מאגד חדש – רובוטיקה בתעשייה

מאת אבישג אשר       פורסם: 24.7.2018
רשות החדשנות משיקה את מאגד "רובוטיקה בתעשייה". במאגד יקחו חלק חברות מתחום הרובוטיקה ויצרנים מתועשים בהיקפים גדולים. חזון המאגד: פיתוח טכנולוגיות ייצור רובוטיות גנריות, ליישום בתעשייה. מטרת המאגד: לפתח טכנולוגיות רובוטיות גנריות, ליישום בתהליכי הרכבה ובמשימות לוגיסטיקה פנים מפעלית בתעשייה, המאפשרות בניית תהליכי ייצור רובוטיים הפועלים בגמישות ובתנאי אי-ודאות בתהליך הייצור של רכיבים "רכים" בסביבת בני אדם.

הטכנולוגיות המרכזיות בהן יעסוק המאגד: חישה ואקטואציה המאפשרות Intuitive Grasping and Assembly, טיפול בעצמים רכים (Deformed Objects), מערכות נעות בסביבת עבודה דינמית, בטיחות ועבודה בסביבה משולבת רובוט / אדם, אינטראקציה בלתי מילולית ואופטימיזציה וסימולציה לפעולה בתנאי אי-ודאות.

מסלול מאגדי מגנ"ט הוא מסלול סיוע של רשות החדשנות המופעל על ידי זירת תשתיות טכנולוגיות שמטרתו לעודד מחקר ופיתוח של טכנולוגיות חדשניות בחזית הידע הטכנולוגי על מנת להקנות יתרון יחסי לתעשייה הישראלית בשווקים בינלאומיים. מדובר בהתאגדות של תאגידים תעשייתיים ומוסדות מחקר אקדמיים לביצוע מו"פ של טכנולוגיות גנריות טרום תחרותיות על בסיס שיתופי פעולה מהותיים בין חבריו, מתוך מגמה להשיג יחד הרבה יותר מהיכולת של כל אחד בנפרד.
מפגש ההשקה של מאגד הרובוטיקה בתעשייה יתקיים ב-13 באוגוסט 2018 בשעות 15:00-18:30 ברשות החדשנות בקריית שדה התעופה. למפגש מוזמנים נציגי חברות תעשייתיות, מוסדות אקדמיים ומוסדות מחקר שיש להם עניין להצטרף למאגד.