המשרד להגנת הסביבה: מתקפת סייבר על מפעלים עלולה להסתיים באסון

מסמך, שפורסם במסגרת הליך התייעצות עם הציבור, מעלה חשש שמתקפת סייבר על מפעל תעשייתי עלולה לגרום לפיצוץ חומרים מסוכנים, שריפה, זליגת חומרים מסוכנים ושפכים תעשייתיים לקרקע ולמי תהום ועוד. המסמך קובע שורת חובות וצעדים, שמפעלי תעשייה המחזיקים בחומרים מסוכנים ידרשו לנקוט, כדי למנוע מתקפת סייבר. עו"ד רות דגן אומרת כי הסקטור הפרטי יכול להשפיע על הנוסח הסופי של הרגולציה החדשה.

להמשך הידיעה »

הנקראים ביותר: מנהלים בכירים חוששים להצטרף למהפכת תעשייה 4.0; רובוטים וירטואליים יגבירו את תפוקת המפעלים; "התעשייה הישראלית צריכה לבחור את הקרב שבו היא בטוח תנצח"; הממשלה תקציב 1.15 מיליארד שקל למהפכת תעשייה 4.0; רשות החדשנות מרחיבה את התמיכה בחדשנות בתעשייה המסורתית; איגוד התעשייה הקיבוצית השיק תוכנית לייצור מתקדם;

הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו.

Mafil - Total Office Solutions
Rockwell Automation
Contel Technologies

להרשמה ללא תשלום לפורום תעשייה 4.0 ולקבלת הניוזלטר: לחצו כאן


ברוש: מהפיכת תעשייה 4.0 דורשת כ"א איכותי

"התעשייה הישראלית צריכה כוח אדם איכותי שייצור את מוצרי העתיד תוצרת 'כחול לבן' וישמור על מקומה של ישראל, כמי שעומדת בחוד החנית של הטכנולוגיה העולמית", כך אמר נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, בפתיחת ועידת התעשייה 2018 של התאחדות התעשיינים. לדבריו הממשלה קשובה כיום לתעשייה ובין השאר הקציבה מיליארד וחצי שקלים לחינוך הטכנולוגי. "ישראל עומדת בפתחה של מהפיכת תעשייה 4.0 והתעשייה זקוקה לעובדים מיומנים בתחומי התעשייה החדשים", אמר.

להמשך הידיעה »

רן מצר: "אני חי את קו ייצור בכל רגע נתון"

חברת Turbine Jet מתפן שבגליל, חברה בת של Pratt & Whitney, התקינה את מערכת PIM של חברת Visual Factories הישראלית ומאז חל מהפך בהתנהלות הייצור במפעל. רן מצר, מנהל התפעול: "מאז שהטמענו את מערכת PIM אני רואה את כל מה שקורה במפעל, חי את קו ייצור, כל מכונה, בכל רגע נתון. המערכת דוחפת אותנו לשפר את הפריון במפעל ברמה גבוהה וכל זאת מבלי שנידרש להטמעה מורכבת או להשקעה גדולה".

להמשך הידיעה »


מפעל געש תאורה מציג: האינטרנט של עמודי התאורה

מפעל געש תאורה, אחד ממפעלי הדגל של התעשייה הקיבוצית, סיים תהליך ממושך ומוצלח של הכנסת חדשנות במוצרים ובתהליך היצור. הבשורה המעניינת ביותר בפלטפורמה היא הכנה מראש להתקנת פונקציות מסוג חדש: לכל עמוד תאורה בעיר יש כתובת IP משלו והוא כולל תשתית מוכנה מראש להתקנת חיישני תנועה, חיישני זיהום, יציאות לאנטנה סלולרית, מצלמות ועוד. בגעש תאורה הכניסו ציוד ייצור רובוטי למפעלי, למשל במערכת המבצעת חיווט אוטומטי של גופי התאורה, והוקמו מעבדת חום, אור ומים כדי לשפר את גופי התאורה.

להמשך הידיעה »

מדפסות תלת-ממד חוסכות לכתר פלסטיק עשרות אלפי דולר

בחברת כתר פלסטיק הוקם מרכז חדשנות, שבמסגרתו פועלת מעבדת תלת-ממד, המצויידת בין השאר במדפסת פורמט גדול BigRep One, שיכולה להדפיס דגמים ואבות טיפוס עד למידות של מטר x מטר x מטר. צביקה זק, מנהל מרכז החדשנות של קבוצת כתר, אומר: ״הכנת תבנית לייצור עולה מאות אלפי שקלים. היכולת לראות, למשש ולבחון מקרוב מוצר בגודל טבעי בשלב המאוד ראשוני, תורם משמעותית למניעת טעויות בזמן חוסכת אלפי ועשרות אלפי דולרים ומאות שעות עבודה״.

להמשך הידיעה »


פורום תעשייה 4.0 ♦ עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 12
8.2.2018