לראשונה יוצרו מושב ואוכף לאופניים בהדפסת תלת מימד

מאת יחיאל ינאי      פורסם: 8.9.2019
יצרנית מדפסות התלת מימד בקליפורניה Carbon בשותפות עם fizik, יצרנית ציוד רכיבה על אופניים, ייצרה אוכף ומושב לאופניים בטכנולוגיית הדפסת תלת מימד דיגיטלית. Carbon שואפת להקים את תהליך ה- DLS שלה כסטנדרט בטכנולוגיית האוכף. לוקה מתיה ברטונצ'לו, מנהל המותג fizik, נרגש מהאפשרויות שמאפשר הדפסת תלת מימד לאוכפי אופניים: "סינתזה של אור דיגיטלי פותחת עידן חדש בתכנון וייצור האוכף, תוך איסוף נתוני ספורטאים ותהליכי ייצור זריזים. אנו מביאים דרך מחשבה חדשה לגמרי לרוכבי האופניים, במטרה לספק להם מוצר המותאם לנתונים הביודינמיים האישיים שלהם". 
באמצעות טכנולוגיית Carbon DLS, צוות מעצבים, מדעני ספורט ומהנדסים של fizik הצליח לנתח במדויק את תכונות האוכף תוך התייחסות למפרטים כמו העברת כוח, ספיגת זעזועים, יציבות ונוחות בהתאם לצרכי רוכבי האופניים, ללא המגבלות שנגרמו על ידי שיטות ייצור וחומרים מסורתיים. הנתונים שנצברו בתשע שנים נאספו על ידי fizik מרוכבי אופניים מקצועיים. האוכף עשוי כולו מסיבי פחמן המספקים את יתרונות התמיכה לריפוד.
Carbon מציין כי ניתן להתאים ולהתאים אישית כל עיצוב באמצעות הדפסת Carbon DLS 3D על פי נתונים מותאמים אישית. לפיכך, fizik יכולה להדפיס אוכפי האופניים בחנויות כדי ליצור חווית צרכנים בהתאמה אישית מלאה.