תמונה

 

תמונה

 

 

הייצור התעשייתי בישראל ירד ב-5.6% ברבעון השני

 

האם התעשייה המסורתית בישראל נקלעה למיתון? נתונים מדאיגים שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעלים כי בייצור התעשייתי בישראל (ללא טכנולוגיה עילית) חלה ירידה של 5.6% בחודשים אפריל-יוני 2018 בעוד שבייצור התעשייתי בענפי הטכנולוגיה העילית חל גידול של 5.3% בתקופה זו. בסך הכל הצטמצם הייצור התעשייתי בישראל בשיעור של 0.3% ברבעון השני של השנה.  על פי נתוני המגמה, הייצור התעשייתי אופיין בעליות בשנים 2016 - 2017 עד מאי 2018, והחל מחודש יוני 2018 נרשמה ירידה במגמה.

 

 

 

הנקראים ביותר

 

תמונה

 

קטלוג ספקים של תעשייה 4.0 יעלה לאוויר ב-20.8.2018

להסבר על קטלוג ספקים ואפשרויות הפרסום - לחץ כאן

 

תמונה

 

 

חיזוק שיתוף הפעולה בין סין לישראל בתחום החדשנות והטכנולוגיה

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן נפגש עם שר המדע הסיני וואנג ז'יגאנג והמדען הראשי ויו"ר רשות החדשנות, ד"ר עמי אפלבאום בכדי לדון באפשרויות לחזק את שיתופי הפעולה הטכנולוגים בין חברות סיניות לחברות וסטארטאפים מישראל. ביקורו של השר ז'יגאנג מגיע כהכנה לקראת הגעתו לארץ של סגן נשיא סין, העומד בראש ועידת החדשנות הבין-ממשלתית. ביקור זה צפוי "לשבור שיא" נוסף ביחסי ישראל-סין ולהיות הביקור הבכיר ביותר של נציג הממשל סיני בישראל. תחום החדשנות הטכנולוגית מהווה תחום ליבה בעיסוק של הממשל בסין.

 

 

 

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

תמונה

 

משרד הכלכלה פותח מסלול סיוע לפריון בעבודה

 

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה ביחד עם משרד האוצר מבקשים לסייע להעלות את פריון העבודה בענפי התעשייה השונים באזורי עדיפות לאומית ובירושלים.

בקשות למקצה 2 ניתן להגיש החל מיום 2.9.2018 בשעה 8:00 ועד ליום 3.10.2018 בשעה 24:00. הבקשות במקצה 2 יבחנו בכפוף לקיומה של יתרת תקציב.

מפעלי תעשייה באזורי עדיפות לאומית ובירושלים מוזמנים לקבל סיוע להעלאת הפריון במפעלם. הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה מודיעה בזאת על מקצה 2 במסלול סיוע להעלאת פריון העבודה. 

 

תמונה

 

ערוצים נוספים למימון ייצור מתקדם

 

המגזר התעשייתי מתפתח באופן מתמיד ויצרנים רבים משדרגים ומפתחים את המפעלים להשתמש בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות. כתוצאה מכך, ארגונים אשר אינם מיישמים טכנולוגיות מתקדמות עלולים לאבד את יתרונם מול מתחריהם בשנים הקרובות.

 

אנחנו, באתר תעשייה 4.0 , מבינים שיש צורך להשיג מימון על מנת ליישם מפעל חכם ולשדרג את תהליכי הייצור לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות.  לכן, אנו מעוניינים להציג בפניכם מגוון המקורות וקרנות שניתן לקבל מהם הלוואות. למעשה, יש לבחון כל הלוואה לגופה וכל מקרה לפרטיו.

 

תמונה

 

רשות החדשנות מציגה: רודשואו לסין

 

רשות החדשנות מזמינה סטרטאפים בתחומי מדעי החיים (בדגש על Medical device, Diagnostics, Tele-medicine, Digital Health ), ייצור מתקדם ו-ICT הפונים לשוק הסיני ומעוניינים בשותף או משקיע להגיש בקשה להשתתף באירוע Pitching בפני פורום משקיעים מסין. מבין החברות שירשמו, יבחרו 60 חברות ישראליות להציג את פעילותן בפני המשקיעים הסיניים באירוע שיתקיים בתאריכים 31.10-1.11 בתל אביב. מתוכן, 30 חברות יזכו לקחת חלק ברוד-שואו לערים שנז'ן, שנגחאי, בייג'ין וצ'אנגזו (פרובינצית ג'יאנגסו) שיתקיים בדצמבר 2018. במסגרת הרוד-שואו יתקיימו מפגשי B2B מתואמים מראש עם משקיעים סינים, שותפי מו"פ, ושותפים עסקיים בסין.

 

לפרטים נוספים והגשת בקשה להשתתפות באירוע ניתן להגיש מועמדות עד לתאריך ה-4 בספטמבר 2018 .

 

 

פורום תעשייה 4.0  עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן    forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 38
23.8.2018