חברת מנטיס ויז’ן (Mantis Vision) הישראלית, המפתחת טכנולוגיות מתקדמות לצילום וחישה בתלת-ממד חוברת  לענקית התקשורת הסינית צ'יינה מובייל (China Mobile) במטרה לקדם טכנולוגיות אינטרנט מהירות של הדור החמישי (5G). תקשורת סלולרית בטכנולוגיה זו צפוייה להיות התשתית העיקרית לטכנולויות תעשייתיות כמו האינטנרנט-של-הדברים התעשייתי (IIoT) וקישור חיישנים רבים על רצפת הייצור.

חברת צ’יינה מובייל היא חברת התקשורת הסלולארית הגדולה בסין, והמפעילה הגדולה בעולם, עם למעלה מ-902 מיליון מנויים. מנטיס ויז’ן, מתמחה בפיתוח וייצור טכנולוגיות מתקדמות לצילום וחישה בתלת-ממד למגוון שימושים, בהם גם מצלמות וסורקי תלת-ממד ליישומים תעשייתיים. מאנטיס ויז'ן הוקמה בשנת 2005 ומעסיקה כיום כ-160 עובדים במרכזי פעילות בישראל, בארה"ב, בסלובקיה ובסין. בשנת 2014 היא גייסה 12.5 מיליון דולר בהובלת קואלקום ופלקס (flex). 

מנטיס ויז’ן וצ’יינה מובייל יקדמו אינטרנט דור חמישי (5G) תעשייתי

מאת אבישג אשר    פורסם: 11.10.2018
מנטיס ויז’ן השתתפה בפגישה מרכזית עם בכירים מחברות מובילות בסין וביניהן אינטל, קוואלקום, וואווי, נוקיה, אריקסון ועוד. מנכ”ל ומייסד מנטיס ויז’ן, גור אריה ביתן, הציג את טכנולוגית התלת ממד הרב-תכליתית של החברה בזמן אמת, המאפשרת שיתוף של מציאות מדומה בשידור חי, באמצעות מכשירים ניידים. 

לפני מספר חודשים הודיעה מנטיס ויז'ן על שת”פ עם חברת שיאומי (Xiaomi) הסינית, במסגרתה מוטמעת מצלמת תלת-ממד שפיתחה החברה בסמארטפון הדגל Mi8, מכשיר האנדרואיד הראשון עם טכנולוגיית התלת ממד. טכנולוגיה מסוג זה משמשת גם במצלמות ואמצעי חישה במפעלים מקושרים וייצור מתקדם. לטכנולוגיית האור המובנה של מנטיס ויז’ן, המוגנת בפטנט, יתרונות משמעותיים ברזולוציה ובדיוק, המאפשרים את הביצועים הטובים ביותר בשׁוּק.

ביתן, אמר: “אנו נרגשים להצטרף לברית העסקית בנושא 5G של חברת China Mobile ולראות את הטכנולוגיה שפיתחנו חודרת לשוק הסיני. רוחב פס של 5G בהחלט יאיץ את הביקוש בשוק עבור חישה בתלת ממד ובקרוב אנו מתכוונים להרחיב את שיתופי הפעולה שלנו עם חברות תקשורת מרכזיות נוספות בארה”ב ובאירופה”.

גור אריה ביתן, מנכ”ל ומייסד מנטיס ויז’ן