מרכז מצוינות לבינה מלאכותית תעשייתית יוקם בחיפה 

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 18.12.2019
חברת SKF השוודית, יצרנית המיסבים הגדולה בעולם, שרכשה לפני כחודשיים את חברת הסטארט-אפ הישראלית Presenso תקים בישראל מרכז מצוינות לבינה מלאכותית תעשייתית. המרכז יוקם בחיפה, יגייס במהלך השנתיים הקרובות עשרות מהנדסים ומומחים בתחום הבינה המלאכותית, . וצפוי למנות כ-150 איש.

ההשקעה במרכז בחיפה תתמקד בפיתוחים מבוססי בינה מלאכותית עבור יישומים תעשייתיים במטרה לנהל את המחקר והפיתוח של SKF בתחומי הבינה המלאכותית, למידה עמוקה ומדעי ביג דאטה.
SKF, אשר לה למעלה מ-40 לקוחות ממגזרים תעשייתיים, תיישם את המיומנות והטכנולוגיה בכדי לשפר את הביצועים של מכונות יקרות ערך במגזרים תעשייתיים אלה ברחבי העולם.

למרכז המצוינות של SKF יש מגוון של פטנטים רשומים, אשר מייצגים חידושים מתקדמים בתחום "למידת מכונה אוטומטית" (Automated Machine Learning) לצד מיכון תהליכי למידה חישובית המאיץ את קצב השילוב ופריסת פתרון הבינה מלאכותית. פתרונותיה של החברה מאפשרים למפעלים לחבר כמויות רבות של מכונות וסנסורים לשירותי האנליטיקה התעשייתית בפשטות ובזמן קצר. בנוסף, החברה גם מפתחת פתרונות בתחומי הלמידה העמוקה (Deep learning ) ולמידה מבוססת חיזוקים (Reinforcement Learning ).

מרכז המצוינות ינוהל על-ידי דדי לביד, שהצטרף ל-SKF במסגרת רכישת Presenso (שם כיהן כ-CTO ). המרכז יציע לעובדים תרבות של חברת סטארט-אפ, עם מרחב הזדמנויות המאפיין את העבודה עם יצרנית המסבים המובילה בעולם.

"המהנדסים החדשים שיצורפו למרכז יעשירו אותנו לצרכי פיתוח, מחקר וטכנולוגיה", אומר דדי לביד, "יחד ניצור ארגון הנדסי אשר יחבור ליצירת פתרונות אנליטיים תעשייתיים שיסייעו לשנות את האופן שבו התעשייה רואה את אמינות המכונה. ההזדמנויות בתחום הבינה המלאכותית הן כמעט אינסופיות ואני מצפה לעבוד עם הצוות על מנת להתמודד עם אתגרי הלקוחות בדרכים חדשות".

איתן וסלי, אחראי על הצעות עסקיות בתחום הבינה המלאכותית במרכז הישראלי, אומר: "אנו נשלב את ביצועי SKF עם פתרון האנליטיקה התעשייתית של Presenso. אנו מאמינים כי השילוב בין בקרה מסורתית עם בינה מלאכותית יאפשר ללקוחות התעשייתיים להשיג ביצועים רבים וטובים יותר מהמכונות שלהם".
צוות מרכז המצוינות של SKF בחיפה