מאת אבישג אשר

מחקר חדש של Mind Commerce מוצא פוטנציאל חדש ומבטיח לרשתות התקשורת הסלולריים של הדור החמישי (5G). להערכת החוקרים חברות סלולריות שיקימו תשתיות סלולריות ימצאו את מרבית לקוחותיהן לא בקרב הציבור הרחב אלא דווקא בקרב חברות תעשיתיות, שיבססו על תשתית זו מערכות IIoT נרחבות.
להערכת כותבי הדו"ח, טכנולוגיות "האינטרנט התעשייתי של דברים" (IIoT) עומדות לשנות ענפי תעשייה רבים כולל בריאות, קמעונאות, רכב ותחבורה. מה שהתחיל כטכנולוגיה, המתמקדת בשיפור התהליכים הקיימים והתשתיות הקיימות, יתפתח ויכיל שיטות ופרוצדורות מרכזיות של הדור הבא, כגון טלה-אופרציה (הפעלה של מכונה מרחוק), טלה-רובוטיקה, ותחומים אחרים, המבוססים על ממשק ובקרה של אובייקטים ממשיים באמצעות אובייקטים וירטואליים.
כאמור, מחברי הדו"ח מעריכים, שטכנולוגיית הסלולר 5G, הדור החדש של הסלולר שהוא חלק מארכיטקטורת הגישה האלחוטית לרשת (RAN), תשמש תשתית מרכזית עבור רשתות IIoT. פרישת רשתות מסוג זה תשמש הזדמנות עסקית מרכזית עבור ספקי מערכות IIoT פרטיות, שבאמצעותן תתבצע אוטומציה תעשייתית נרחבת ויסופקו שירותים קריטיים עבור תעשיות רבות. כמו כן צפויות לקום ספקיות שירותי הרשת סלולרית ברשתות וירטואליות (VNO), המציעות שירותים על גבי תשתית פיזית של מפעילים סלולריים אחרים.

מחקר: טכנולוגיית הסלולר מהדור החמישי תשמש כתשתית מרכזית למערכות IIoT