החברה האמריקאית  Marvel Medtech- יצרנית מכשור רפואי המתמחה בטיפול בסרטן, רכשה את המדפסת התלת מימד הקרמית Carmel 1400 3D שפיתחה החברה הישראלית XJet, יצרנית מדפסות תלת מימד.
הדפסה תלת-ממדית בתחום הרפואי היא בעלת השפעה משמעותית, במיוחד במאבק נגד סרטן. "עם יותר מ-500,000 נשים שמתות מסרטן השד מדי שנה, 40 אלף מתוכן בארצות הברית, לפתרון של Marvel Medtech פוטנציאל אמיתי בתחום הבריאות", אמר המנהל העסקי של XJet דרור דנאי,  "שמחנו להציע את המדפסת שלנו לפתרון בעיות הייצור שלהם, ואנחנו מאוד גאים להיות חלק מהטכנולוגיה להצלת חיים".

מדפסת תלת מימד ישראלית מסייעת לטיפול בסרטן השד

מאת יחיאל ינאי    פורסם: 1.6.2019
XJet, יצרנית ישראלית של מדפסות תלת מימד, מכרה מדפסת תלת מימד שתדפיס רכיבים קרמיים למערכת הדמיה המשמשת לבדיקות אינטראקטיביות בעת טיפול להרס תאים סרטניים בשד.
 
Marvel Medtech פיתחה מערכת MRI אינטראקטיבית בשם Solada. זוהי מערכת רובוטית המאפשרת התערבות בתוך הדמיית MRI של נשא. המכשיר מאפשר ניטור והכוונה בזמן אמת של בדיקות עבור הליכים כירורגיים בתוך הסורק. לעת עתה Marvel Medtech מתמקדת בפיתוח Solada עבור ביופסיה של השד בלבד. עד כה, גייסה החברה 2,5 מיליון דולר הכולל 2 מיליון דולר מענקים מהמכון הלאומי לסרטן (NCI) וממכונים לאומיים לבריאות (NIH).
 
Marvel Medtech רכשה את המדפסת Carmel 1400 3D של XJet בשל יכולת ההדפסה התלת-ממדית של חלקים מדויקים ומורכבים מקרמיקה. המדפסת אמורה להדפיס מרכיבים קרמיים עבור המערכת הרובוטית Solada במהלך בדיקות לצורך טיפול קריותרפי (שימוש בטמפרטורות נמוכות מאד לטיפול ברקמות חריגות, בדרך כלל בעור, ובמקרה הזה להשמדת תאים סרטניים בשד.
לדברי נשיא Marvel Medtech, ריי הרטר, "על הרכיבים בסורק MRI להיות תואמים להנחיות הבטיחות הקפדניות ומצד שני לא לשבש את איכות התמונה. רכיבים מקרמיקה אידיאליים כדי להשיג זאת בגלל הבידוד החשמלי של החומר. זו הסיבה שאימצנו את הפתרון של XJet ".
XJet , שנוסדה בשנת 2005, פיתחה והציג את הטכנולוגיה המהירה  NanoParticle Jetting (NPJ)  המאפשרת ייצור של חלקי מתכת או קרמיקה בקלות (כמו הדפסה בהזרקת דיו) ומבלי להתפשר על התפוקה או איכות. צוות מחקר ופיתוח מנוסה ומיומן ברמה עולמית מחזיק מעל 75 פטנטים רשומים.
לדברי המנהל העסקי של XJet דרור דנאי, "הטכנולוגייה הייחודית שלנו להדפסת תלת מימד מאפשרת ליצרנים להתגבר על מגבלות הייצור המסורתית של קרמיקה. ואכן, אנו מאמינים שהטכנולוגייה שלנו פותחת דלת להמצאה ולהפקה של מוצרים וכלים חדשים כדי לתת מענה לכמה מהאתגרים הגדולים של האנושות. נשמח לראות איך זה ישפיע על חיינו בעתיד".