תמונה

 

תמונה

 

 

היעד: הקמת מפעל תוך 18 חודשים

 

צוות בינמשרדי, בהובלת משרדי הכלכלה והאוצר, יגיש המלצות לצמצום הבירוקרטיה שישפרו את תנאיי הסביבה העסקית ויעודדו ההשקעות ויזמות בתעשייה הישראלית. זאת, בעקבות אישור הממשלה את הצעת משרד הכלכלה והתעשייה ומנהל התכנון במשרד האוצר להקמת הצוות, שמטרתו ליצור תוכנית לשיפור הסביבה העסקית בתעשייה באמצעות קיצור משך הזמן להקמת מפעלים בישראל. כיום עומד משך הזמן על ארבע שנים והמטרה היא לקצר אותו לשנה וחצי בלבד, באמצעות התאמת הרגולציה הרלוונטית ויצירת וודאות ארוכת טווח בכל הנוגע לעתודות הקרקע לתעשייה.

 

 

 

תמונה

 

קטלוג ספקים של תעשייה 4.0 יעלה לאוויר ב-20.8.2018

להסבר על קטלוג ספקים ואפשרויות הפרסום - לחץ כאן

 

תמונה

 

 

טכנולוגיות סטארט-אפ מבשרות חדשנות בתעשייה המסורתית

 

רשות החדשנות מציגה שני סטארט-אפים, שמקדמים את החדשנות בעולם התעשייה, בסיוע תמיכה של הרשות. חברת אוגורי (Augury), שהקימו סער יוסקוביץ' וגל שאול ב-2014, מפתחת טכנולוגיה שמקשיבה למכונות הייצור ולפי הצליל שהן מפיקות היא חוזה תקלות, שעלולות להתרחש בקו הייצור. חברת איגוואזיו (Iguazio), שהקימו ירון חביב וירון שגב ב-2014,  פיתחה טכנולוגיה לניתוח ולניהול נתוני עתק (ביג דאטה) שמיועדת לחברות ולארגונים עסקיים ותעשייתיים. בעזרת בינה מלאכותית היא מאפשרת ללקוחות לזהות התקלה מתקרבת עוד לפני שהיא מתרחשת בפועל ומשביתה את פס הייצור. כך, טכנולוגיות תעשייה 4.0 משנות את התעשייה המסורתית וגורמות לחברות וארגונים לבצע מעבר דיגיטלי ולאמץ טכנולוגיות חדשנות שמגבירות את הפיריון וכושר התחרותיות.

 

 

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

תמונה

 

חברת MOV.AI מציגה: האנדרואיד של הרובוטיקה

 

הסטארטאפ הישראלי-ספרדי MOV.AI מפתח אקוסיסטם, שיאפשר לאנשי פיתוח, אינטגרטורים ויצרנים תעשייתיים לשתף פעולה בפיתוח מערכת הפעלה תעשייתית ראשונה מסוגה לרובוטים שיתופיים (קובוטים) אינטליגנטיים, כך מדווח האתר טקראנץ'. המערכת צפויה לאפשר הקמה של קווי יצור ומערכי תפעול בהם משתלבים רובוטים חכמים יותר. החברה סגרה לאחרונה סבב גיוס הון בסיסי (seed) בהיקף 3 מיליון דולר, אותו הובילו קרנות ההשקעה ויולה ו-NFX

 

תמונה

 

ARM רכשה את Treasure Data האמריקנית

 

יצרנית השבבים הבריטית ARM, הנמצאת בבעלותה של חברת ההשקעות הענקית סופטבנק מיפן, רכשה את חברת ניתוח נתונים אמריקנית Treasure Data, בעסקה של 600 מיליון דולר. אתר בלומברג דיווח כי העסקה נועדה להרחיב את הנוכחות של ARM בתחום האינטרנט של הדברים (IoT) ובפרט באינטרנט התעשייתי של הדברים IIOT ובתעשיה 4.0. טכנולוגיית IoT יכולה לשפר את היעילות של פעולת המפעלים על ידי ניטור "מצב בריאותן" של המכונות על רצפת הייצור ומניעת השבתה של שירותים.  

 

תמונה

 

טכנולוגיה חדשנית לגילוי אש ועשן במפעל תרו

 

חברת מתאל, שמתמחה במערכות בקרה ושליטה לגלוי אש ועשן, תקים את מערך גילוי האש והעשן במפעל התרופות תרו שבמפרץ חיפה.
 

המערכת, מתוצרת חברת הבת אמטק, מרכזת שליטה אוטמטית בכלל מערכות הבטיחות המותקנות במתחם המפעל, המשתרע על עשרות דונמים ובהם עשרות מבנים, מעבדות , קווי יצור ואנרגיה.  המערכת שולטת על מערכות גילוי האש ועשן, מערכות כיבוי אש ופינוי העשן , מערכות כריזה, שילוט והכוונה לפינוי אנשים. 

 

 

פורום תעשייה 4.0  עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן    forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 37
16.8.2018