מרכז הרובוטים השיתופיים (קובוטים) הגדול בעולם יוקם בדנמרק

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 12.2.2020
בהשקעה של 36 מיליון דולר על שטח של 50 אלף מ״ר יוקם בעיר אודנזה שבדנמרק מרכז הקובוטים הגדול בעולם. תחום הקובוטים, הרובוטים השיתופיים, שיכולים לעבוד במחיצת בני אדם ללא כלובי הגנה, מהווה כיום את פלח השוק הגדל במהירות הרבה ביותר באוטומציה התעשייתית. על הקמת המרכז יוקם תוך שיתוף פעולה בין שתי חברות, UR)) Universal Robots ו- MiR, המובילות כיום את מהפיכת הרובוטים השיתופיים בעולם.
לדברי יורגן ואן הולן, נשיא UR, הפוטנציאל של תחום הקובוטים רק הולך וצומח עם הזמן. ״עד שנת 2030 יגיע היקפו לכ- 12 מיליארד דולר והביקוש לקובוטים שלנו משמעותו שאנו חייבים עוד ועוד שטחי ייצור״.

לדברי ג׳גיילה, אודנזה, העיר השלישית בגודלה בדנמרק, נבחרה כיעד הולם להקמת המרכז החדש, וכבר זכתה כבר לכינוי ״בירת הקובוטים העולמית״. כיום מועסקים בתעשיית הרובוטיקה בדנמרק מעל 8500 עובדים, 3900 מהם באזור אודנזה. עד שנת 2025 היקף המועסקים יגיע למעל 25 אלף. 
מימין: יורגן ואן הולן, נשיא UR, תומס ויסטי, מנכ״ל MiR. צילום: UR
Universal Robots (UR) מנגישה את טכנולוגיית הרובוטים לכל, על ידי פיתוח רובוטים תעשייתיים קטנים, שבטוח לעבוד איתם, ואילו MiR מפתחת ומשווקת קובוטים אוטונומיים ניידים, המופעלים במאות מפעלי תעשייה ובתי חולים ביותר מ-60 מדינות.

MiR" ו-UR הופכות את פתרונות האוטומציה לזמינים לחברות בכל גודל״, אומר מרק ג׳גיילה, נשיא ומנכ״ל Teradyne, החברה-האם של UR. ״נמשיך להשקיע באגרסיביות בפיתוח מוצרים חדשים, פתרונות וערוצי מכירה. המפעל החדש הוא רכיב מרכזי באיסטרטגיית הצמיחה שלנו״.
״הסביבה המקצועית שאנו בונים כאן, תמשוך אלינו את מיטב הטאלנטים מכל העולם״, אומר תומס ויסטי,  מנכ״ל MiR
הדמיה של מרכז הקובוטים החדש בעיר דנזה בדנמרק. באדיבות UR