משדר-מקלט מודפס בתלת מימד יקשר בין חיישנים על רצפת הייצור במפעל החכם 

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 13.7.2019
יצרנית המדפסות התלת-ממדית בישראל Nano Dimension הכריזה על אב טיפוס של משדר-מקלט אינטרנטי (מעגל אלקטרוני קטן שנוצר על ידי מדפסת תלת-ממדית) המשמש את התעשייה בייצור ובבדיקה של מוצרים חכמים מבוססי IOT
התקן התקשורת שנוצר באמצעות מדפסת DragonFly Pro 3D של החברה מאפשר תקשורת בין מכשירים מבוססי IoT המחוברים לרשת אלחוטית ומעבירים נתונים זה לזה באמצעות חיישנים חכמים. כך, למשל, ברצפת הייצור במפעל החכם ניצן להשתמש במדפסות תלת-ממדיות המצוידות ביכולות IoT  לצורך ייצור יעיל.

ההתקן פותח כדי להגביר את היעילות של חברות ומכוני מחקר שונים ביצירה ובדיקה של מוצרים חכמים. "הפתרון שלנו מאפשר לחברות להתנסות במהירות ולסיים את אב-הטיפוס שלהן רק ביום אחד מבלי להתפשר על איכות או ביצועים", מסביר מנכ"לNano Dimension  עמית דרור.

אגב, המשדר-מקלט האינטרנטי עצמו הודפס בתוך 18 שעות.  לדברי מנכ"לNano Dimension  ייצור מכשיר כזה בשיטות מסורתיות, עשוי להימשך 14 ימים ואף יותר. "באמצעות המדפסת שלנו, משדר ה- IoT יכול להיות מיוצר מהר יותר מאשר התקני תקשורת מסורתיים מסוגו, ולכן להגדיל את המהירות שבה מוצרים חכמים ינוסו, ייבדקו וישוחררו לשוק".