מרכז פרס לשלום וחדשנות בחר באוגורי להצגת חדשנות תעשייתית

מאת אבישג אשר       פורסם: 30.4.2019
חברת אוגורי (Augury), ספקית דיאגנוסטיקה מכנית מבוססת בינה מלאכותית, היושבת בחיפה ובניו-יורק, הודיעה שנבחרה כאחת מ-15 חברות ה-ICT (טכנולוגיית האינטרנט והתקשורת) המוצגות במרכז החדשנות הישראלית, חלק ממרכז פרס לשלום וחדשנות בתל אביב. אוגורי, שפיתחה טכנולוגיה לשינוי דיגיטלי בארגונים תעשייתיים ומסחריים באמצעות פתרונות דיאגנוסטיקה רציפה מבוססי בינה מלאכותית, מציגה את הפתרונות שלה לצד חברות חדשניות בולטות אחרות בתערוכה. התצוגה מוקדשת לקידום טכנולוגיות פורצות דרך בכלל המגזרים, שמשפרות את העולם. 50 החברות שמשתתפות בתערוכה נבחרו מתוך מאגר של יותר מ-400, שהגישו בקשות ונבחרו על ידי השופטים ממרכז פרס.
"ישראל ידועה בכל העולם כמרכז גלובלי של חברות הזנק וחדשנות טכנולוגית וקשה לחשוב על דרך מתאימה יותר לציין את המורשת של שמעון פרס מאשר באמצעות מרכז החדשנות הישראלית", אמר סער יוסקוביץ', מייסד שותף ומנכ"ל אוגורי. "זה כבוד גדול לאוגורי להיכלל בקבוצה הראשונה של טכנולוגיה מהפכנית שמוצגת בתערוכת האקספו הישראלית. ההכרה הזאת היא עדות להשפעה שיש לטכנולוגיה שלנו בהפיכת המכונות, שמניעות את העולם המודרני, ליותר אמינות ויצרניות, תוך צמצום ההשפעה הסביבתית שלהן".

חברת אוגורי משלבת בינה מלאכותית ו-IoT תעשייתי במטרה לאבחן ולחזות תקלות במכונות. החברה מאפיינת את המכונות התעשייתיות על ידי הצלילים שהן משמיעות ומזהה תקלות על ידי שינויים בצלילים אלה. הנתונים נאספים למערכת מידע בענן, מנותחים על ידי אלגוריתמים של לימוד מכונה והתוצאות מוצגות במפעל בתוך דקות. כך יכולה המערכת לזהות שינויים ולהתריע מפני תקלות קרובות.

המערכת ניתנת להתקנה באמצעות חיישן שמחובר באופן קבוע למכונה ומנטר ברציפות את פעולתה או באמצעות מתקן נייד דמוי סטטוסקופ, שמחובר לטלפון של הטכנאי. לאחרונה רכשה אוגורי את  חברת Alluvium האמריקאית, שמפתחת מערכת תובנות אוטומטית לצד התפעולי של המכונות התעשייתיות.