מאת אבישג אשר   פורסם 15.11.2017
תעשיית הפלסטיקה והגומי הישראלית נמצאת בתנופת פיתוח והתחדשות. לפי נתוני התאחדות התעשיינים, בשנת 2016 הסתכמו ההשקעות במכונות ובציוד מיבוא בכ-547 מיליון שקל, גידול של כ-14% לעומת שנה קודמת. היקף המכירות בענף הגיע ל-19.8 מיליארד שקל, והוא מהווה כ-5% מכלל מכירות התעשייה בישראל. הצמיחה בענף הגיעה ל-8% לאחר שנים קודמות של ירידות. היצוא של חברות התעשייה בענף עלה אף בשיעור גבוה יותר – 10.5% - והוא הסתכם בכ-2 מיליארד דולר.

רשות החדשנות, שמקדמת את עידוד החדשנות בתעשייה המסורתית, הכריזה על תמריצים לעידוד החדשנות באמצעות הטמעה של תהליכי חדשנות טכנולוגית במטרה לייצר בידול טכנולוגי ויתרונות תחרותיים בשוק המקומי והעולמי. חברות שיתקבלו למסלול התמריצים יוכלו להגיש בקשות לתמיכה בתכניות מו"פ במהלך כל השנה, יוכלו לקבל הכרה בהוצאות ייחודיות למחקר ופיתוח, ויקבלו פטור מחובת תשלום תמלוגים. מדובר בתנאים משופרים שנועדו להקל על חברות מסורתיות הבוחנות כניסה לתוכנית מחקר ופיתוח לקבל את ההחלטה האסטרטגית הזו.

כדי לקדם את התחדשות הענף, איגוד יצרני הפלסטיקה והגומי בשיתוף התאחדות התעשיינים יערכו בסוף החודש כנס חדשנות בעולם הפלסטיקה. יפתח את הכנס רובי גינל, מנכ"ל התאחדות התעשיינים ולאחריו יציג את הנושא בכללותו אורן הרמבם, מנהל איגוד תעשיות מוצרי בניה וצריכה בהתאחדות התעשיינים, ממובילי החדשנות בתעשייה בישראל.
פרופ' עמוס אופיר ממכללת שנקר, מנכ"ל מרכז הפלסטיקה והגומי לישראל, ידבר על טכנולוגיות פורצות דרך בתחום הפולימרים והפלסטיקה בעולם והנתיבים לפיתוחן ולהטמעתן בתעשייה. ד"ר גוין סאס מהמכללה למינהל ומנהל התוכנית לפיתוח מנהלים בכתר פלסטיק, חוקר ומרצה לחדשנות, ידבר על הכשרת סוכני חדשנות בארגונים. זיו שדה, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת סו-פאד, ידבר על חדשנות בתהליכי הייצור ויציג את מהפיכת הדפסות התלת מימד. על חדשנות בחומרי גלם ידבר יוחאי גפני, נשיא DOW ישראל. יסגור את הכנס ד“ר נאום נווה, מנהל יחידת מרכז הפלסטיקה והגומי בטכניון, שיעסוק בפיתוח מתקדם ליישום ננו-חומרים וננו-טכנולוגיה בתעשיית הפלסטיקה.

בנוסף להרצאות ישתתפו בכנס שורה של מנהלי סטארטאפים, המפתחים טכנולוגיות לעולם הפלסטיקה, אשר יציגו בקצרה את הרעיונות החדשניים שהם מובילים.

הכנס יתקיים בתאריך 27.11.2017 בבית התאחדות התעשיינים בתל אביב.

ההרשמה לכנס באתר התאחדות התעשיינים 

 

כנס חדשנות בעולם הפלסטיקה יעודד מחקר ופיתוח בענף

פרופ' עמוס אופיר        צילום: מכללת שנקר