ניוזלטר 1
16.11.2017

חדשות תעשייה 4.0 {{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מהפיכת הרובוטים: עד שנת 2020 צפויים 1.7 מיליון רובוטים בתעשייה

דו"ח של ארגון הרובוטיקה העולמי (IFR) מציין שהצמיחה החזקה ביותר בעולם בתעשיית הרובוטיקה היא באסיה, כשסין היא המובילה העולמית. השנה צפוי גידול של 21% בהיקף חדירת הרובוטיקה באזור אסיה, כשלאחריו ניצבות אמריקה עם 16% ואירופה עם 8%. "הרובוטים מציעים רמות גבוהות של דיוק והקישוריות שלהם תשחק תפקיד מרכזי בסביבות ייצור דיגיטליות חדשות", אומר ג'ו גמה, נשיא IFR. "הגדלת היצע הרובוטים מאפשרת ליותר ויותר תעשיינים בכל סדרי הגודל להכניס אוטומציה לקווי הייצור".

להמשך הידיעה >>

תוהים מה זה תעשייה 4.0? מהו מפעל חכם? מה עושים עם האינטרנט התעשייתי של הדברים?

הכל באתר "תעשייה 4.0", בקרוב.

המ-לט משיקה
מעבדת חדשנות ל-IIoT


חברת
המ-לט מנצרת עלית עומדת להשיק את מעבדת הטכנולוגיה החדשה שהקימה. בחודש אוגוסט האחרון היתה המ-לט אחת מחמש חברות, שזכו (מתוך 16 שניגשו) במכרז של רשות החדשנות להקמה והפעלה של מעבדות לחדשנות טכנולוגית. אגמון דוד פורת, מנכ"ל מעבדת החדשנות של המ-לט, אומר שהחברה לוקחת את המעבדה החדשה ברצינות מירבית: "מטרת הצוות שלנו היא לדחוף את הסטארטאפים כך שיגיעו למצב של הוכחת היתכנות בתוך שמונה עד עשרה חודשים".

להמשך הידיעה >>

"חלק מהמפעלים לא מודעים לייצור מתקדם"

התעשייה הישראלית צריכה לעשות עוד כברת דרך טכנולוגית כדי ליישר קו עם המתחרים שלה בעולם המערבי. אורן הרמבם, מנהל תחום חדשנות ואיגוד מוצרי בניה וצריכה בהתאחדות התעשיינים אומר כי בחלק מהתחומים נפתח פער בין התעשייה המובילה בעולם לבין התעשייה הישראלית: "יש תעשיינים, שמודעים לטכנולוגיות שהמתחרים שלהם בעולם משתמשים בהן, אבל אני לא יכול לומר שזה כולם."

להמשך הידיעה >>

חדשנות בעולם הפלסטיקה: הכנס שיעודד מו"פ בענף

איגוד יצרני הפלסטיקה והגומי בשיתוף התאחדות התעשיינים יערכו בסוף החודש כנס חדשנות בעולם הפלסטיקה. יפתח את הכנס רובי גינל, מנכ"ל התאחדות התעשיינים ולאחריו יציג את הנושא בכללותו אורן הרמבם, מנהל איגוד תעשיות מוצרי בניה וצריכה בהתאחדות התעשיינים, ממובילי החדשנות בתעשייה בישראל. פרופ' עמוס אופיר ממכללת שנקר, מנכ"ל מרכז הפלסטיקה והגומי לישראל, ידבר על טכנולוגיות פורצות דרך בתחום הפולימרים והפלסטיקה בעולם והנתיבים לפיתוחן ולהטמעתן בתעשייה.

להמשך הידיעה >>

מכונה בת 50 שנה
הפכה ל"תעשייה 4.0"

מכונת מכונת ניקוב הוסבה למערכת שבחזית הטכנולוגיה בזכות זרוע רובוטית מסוג סוייר, שהוטמעה על ידי חברת iCobots הישראלית. המשימה היתה פשוטה - להכניס חלק מתכת, להמתין שהמכבש ינקב אותו, ואז להעיף אותו עם לחץ אויר החוצה. מספר גל ענבר מ-iCobots: "כשהתחלנו, אמרו לנו שהסוייר איטי ולוקח לו 16 שניות למחזור, ואילו עובד חרוץ עושה את זה ב-10 שניות. חייכנו. עובדים חרוצים עובדים בקצב שונה אחרי 2-3 שעות עבודה, וקובוטים לא יוצאים לסיגריה ולא מסתכלים בווצאפ..."

להמשך הידיעה >>

פורום תעשייה 4.0 - עוברים למפעל חכם ולייצור מתקדם. במסגרת הפורום נפעל ביחד לקידום התחום בישראל, ניפגש כדי להחליף רעיונות ודעות, נזמין מומחים להרצאות בעניינים שבחזית העשייה, נקיים תערוכות, השתלמויות, נתארגן במשלחות ליציאה משותפת לכנסים וסיורים בחו"ל. וכמו כן נייצר בסיס מידע וחדשות על המתרחש בענף, שיגיע אלינו בניוזלטר שבועי.
מה אפשר לעשות כבר עכשיו? כדאי להעביר את הניוזלטר לכל מי שעשויים להתעניין בקבלתו ובפעילות הפורום. וחשוב לא פחות: האתר והניוזלטר ידווחו מקצועית על כל מה שקורה ורלוונטי. לשם כך גייסנו את העיתונאי טל שחף. אפשר להציע לו רעיונות ונושאים ולהציף במידע על מוצרים חדשים, שירותים חדשים, מינויים, עסקאות וכל השאר במייל tal@talash.co.il .

להרשמה לפורום תעשייה 4.0 ולקבלת הניוזלטר: לחצו כאן

פורום תעשייה 4.0 ♦ עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

forum@smart-factory.co.il

נשלח לכתובת tal@talash.co.il מהכתובת forum@smart-factory.co.il
שולח: פורום תעשייה 4.0 - עוברים למפעל חכם ולייצור מתקדם
כתובת השולח: בית הכרם 8, ירושלים
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה