווינו על "בשרנו" אין סוף מקרים של בעיות איכות בקו. כל מי שנמצא בענף הזה של ייצור סדרתי יודע שאין יום שחולף מבלי שנדרש טיפול בבעיות איכות בקו.
 
________________
* אייל קאופמן, מייסד החברה ניהל את התפעול של חברות מובילאיי, קארדו סיסטמס ומדיסים. בנוסף, הוא ביצע עבודת מחקר לדוקטורט בנושא "אתגרים בניהול איכות של קווי ייצור". 
אייל קאופמן