מקומו של האדם במהפכה התעשייתית 4.0

מאת זאב רונן*      

האדם היה ונשאר היתרון היחסי
אני מזכיר שלהוציא מקרים מאד קיצוניים, בהם אתם בניתם לעצמכם את המיכון, כל אחד בעולם יכול לרכוש את המיכון שיש אצלכם ואף חדיש ומשוכלל יותר.מחירי האנרגיה ומחירי ההון זהים פחות יותר ברחבי העולם התעשייתי –אם כך, מה יעשה את ההבדל?
התשובה היא: העובדים.
ככל שהטכנולוגיות והמיכון התעשייתי משתכללים ונעשים מורכבים יותר, נדרשיםלא רק מנהלים שיתמודדו עם החידושים, אלא גם מפעילים מיומנים ומקצועיים הרבה יותר. ככל שהאוטומציה והרובוטים יתפסו את מקומם של העובדים – יהיו פחות עובדים, אך אלו שיישארו יידרשו להיות מיומנים יותר ומחוברים יותר למטרות החברה.
אם לא הצלחתם לחבר את העובדים שלכם למטרות החברה וליצור אצלם מוטיבציה – כושר התחרות שלכם יהיה נחות משמעותית בהשוואה למי שכן הצליח.
כך היה גם במצב הקודם, אבל, במצב החדש, כאשר העובדים לא יבצעו עבודות פשוטת אלא יפעילו מערכות מורכבות–אם לא הצלחתם לחבר אותם למטרות החברה וליצור אצלם מוטיבציה, הנזק יהיה הרבה יותר גדול.

דוגמה
תחשבו על מסגריה שמייצרת מוצרים פשוטים. לא מתוחכמים במיוחד. משהו שכל מסגר יכול ליצר. התחרות נעשית חריפה ובעל המקום נאלץ להתפשר על מחירים נמוכים. הוא נאלץ להוריד את האיכות, עובר לשומרון ומתחיל להעסיק עובדים פלשתינאים. אין לו שפה משותפת אתם והוא מעסיק מנהל עבודה שמנהל את העובדים ביד רמה. המקום אינו גדול ומנהל העבודה מצליח לשלוט במה שקורה.
אלא, שמה לעשות, עוד מסגריות עוברות לשומרון. התחרות מחריפה. בעל המסגריה נאלץ להוריד את המחירים עוד יותר ולהתפשר על תנאי תשלום לא סבירים.
בניסיון להיחלץ מהמצב – בעל העסק מחליט לרכוש ציוד מתוחכם מבוקר מחשב. הוא רוכש רובוט ריתוך, מכונת לייזר לחיתוך ומכופפות פחים מבוקרות מחשב.כדי להתרומם מעל התחרות, הוא מחפש מוצרים חדשים מורכבים יותר ליצור ועם דרישות איכות גבוהות יותר. שני מחסומי כניסה שאמורים להקטין את מספר השחקנים בשוק ואת התחרות. העתיד נראה וורוד, אבל מישהו צריך להפעיל את המכונות.
הבעלים מכשיר מנהל חדש, הכשרה הכוללתלימוד והתנסות אצל היצרניות של המכונות. כעת הוא צריך גם מפעילים למכונות. הוא לא מגייס כוכבים מבחוץ, אלא לוקח עובדים מהצוות הקיים של המסגריה הקיימת.
במחלקה החדשה מתחילים למדוד פרמטרים שונים, הריצפה נקיה יותר ויש סדר במחלקה. המקום נראה כמו מפעל אחר, אלא שהעובדים הם אותם עובדים. גם קודם וגם עכשיו האיכות והתפוקה תלויים במידה מאד רבה בעובדים.
העובדים במסגריה הקודמת עוסקים בעובדות ניסור, ריתוך וליטוש. עבודה לא נכונה, או טעות שלהם תגרום נזק.
העובדים במחלקה החדשה מפעילים מכונות שנשלטות ע"י  מחשב מרחוק. הם לומדים להפעיל את המכונות החדשות, עובדים מול שרטוטים ומקדישים זמן למדידות ובקרת איכות. ועדין טעות שלהם עלולה לגרום נזק באותה מידה אם לא יותר (כמובן לא במזיד).
המחלקה החדשה אינה חלק מתעשייה 4.0, למרות שיש תכניות גם לכך, אבל זו דוגמה שאם כל השינויים במיכון, במוצרים ובגישה הניהולית – העובדים הם אותם עובדים.

