מחקר: מפעלים בעלי טכנולוגיה מתקדמת שיפרו את העמידה ביעדי פרויקטים

מאת אבישג אשר       פורסם: 23.3.2019
מחקר חדש של ארגון PMI האמריקאי מגלה, שניהול פרויקטים מוטה טכנולוגיה (PMTQ) מהווה גורם משפיע מרכזי בהצלחתם של מפעלים. מדו"ח "האצבע על דופק המקצוע" שפרסם הארגון עולה, שארגונים בזבזו כמעט 12% מההוצאה שלהם על פרויקטים בגלל ניהול גרוע. עורכי המחקר קובעים כי מנהלי פרויקטים שיחזקו את ההיבט הטכנולוגי בתהליך ניהול הפרויקטים יקדמו משמעותית את המפעלים. הגברת ה-PMQT משמעותה למידה מנסיונן של חברות חדשניות, שנותנות עדיפות גבוהה לידע דיגיטלי ולרכישת מיומנויות דיגיטליות, ביחד עם מחויבות לתרבות ניהול פרויקטים חזקה.
בתהליך צבירת ה-PMTQ מסגל צוות הניהול יכולות וטכנולוגיות חדשניות אל תוך תהליך הניהול. "במפעל של העתיד, צוותי פרויקטים יהיו תלויים יותר ויותר בטכנולוגיה כמאפשרת להגיע למטרות, ולפעמים משמשת ממש כחברת צוות", אמר מוראט ביקק, סגן נשיא בכיר לאסטרטגיה ב-PMI. הגדלת ה-PMTQ היא חיונית לכל מנהל שהוטל עליו לממש אסטרטגיה".

במחקר החדש נדגמו יותר מ-3000 אנשי מקצוע בתחום ניהול פרויקטים, 441 מנהלי משרדי ניהול פרויקטים ו-368 מנהלים בכירים במגוון תעשיות. על פי המחקר קיימים שלושה רכיבי מפתח בהגדלת מנת ה- PMTQהמפעלית:
  • סקרנות טכנולוגית רצופה: נמצא שמנהלי פרויקטים עם PMTQ גבוה תמיד בודקים מה הדבר הבא ומנסים גישות חדשות למסירת פרויקטים, רעיונות, נקודות מבט וטכנולוגיות חדשים. 60% מהארגונים בעלי ה-PMTQ הגבוה ציינו שהם עושים שימוש בפרקטיקות ניהול פרויקטים היברידיות, לעומת 29% בלבד של ארגונים שמרניים.
  • מוטת ניהול רחבה: מנהלים בעלי PMTQ גבוה מנהלים ביעילות לא רק עובדים, אלא גם טכנולוגיות וגם את האנשים שמנהלים טכנולוגיות. 78% מבעלי ה-PMTQ הגבוה אמרו שהם נותנים עדיפות לפיתוח מיומנויות עסקיות בניהול פרויקטים, כולל ניהול אנשים, לעומת רק 5% מהאחרים.
  • גיוס כוח אדם בעל מיומנויות גבוהות: מנהלים בעלי PMTQ  מגייסים ומשמרים אנשי ניהול פרויקטים עם המיומנויות של העידן הדיגיטלי. הם מאתרים עובדים בעלי ידע מתקדם ויכולת להתעדכן באופן רצוף במגמות החדשנות. 82% מבעלי ה-PMTQ הגבוה נתנו עדיפות להעסקת עובדים גבוהי מיומנויות לעומת 9% מהשמרנים.
הגדלת מנת ה-PMTQ המפעלית ושמירה עליה מצריכה תמיכה מכל הדרגים של הארגון. מנהלים מצהירים לעיתים קרובות על רצונם לגייס יותר עובדים בעלי מיומנויות גבוהות אך לא תמיד הם יודעים איך לבצע זאת. לפי נתונים של Accenture, בעוד ש-60% מהמנהלים הגדילו את ההשקעה שלהם בבינה מלאכותית ב-2017, רק 3% השקיעו משמעותית בתוכניות להכשרה והקניית מיומנויות חדשות.
עורכי המחקר מציינים כי עד 2020 מנהלי מפעלים יהיו חייבים להכיר בחשיבות בניית המיומנות הדיגיטלית בארגון שלהם, כדי שמנהלי פרויקטים יוכלו לבצע באופן הטוב ביותר את המשימות שמוטלות עליהם. לדבריהם, ארגונים מתקדמים דיגיטלית מובילים גם בתוצאות ביצוע פרויקטים עם עמידה ביעדים המקוריים וללא חריגה מהתקציב.