תמונה

 

תמונה

 

 

משרד הכלכלה מקצה 52 מיליון שקל לייצור מתקדם

 

"המהפכה התעשייתית הרביעית כבר כאן – גם אנחנו", כך אומרים במשרד הכלכלה. בהתאם להחלטת הממשלה משרד הכלכלה והתעשייה באמצעות הרשות להשקעות מבקשים לעודד מפעלים תעשייתיים לבצע את המעבר לייצור מבוסס Industry 4.0 באמצעות השתתפות בסיכון הכרוך בהטמעת טכנולוגיות מתקדמות.  ההתפתחות הטכנולוגית בשנים האחרונות, המכונה גם "המהפכה התעשייתית הרביעית" ( industry 4.0 ), מחברת בין המרחב הפיזי, המרחב המקוון (הדיגיטלי) והמרחב האנושי. התפתחות זו, משנה את תהליכי התכנון והייצור הקונבנציונליים לתהליכים חכמים אשר במרכזם זרימת מידע, קישוריות או ניטור, איסוף וניתוח נתוני ייצור  לצורך יצירת ערך בתהליכי הייצור או שרשרת האספקה.

 

 

 

 

תמונה

 

תמונה

 

 

ענף המפעל החכם יצמח ל-339 מיליארד דולר בעשור הקרוב

ענף המפעל החכם העולמי יציג צמיחה מהירה ויגיע להיקף של 339 מיליארד דולר עד שנת 2028, כך עולה ממחקר של חברת Future Market Insights (FMI). ככל שהעולם התעשייתי מתקדם לעבר פתרונות משולבים אוטומטיים מלאים, כך צומח ענף המפעל החכם בעולם. הקצב החזוי נאמד כעת בשיעור של 13.2% CAGR. קצב הגידול הזה נובע מטכנולוגיות חדשניות, בהן האינטרנט התעשייתי של הדברים (IIoT), ניתוח נתוני עתק (ביג-דאטה), בינה מלאכותית, רובוטיקה מתקדמת, הדפסה בתלת-ממד ומחשוב ענן. מהניתוח של FMI עולה כי מנועי הצמיחה המיידיים הם תעשיות האוטומוטיב המתקדמת במהירות לזירה הדיגיטלית, והתנופה בשוק הרובוטים התעשייתיים שימשיכו לדחוף את התעשייה לצמיחה בשנים הקרובות.

 

 

 

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

הרשמה לניוזלטר

 

תמונה

 

השתלמות מנהלים במפעל חכם וייצור מתקדם

 

מוסד שמואל נאמן בטכניון והמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, בשיתוף אילן אלתר, מוביל תחום תעשייה 4.0 בלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל, מקיימים השתלמות מנהלים בנושא הטמעת טכנולוגיות תעשייה 4.0, מובילים שינוי בייצור ובתפעול.

מדובר באחד התחומים  המתקדמים והמבוקשים ביותר כיום בעולם התעשייתי. המושג תעשייה 4.0 משלב בתוכו מספר חידושים מרכזיים בטכנולוגיה דיגיטלית, שנמצאים בלב ליבה של המהפכה התעשייתית הרביעית.

 

תמונה

 

ננו דיימנשן

מכרה מדפסות לצבא האמריקאי

 

ננו דיימנשן, החברה המובילה בתחום הדפסת תלת ממד של לוחות אלקטרוניקה, מכרה שתי מדפסות DragonFly Pro לשני חיילות שונים של כוחות הבטחון האמריקאיים. ביוני 2018 קיבלה ננו דיימנשן אישור ספק מורשה של חברות ממשלתיות ובטחוניות בארה"ב ושתי המכירות לשוק הבטחוני בארה"ב בוצעו שבועות ספורים לאחר קבלת אישור זה. מכירות אלו נסגרו באמצעות שניים מהמפיצים המובילים של ננו דיימנשן בארה"ב, כאשר כל אחד מהם מכר מדפסת לחיל שונה של כוחות הבטחון האמריקאיים.

 

תמונה

 

אפסון חונכת קו יצור חדש לרובוטים אוטונומיים ניידים

 

חברת אפסון  מתגברת את פעילותה בתחום הרובוטים האוטונומיים החכמים: החברה הידועה יותר כיצרנית מדפסות ומקרנים, תחנוך קו ייצור חדש לרובוטים בעלי שתי זרועות ולרובוטים מורכבים אחרים, במפעל טויושימה ביפן. הקו החדש יחל את פעילותו בתחילת ספטמבר 2018. זהו חלק מתוכנית החברה לחזק ולהגדיל את תחום פתרונות הרובוטיקה שלה. מפעל טויושימה נבחר בשל היותו גם מרכז פיתוח לטכנולוגיות רובוטיות, כך שניתן יהיה ליישם מיידית בשטח פתרונות חדשים ובאמצעותו לשלש את היקף ייצור הרובוטים. 

 

 

פורום תעשייה 4.0  עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן    forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 39
30.8.2018