מכשיר הנשמה חכם ובטיחותי לחולי קורונה פותח בהודו באמצעות יישומים דיגיטליים מבוססי ענן ושיתוף פעולה עם מעבדת החדשנות הפתוחה של דאסוסיסטמס 

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 20.5.2020
מכשיר הנשמה חכם ובטיחותי לחולי קורונה פותח בהודו בעזרת 3DExperience Lab - מעבדת החדשנות הפתוחה של דאסוסיסטמס המשמשת להאצת פרויקטים חדשניים. פיתוח המוצר על ידי חברת הסטארט האפ ההודית Inali נמשך פחות משמונה ימים.
 
פיתוח מכשיר ההנשמה התאפשר באמצעות יישומים דיגיטליים מבוססי ענן ושיתוף פעולה מלא עם קהילת המומחים של דאסוסיסטמס מכל רחבי העולם. המטרה הייתה לתכנן במהירות מודל תלת ממדי של מכשיר הנשמה חכם וליישם את כל השלבים הדרושים לצורך פיתוח סופי של המוצר לרבות הנדוס המוצר, הדמיה וייצור תאום דיגיטלי של המוצר. 
מכשירי נשימה ממלאים תפקיד מפתח בטיפול בחולים הסובלים מקורונה. ככל שמספר החולים עולה, כך גובר הצורך לייצר  מכשירים מתאימים במהירות גבוהה יותר. המכשיר של Inali תוכנן לצורך ייצור מקומי ומהיר בתוספת חלקים זמינים, כדי לסייע לבתי החולים באופן מהיר וחסכוני. Inali תפרסם באופן מלא את הליך התכנון והייצור של מכשירי הנשימה החכמים כקוד פתוח שכל אחד יכול להוריד, במטרה לייצר מכשירים אלו בכל אזור בו יש ביקוש.
צילום: דאסוסיסטמס