ישראל בין המובילות במירוץ לתעשייה חכמה

ישראל דורגה על ידי הפורום הכלכלי העולמי (WEF) כאחד מ-25 המדינות המובילות במירוץ לתעשייה חכמה. ישראל ממוקמת במקום ה-25 בחוזקה של התעשייה, במקום ה-23 בחדשנות ובמקום ה-2 באימוץ טכנולוגיות חדשות ע"י חברות. המובילה העולמית בחוזק התעשייה היא יפן, ואחריה קוריאה הדרומית וגרמניה. המובילה העולמית בגורמים מניעי חדשנות היא ארה"ב ואחריה סינגפור ושוויץ. ביחד מחזיקות 25 המדינות המובילות בכ-75% מהתוצר התעשייתי העולמי והן ניצבות במקום טוב כדי להגדיל את חלקן בתעשייה של העתיד.

להמשך הידיעה »

הנקראים ביותר: מנהלים בכירים חוששים להצטרף למהפכה התעשייתית הרביעית; רשות החדשנות מרחיבה את התמיכה בחדשנות בתעשייה המסורתית; רובוטים וירטואליים יגבירו את תפוקת המפעלים; מפעלים ישראלים הטמיעו רובוטים שיתופיים של FANUC; המודל הסיני - התאמת המונים ששמה את הלקוח בלב התהליך התעשייתי; "התעשייה הישראלית צריכה לבחור את הקרב שבו היא בטוח תנצח"

הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו.

Mafil - Total Office Solutions
Rockwell Automation
Contel Technologies

להרשמה ללא תשלום לפורום תעשייה 4.0 ולקבלת הניוזלטר: לחצו כאן


פיתוח ישראלי: רובוט סריאלי משנה צורה

חוקרים באוניברסיטת בן-גוריון פיתחו סוג חדש של רובוט סריאלי, המצויד במנועים ניידים שמאפשרים מזעור משקל ואנרגיה. רובוטים סריאליים הוטמעו בתעשייה מאז שנות ה-70 והחידוש כעת הוא המודולריות והמזעור. הרובוט מצוייד במנועים ניידים המאפשרים להרכיב רובוט שמשקלו כעשירית ממשקל רובוט רגיל והוא בעל יכולת תמרון מתקדמת. הוא יכול להשתלב במשימות על רצפת הייצור במפעלים תעשייתיים, משימות חקלאיות ובמשימות בחלל, שם המזעור והחיסכון במשקל מהווים יתרון מובהק.

להמשך הידיעה »

הדיו הדיגיטלי של PVN משמש בייצור כמותי

הישג טכנולוגי ושיווקי ל-PV Nano Cell: היא יצרנית הדיו הדיגיטלי הראשונה, שהטכנולוגיה שלה נכנסת לייצור תעשייתי שוטף של רכיבים אלקטרוניים מודפסים. ביחד עם יצרנית המדפסות CPC Solutions מיוקנעם, הוחל בייצור תוספתי המוני של רכיבים אלקטרוניים. המוצרים הראשונים כבר קיבלו אישור של הלקוחות ומכירתם התחילה. מנהל התפעול איל שפילברג אומר שהחוכמה מצויה בפיתוח דיו דיגיטלי לצורך ייצור המוני, השונה בתכונותיו מדיו דיגיטלי לצרכי מו"פ.

להמשך הידיעה »


איגוד התעשייה הקיבוצית מצטרף לטכניון בקורס חדשנות

איגוד התעשייה הקיבוצית מצטרף למרכז הידע לחדשנות של הטכניון בהצעת תכנית הכשרה ל"מנהלי חדשנות". נושאי הלימוד כוללים את יסודות החדשנות ויוזמות פנים ארגונית, תפקידו של מנהל החדשנות בארגון ומערך החדשנות בארגון, היבטים אסטרטגיים וניהוליים של טכנולוגיה וחדשנות, תרבות ארגונית תומכת חדשנות, ניהול צוותי חדשנות ותהליך החדשנות תוך התנסות במתודולוגיות אפקטיביות. בראש התוכנית עומדת פרופ' מרים ארז, המייסדת וראש מרכז הידע לחדשנות בטכניון.

להמשך הידיעה »

Bugatti הדפיסה בלם טיטניום: הגדול בעולם בייצור תוספתי

מתפס בלם מונובלוק בעל שמונה בוכנות הוא הבלם הראשון בעולם, שיוצר בייצור תוספתי וגם הגדול מסוגו בכל תעשיית הרכב. יצרנית מכוניות הסופר-ספורט הצרפתית בוגאטי מתכוונת לייצר את רכיב הבלם בייצור סדרתי ולהתקינו במכוניות הנמכרות ללקוחות. בשל חוזקו הטיטניום הוא נחשב לחומר קשה מאוד לייצור. טכנולוגיית הייצור התוספתי מאפשרת להתמודד עם החומר ולייצר רכיב חזק יותר וקל יותר באמצעות מדפסת חדשנית. מחיר המכונית המוגמרת: 1.9 מיליון דולר.

להמשך הידיעה »


פורום תעשייה 4.0 ♦ עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 11
1.2.2018