לדברי אסף בוך, סמנכ"ל תפעול בחברת LeaderMes, ייצור מתקדם כולל חיישנים לאיסוף נתונים, מסד נתונים מבוסס ענן ותקשורת דיגיטלית. "ניהול תהליך הייצור כוללת ניתוח נתונים בזמן אמת, הודעות בזמן אמת לרצפת הייצור וקריאה לפעולה. ניתוח הנתונים בזמן אמת (למשל, יצירת צווארי בקבוק במהלך ביצוע המשימה ואובדן חומרי גלם), מאפשר למנהל להגיב ללא עיכוב, וההודעות המיידיות מאפשרות לו לסגור את הקצוות עם רצפת הייצור בזמן אמת. הפיכת נתוני הייצור למידע תפעולי (נגיש בכל מקום ובכל זמן) משנות את תפיסות התפעול".

ניהול דיגיטלי בזמן אמת

מאת יחיאל ינאי   פורסם: 11.05.2019
חיישנים לאיסוף נתונים, מסד נתונים מבוסס ענן ותקשורת דיגיטלית מאפשרים ניתוח נתונים בזמן אמת והוראות מיידיות לרצפת הייצור
"כך צריך להתנהל הייצור במאה ה-21", אומר אחד המנהלים שבודק בכל בוקר את נתוני הייצור במפעל שלו עוד לפני ששתה את כוס הקפה הראשונה שלו. "כיום אני יכול לראות את הנתונים באמצעות האפליקציה בטלפון הנייד שלי ומסוגל לנקוט פעולות עוד לפני שהמשמרת מסתיימת".
 
"העוזר האישי החכם" מותאם לצרכים של כל אחד מחברי הצוות במפעל - מהנדסי תכנון, טכנאים, מפעילים ומנהלים. "שיתוף הפעולה ביניהם מאפשר לצוות להפוך יעיל יותר בזמן הביצוע".
 
סנסורים חכמים לתעשיית 4.0  

לדברי יניב שמידט, דירקטור מכירות בחברת ifm electronic , הסניף הישראלי שהוקם ביולי 2018, מעניק לתעשייה המקומית שירות מקצועי, למכירת מוצרי החברה ותמיכה טכנית. "המוטו של החברה העולמית הוא 'close to you!' , והסניף הישראלי יאפשר לתעשייה המקומית לקבל את התמיכה המקצועית וגישה למוצרים המתקדמים של החברה.
לדבריו, הסנסורים החכמים והזולים יחסית, מבוססי IO-Link, פועלים בתקשורת דיגיטלית מלאה עם התשתית הקיימת במפעל למדידה מדויקת של הנתונים, בהתחברות ישירה למחשב נייד בשטח, ותוך חיסכון של כבילה וביטול הצורך בכרטיס אנלוגי.