סיכום והמלצה
המטרה של בניית המחלקה החדשה, בדוגמה למעלה, עם המיכון החדש והמוצרים החדשים נועדה לאפשר לחברה להתמודד עם התחרות. לעובדים יש אותה חשיבות.
העובדים במסגריה המסורתית עשו עבודות פשוטות וניתן היה גם להחליף אותם ביתר קלות. זמן ההכשרה שם קצר יותר.
מפעילי המכונות במחלקה החדשה מגיעים מאותו כפר והם אותם עובדים שעבדו קודם במסגריה המסורתית. אלא שזמן ההכשרה שלהם כעת ארוך יותר, יותר מורכב להחליף אותם והחיבור שלהם למטרות החברה קריטי יותר.
כאן או כאן, אם לעובדים  לא יהיה להם רצון לעבוד טוב, המסגריה לא תצליח. הרצון, החיבור והמוטיבציה של העובדים תלויים במנהלים. זה מתחיל במנכ"ל ומחלחל למטה.
ההצטרפות למהפכה התעשייתית החדשה (תעשייה 4.0), היא קריטית לכל תעשייה חפצת חיים. מי שלא יקפוץ על העגלה לא ישרוד בעוד שנים ספורות. אלא שבכך אין די, התחרות נמשכת גם בליגה החדשה וחשיבותם של העובדים, מפעילי המכונות, אינה פוחתת אלא עולה.
אם השקעתם או אתם מתכננים להשקיע בקפיצת המדרגה, אל תפסחו על העובדים. הם עדיין היתרון היחסי שלכם ואתם צריכים לחבר אותם למטרות החברה וליצור את המוטיבציה שלהם.
___________
 

* זאב רונן הוא מוביל ומנחה פרויקטים להגדלת הרווח הנקי במספר רב של חברות ויועץ לחברות ויחידים בתחום העסקי והיזמות. הוא בעל ניסיון עשיר בניהול חברות ויחידות עסקיות בארץ ובעולם ובהקמת מיזמים. התמחותו היא בהגדלת הרווח הנקי בחברות ובביצוע מהפכים ותפניות בחברות שהיו על סף פשיטת רגל, ובהעברתן לרווחיות. למידע נוסף לחצו כאן.

זאב רונן
כשחושבים על המהפכה התעשייתית הרביעית מתכוונים בעיקר למכלול הטכנולוגיות תחת המונח "האינטרנט של הדברים"(IoT). כלומר, החיבור של כל המערכות למערכת המידע, יחד עם רובוטיקה ואוטומציה, וסייבר להגנה על כל המכלול. ואכן, זהו השינוי המשמעותי שקרה מהבחינה הטכנולוגית, יחד עם הגידול בכוח המחשוב על כל היבטיו (יכולות אחסון וניתוח מהיר של המידע, מערכות עם בינה מלאכותית, חיישנים מתקדמים עם יכולת לתקשר ולפעול עצמאית מול מערכות אחרות, תקשורת בעוצמה חדשה ואוטומציה).
התחרות עולה מדרגה
כל אלו מאפשרים היום ליצר באיכות וביעילות גבוהות יותר. אילו יכולות להיות בשורות טובות, אך יש לכך שלש הסתייגויות:
  1. המהפכה התעשייתית הרביעית מציבה רף חדש של ביצועים ויעילות. מי שלא ייקח בה חלק – ימצא את עצמו רחוק מאחור ובתוך שנים ספורות לא יוכל לעמוד בתחרות וייאלץ לסגור את העסק.
  2. מאחר, וכאמור, המהפכה מבוססת על התפתחות מהירה מאד של טכנולוגיה – תעשיינים ותיקים עלולים להתקשות באימוץ של החידושים, או אף גרוע מזה –להרתעמהחידושים. תעשיינים אלו ישארו מחוץ למרוץ לשינויים המהירים ויהפכו די מהר ללא רלוונטיים.
  3. בהמשך לשתי הנקודות למעלה, כל מי שקופץ על העגלה מצטרף לחברות שכבר נמצאות שם. אין שם אוקיינוס כחול. מתייצבת שם תחרות חדשה שהיא דומה מאד לתחרות הקודמת אבל עם טכנולוגיות גבוהות יותר. נכון שיהיו חברות שייסגרו - כאלו שיישארו מאחור ולא יצטרפו למהפכה – אבל כל השאר יחזרו להתחרות. שוב אנחנו חוזרים לנקודה המוצא הקודמת בה כל תעשיין נדרש לשאול את עצמו "מהו היתרון היחסי שלי".