כיום החברות והמפעלים היצרניים מבינים כי על מנת להגיע לאפקטיביות מיטבית בעולם הייצור המפעלים נדרשים למידעים שונים ומגוונים מעבר למערכות ה- ERP, MES ונתונים מעולם ה-IoT.

בעידן בו הטכנולוגיה כבר זמינה, מפעלים רבים מנסים להגיע לשלב שבו כל הציוד מחובר ומתקשר זה עם זה. הדרך הנכונה להשגת מטרה זו דורשת תכנון מראש וכמובן מתודולוגית עבודה סדורה המבוססת על הבנת התהליך והדרך המומלצת להיות מפעל חכם יעיל ואפקטיבי בעידן Industry 4.0.

חשוב לציין כי החברות אשר מייצרות את אותם רכיבי IoT, לרוב אינן מדברות בשפה המפעלית/יצרנית ואינן מבינות איך לשלב ולהנגיש את המידע היצרני עם עולם ה-IoT.

מהי מתודולוגית העבודה הנכונה בדרך ל-Industry 4.0 - לייצור חכם, יעיל וחסכוני

מאת אדיר אורן *
מפעלים רבים נדרשים לכלל המידע היצרני מהמכונות וקווי הייצור כדי לקבל החלטות מושכלות ורלוונטיות לתהליכי הייצור וחיסכון בעלויות. מידע חשוב נוסף אשר מספק ערך מוסף עצום לקבלת ההחלטות כולל נתוני IoT תומכים כגון רעידות מנוע, טמפרטורה, אנרגיה, ועוד נתונים משמעותיים רבים אחרים. השאלה המעניינת היא מהי הדרך הנכונה לשילוב המידע מעולמות הייצור וה-IoT לכדי יצירת ערך מידע יצרני. במאמר זה אסקור מתודולוגית עבודה אשר מסבירה מה הן אבני הדרך המומלצות.
ובכן, מהם השלבים הרצויים ומתודולוגית העבודה הנכונה בדרך ל- Industry 4.0?

בראש ובראשונה, נדרש צוות ייעודי אשר זוהי מטרתו, בין אם זה צוות מצוינות תפעולית, צוות Industry 4.0  או כל צוות אחר. חובה לספק זמן ראוי ואחוזי משרה רלוונטיים לתהליך ולעבודה ולא פעילות "על הדרך". נדרש להקצות X אחוזים ייעודיים לטובת נושא זה מכל אחד מבעלי התפקידים (וישנם תפקידים מסוימים דורשים מעורבות של 100% קשב ותעסוקה).

אבן דרך שנייה, היא גיבוש הצוותים המעורבים. תעשייה חכמה איננה בבלעדיות של ה- OT. בתהליך נדרשת מעורבות של כלל הגורמים במפעל, מעורבות של ארגון ושיטות, מחלקת ה- IT, מצוינות תפעולית, מהנדס ראשי וכמובן ההנהלה. כאשר כלל הגורמים הרלוונטיים מעורבים בתהליך - סיכויי ההצלחה עולים. בכל שלב בתהליך בעל תפקיד אחר מעורב אך כולם מכירים את המאמץ הארגוני.

אבן דרך שלישית - גיבוש מתודולוגית העבודה שאיתה רוצים לעבוד. אנו לא רוצים להמציא את הגלגל מחדש. אנו רוצים לעבוד בצורה מתודולוגית אחודה שכבר הוכיחה את עצמה.

במאמר מוסגר: גם אנחנו, כחברה אשר מייעצת למפעלים איך לעבוד בצורה נכונה, עברנו הכשרות והסמכות לעבודה נכונה, ואנו ממליצים לעבוד עם מתודולוגית העבודה של i40mc, חברה גרמנית הדוגלת בשישה שלבים לכיוון התעשייה החכמה ובגרות מפעלית.
תרשים 6 השלבים של המרכז i40mc בגרמניה
לאחר שהגדרנו צוותים, זמינות ומתודולוגיה, אנו נדרשים למפות את המקומות הבעייתיים. יש קווי ייצור השונים במהותם זה מזה, ויש קווי ייצור המייצרים מוצרים שונים, ובכל מוצר הפרמטרים הטכנולוגים והיצרניים שונים ומשפיעים באופן אחר. לכן, נדרש לאפיין ולחלק את העבודה הכוללת למספר תת-משימות ופעולות ולהגדיר בכל קו ייצור/מוצר את הצרכים, הפרמטרים השונים, היעדים ומה נדרש לבצע על מנת לקבל את המידע הכולל, עוד לפני שהתחלנו לנסות להפיק ערך מהמידעים השונים.

ישנם מפעלים הניגשים למסע ה- Industry 4.0 מבלי לתכנן מראש, והנושא הראשון שהם נתקלים בו הוא בעיית ה- visibility- אי היכולת שלהם לקבל מידע זמין מקווי הייצור והמכונות, לעיתים בגלל בעיות הנובעות מציוד ישן שנדרש להרכיב עליו חיישנים, לעיתים הציוד אומנם חדש יחסית אך הבקר אינו מספק את המידע הרלוונטי והחשוב (לדוגמה, סגירה ופתיחה של דלתות בזמן הייצור משפיעים על הרבה מאוד מדדים כולל תפוקות ו- OEE, ומבלי שנבין מתי הדלתות נפתחו, לכמה זמן ולמה, לא נצליח להפיק את המידע הרלוונטי).

לאחר שהתגברנו על שלב הלבשת רכיבי IoT, מפעלים רבים מתקשים "לדבר" עם אותם חיישנים. ולאחר שפתרנו את בעיית התקשורת נדרשת פלטפורמה אחודה על מנת לשלב את נתוני הייצור ומידעי ה- IoT השונים.

לכן הדרך המומלצת היא לתכנן מראש, לעבוד באופן מתודולוגי ומסודר, וכאשר מגיעים עם הבנה, תכנון מקדים, והיכולת לשאול את השאלות הנכונות - הדרך שלנו להצלחה מובטחת יותר.

אנו ממליצים לא ללכת על כל הקופה, אלא להבין את התמונה הכוללת, ואז לבצע כל פעם חלקים רזים, כל אחד בתורו, ובסוף לבצע אינטגרציה רוחבית אשר תשקף את הכל. אם נתחיל באופן רוחבי, לא תמיד נצליח בגלל משתנים רבים ברוחב התהליך. לכן אנו נדרשים לבנות תוכנית עבודה מסודרת ומפת דרכים (Roadmap) סדורה ולאורך זמן. רק כך מפעל יוכל להתקדם,להשיג את הערך המיוחל, ולהצליח.

ניתן לבנות תפיסה ראשונית של הארגון/מפעל בזמן קצר יחסית (מספר ימי עבודה) - ומשם להתקדם.

אנו כמובן נשמח לסייע לכל מי שמתלבט בנושא, ולהיפגש בכנס "נשארים בקיים ועוברים לייצור מתקדם" שייערך בקיסריה ולדבר על פתרונות הניהול החכמים שלנו לתעשייה, פתרון ניהול רצפת ייצור-MES/OEE ,פתרון סייבר למפעלים, אנליטיקה IoT וכמובן ה- Industry 4.0 Maturity Center.

הנכם מוזמנים לבקר אצלנו באתר ובביתן. ניתן לכתוב אלי אישית ל-adiro@trunovate.com.

_____________
* אדיר אורן, מנכ"ל Trunovate מקבוצת קונטאל
אדיר אורן, מנכ"ל Trunovate מקבוצת קונטאל