משקפי מציאות רבודה מאפשרים העברת מידע והדרכה לטכנאים תוך שמירה על ריחוק חברתי 

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 26.10.2020
בתקופת הקורונה, כשיש לשמור במקומות עבודה על כללי הריחוק חברתי, מעסיקים רבים מגוון מגייסים טכנולוגיות ומכשירים חכמים שיסייעו להם במשימה ויפחיתו את הסיכונים. אחד מהכלים הללו הם ה-Moverio, משקפי המציאות הרבודה החכמים של Epson שניתן באמצעותם להעביר מידע והדרכה ויזואליים וקוליים לעובדי המפעל וגם לטכנאים הנמצאים באתרים מרוחקים. המשקפיים החכמים הללו מלבישים רובד של וידאו חי על תמונת המציאות, וכך חובש המשקפיים יכול לקבל הנחיות חיות כשהוא משווה בין המציאות לבין המידע שנשלחו אליו. 
בחברת סימנס, למשל, המעבר ל-Moverio הביא מהפיכה של ממש. ״בעבר, טכנאי שיצא למשימות שטח היה צריך להתמודד די לבדו עם בעיות או להסתמך רק על שיחות טלפון״, אומר אנטון לאנגר, מנהל הייצור הבינלאומי של סימנס. ״כיום, עם המשקפיים החכמים,  העובדים מרגישים שנותן הסיוע נמצא ממש לידם וכל זאת תוך שמירה על כללי הריחוק החברתי. אפשר להעביר להם וידאו וטקסטים, לתייג פריטים בזמן אמת ולצרף הנחיות קוליות. השימוש אינטואיטיבי והתמיכה בטכנאים מתבצעת בין אם הם כרגע בסין או בארה״ב״.
 
ה- Moverio BT-350, הדור השלישי של המשקפיים בגרסת ה-Pro, שמאפשרים עבודה "בלי ידיים", מצויד במיקרו-מסך binocular Si-OLED המספק תמונה חדה ומפורטת ברזולוציה HD. בעקבות פידבק מלקוחות, במודל החדש הוכפל זמן שרידות הסוללה עבור משתמשים מקצועיים, הארגונומיקה שוכללה ונוספו כפתורים המקלים על משתמשים שעובדים עם כפפות.

לצפייה בסרטון בנושא לחצו כאן
משקפי מציאות מדומה. תצלום באדיבות אפסון