חברת Nano Dimension מנס ציונה הודיעה היום על עסקה נוספת למכירת מדפסת תלת-ממד DragonFly 2020 Pro מתוצרתה, למכון מחקר אירופאי. בתחילת השבוע הודיעה החברה על מכירת מדפסת כזו לחברה אירופאית מובילה בתחום האירוספייס. בסך הכל מגיעה מספר היחידות שנמכרו מאז הושקה המדפסת לחמש.
מנכ"ל החברה, 
עמית דרור, אומר כי מדפסת DragonFly 2020 Pro יצאה משלב הבטא ונחשפה לציבור לראשונה באופן רשמי בתערוכות הבינלאומיות productronica ו-IDTechEx, שתיהן  בנובמבר 2017, וכעת החברה מדווחת בשבוע אחד על מכירה רביעית ומכירה חמישית מאז חשיפה זו.

החמישית של Nano Dimension

מאת אבישג אשר    פורסם: 26.12.2017   עודכן: 27.12.2017
שתי עסקאות בשבוע, וחמש מאז הוצגה מדפסת התלת-ממד החדשה, מעוררות אופטימיות בקרב המשקיעים. ההערכה: תחילתו של שלב ההכנסות בחברה. טכנולוגית הייצור התוספתי מאפשרת לייצר לוחות אלקטרוניים בסדרות קטנות ומותאמות לצרכי הלקוח.
החברה האירופאית, שששמה לא נמסר, היא ספקית מערכות ורכיבים מהמובילים בתחומה בעולם, והיא מתכוונת להפעיל את המדפסת במרכז הטכנולוגיה והמחקר שלה. "מדובר בלקוח המושלם למדפסת שלנו," אומר דרור, "כבר מספר שנים עובדת החברה האירופאית עם טכנולוגיות בתחום הייצור התוספתי (additive manufacturing) וכעת המדפסת שלנו תאפשר לחברה לייצר אבות טיפוס של מעגלים אלקטרוניים פונקציונאליים בין-לילה, לאפשר בדיקות אימות ולחקור אפשרויות חדשות לתכנוני מוצרים".

על מוסד המחקר שרכש את המדפסת החמישית אומר דרור כי זה כבר מוסד המחקר השני שרוכש את המדפסת וכי הדבר ממחיש את הפוטנציאל הרב של הטכנולוגיה של ננו דיימשנן לשמש לצרכי פיתוח רכבים אוטונומיים, רובוטיקה' אוטומציה ורכיבים אלקטרוניים מכל סוג.
  
מדפסת התלת מימד DragonFly 2020 Pro משנה מהיסוד את שיטות פיתוח רכיבי האלקטרוניקה, ומכניסה ייצור תוספתי (Additive manufacturing) כחלופה לייצור המסורתי של לוחות למעגלים אלקטרוניים (PCB). מדפסת החברה, זכתה במספר פרסים יוקרתיים, והיא מאפשרת הדפסת בתלת-ממד של אובייקטים אלקטרוניים פועלים, כגון חיישנים, צורות גיאומטריות מוליכות, אנטנות, התקני חיבור יצוקים, מעגלים אלקטרוניים ומוצרים נוספים.

ננו דיימנשן פיתחה טכנולוגיית הדפסת בתלת-ממד ייחודית והיא מתמקדת בביקוש ההולך וגדל למוצרים אלקטרוניים הדורשים תכונות מתוחכמות יותר כמו מעגלים אלקטרוניים מודפסים במגוון רחב של תעשיות, לרבות מוצרי צריכה אלקטרוניים, מכשירים רפואיים, בטחון, חלל, כלי רכב, IoT וטלקום. תעשיות אלו יכולות להפיק תועלת רבה מפתרונות האלקטרוניקה המודפסת בתלת-ממד של ננו דיימנשן עבור בניית אבות טיפוס באופן מהיר וכן עבור ייצור סדרות קטנות.

לפי הערכות בענף, מסמנת מכירת המדפסת הרביעית מעבר לתחילת קבלת הכנסות בחברה. מחירה של כל מדפסת הוא 250 אלף דולר, ובנוסף לארבע שנמכרו החברה גם משכירה כ-15 מדפסות בסכום של כ-40 אלף דולר בשנה לכל מדפסת. החברה כבר נערכה לאפשרות של ביקושים גדולים למוצר, כשאז יועבר הייצור השוטף של המדפסת למפעל פלקס (פלקסטרוניקס) הישראלי.
ייצור תוספתי של לוח אלקטרוני: הלוח הפלסטי והמוליכים מודפסים בו זמנית.          מתוך סרטון וידאו של ננו דיימנשן
עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן