תעשייה 4.0

עובדים מועצמים דיגיטלית:
הדרך ליתרון תחרותי

עובדים שקיבלו גישה גבוהה יותר ליישומים טכנולוגיים ודיגיטליים גילו נכונות בשיעור של פי חמישה לשפר את תהליכי העבודה והפריון שלהם, והם הביאו לחסכון של 16% מהזמן שנדרש לביצוע תהליכים ידניים, כך מעלה מחקר שנערך על ידי חברת VMware ו-Forbes Insights. המחקר מצא כי 87% ממנהלי המחשוב (IT) בארגונים מעריכים, שעובדים שהועצמו על ידי טכנולוגיות מתקדמות יתרמו לצמיחת הרווח בשיעור של 5% במהלך שלוש השנים הבאות.

להמשך הידיעה >>

פורום תעשייה 4.0: פועלים לקידום התחום בישראל, לבניית בסיס הידע ועדכונו באמצעות מומחים, תערוכות, השתלמויות, והשתתפות בכנסים וסיורים בחו"ל. כדאי להעביר את הניוזלטר לכל מי שעשויים להתעניין בקבלתו ובפעילות הפורום. אתם מוזמנים גם לעדכן אותנו בכל מה שחדש ומעניין בתחום.

גמר הרשמה ללא תשלום לפורום תעשייה 4.0 וקבלת הניוזלטר: לחצו כאן

גובר הביקוש העולמי להדפסה בתלת-ממד

יותר ממחצית משתמשי מדפסות בתלת-ממד בעולם מרוצים מאוד מהטכנולוגיה ומעריכים כי ישקיעו בתחום זה יותר, כך עולה ממחקר שוק חדש. 90% מהמשיבים מאמינים שהדפסה בתלת-ממד נותנת להם יתרון תחרותי בשוק. 55% מהם צופים כי השקעותיהם יגדלו בשנת 2017 לעומת השנה שעברה, כשלירידת המחירים בענף יש השפעה חשובה על כך. 47% מהם מציינים כי השנה גדל ההחזר על ההשקעה (ROI) שלהם בטכנולוגיות הדפסה בתלת-ממד לעומת 2016.

להמשך הידיעה >>

גם בעידן תעשייה 4.0 בני אדם הם המחליטים

השאיפה לאוטומציה וחדשנות בקווי הייצור לא תמיד מצליחה למצות את הפוטנציאל הגלום בה משום שמנהלי המפעלים לא השכילו להותיר את העובד האנושי במרכז העשייה, כך טוען אבנר ברק, סמנכ"ל שיווק שניידר אלקטריק ישראל. "אנשים עדיין צריכים לקבל החלטות עסקיות חשובות ולהחלטות אלה יש השפעה ישירה ולפעמים קריטית", הוא אומר. הפתרון טמון באימוץ מערכות תמיכה יעילות וכלי מידע, שישפרו את קבלת החלטות של הצוות האנושי.

להמשך הידיעה >>

חששות בעולם ה-Iot: יפן רוצה הגנת סייבר

החששות מחדירה זדונית למערכות מפעל חכם ואינטרנט של הדברים (IoT) מביאה לגאות בעולם הגנת הסייבר. עשרות חברות סייבר ישראליות, המשתתפות בתערוכת סייבר-טק בטוקיו, זוכות לעניין רב. שרי התעשייה של שתי המדינות החליטו על הקמת מאיץ ישראלי-יפני לחברות סייבר. תערוכת סייבר-טק התקיימה לראשונה בשנת 2014 בתל-אביב ומאז התרחבה והתקיימה באיטליה, סינגפור קנדה והשנה ביפן. התערוכה נחשבת לאירוע הסייבר הגדול ביותר מחוץ לארה"ב. הטכנולוגיה כחול-לבן מובילה.

להמשך הידיעה >>

היעד: מהדפסת חלפים להדפסת מכוניות

חברת Techniplas מוונטורה, קליפורניה, יצרנית ומעצבת של חלקי רכב בהתאמה אישית, גייסה את Sicnova, יצרנית מדפסות תלת-מימד בפורמט גדול. המדפסות גדולות הממדים ישמשו לייצור תוספתי (Additive Manufacturing), תהליכים בהם מיוצר חלק ממכונה באמצעות הזרקת חומרים בתוך המדפסת, במקום התהליכים המסורתיים של יציקה או חריטה.
אבי רייכנטל, מנכ"ל טכניפלס דיגיטל, אומר שהשותפות תקדם את המעבר לחלופה הדיגיטלית ולתעשיה 4.0 של מכוניות.

להמשך הידיעה >>

פורום תעשייה 4.0 ♦ המפעל החכם - עוברים לייצור מתקדם

www.smart-factory.co.il forum@smart-factory.co.il

רחוב בית הכרם 8 ירושלים 02-6412611

ניוזלטר 3
7.12.2017