תמונה

 

תמונה

 

 

דלוייט: ארבעה מכשולים מעכבים את תחילת מהפיכת תעשייה 4.0 במפעלים

 

ככל שהמהפכה התעשייתית הרביעית (תעשייה 4.0) מרחיבה את אפשרויות למעבר דיגיטלי, מנהלים בתעשייה חוזים שינויים גורפים בתחום. דו"ח חדש של Deloitte Global -  "פרדוקס התעשייה 4.0"  - מגלה כי עסקים מתכננים להשקיע תקציבים גדולים במעבר דיגיטלי אך פרדוקסים אסטרטגיים ותפעוליים עלולים להפריע למאמצים אלה.   המחקר מגלה כי בעוד ארגונים מתלהבים מהפוטנציאל של המעבר הדיגיטלי והשפעתו על המפעל שלהם, קיים נתק בין התוכניות והפעולות המעשיות בארבעה תחומים מרכזיים: אסטרטגיה, מעבר דיגיטלי בשרשרת האספקה, מוכנות העובדים ומנועי ההשקעה.

 

 

 

תמונה

 

 

פורסם קול קורא לתכניות מו"פ וחדשנות בתחום הפלסטיקה והפולימרים

זירת ייצור מתקדם ברשות החדשנות ואיגוד מוצרי צריכה ובנייה בהתאחדות התעשיינים, מזמינים חברות תעשייתיות להגיש בקשות לקבלת סיוע לתכניות מו"פ וחדשנות, שיבוצעו בשיתוף עם מרכז הפלסטיקה והגומי לישראל. פרויקטי חדשנות, אשר יבוצעו במסגרת הקול הקורא ויוגשו למסלול מופ"ת (מו"פ בתעשיית הייצור) ברשות החדשנות, עשויים להיות זכאים למענק ששיעורו יכול להגיע עד 70%, בפטור מתמלוגים, מתוך הוצאות הפיתוח המאושרות. שיעור המענק, גובה הוצאות הפיתוח והזכאות לפטור מתמלוגים, כפופים לתנאי מסלול מופ"ת ברשות החדשנות ולאישור התכנית ע"י ועדת המחקר של זירת יצור מתקדם ברשות.

 

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

הרשמה לניוזלטר

 

תמונה

 

ישראל וסין יקדמו אינטרנט 5G תעשייתי

 

חברת Mantis Vision הישראלית חוברת לענקית התקשורת הסינית צ'יינה מובייל (China Mobile) במטרה לקדם טכנולוגיות אינטרנט מהירות של הדור החמישי (5G). תקשורת סלולרית בטכנולוגיה זו צפוייה להיות התשתית העיקרית לטכנולויות תעשייתיות כמו האינטנרנט-של-הדברים התעשייתי (IIoT) וקישור חיישנים רבים על רצפת הייצור למערכות העיבוד והניתוח של נתוני הייצור.

 

תמונה

 

מכון המתכות רכש מדפסת תלת ממד  במתכת

 

מכון המתכות בטכניון מרחיב את הפעילות בתחום הייצור בתלת-ממד ומצטייד במערכת חדשנית נוספת, המיועדת לייצור בתלת ממד של מוצרים קרמיים ושל רכיבים מתקדמים מחומרים מרוכבים (מבוססים על מערכת מתכת/קרמיקה). הצטיידות זו, שנתמכת בסיוע משמעותי של רשות החדשנות, תאפשר למכון המתכות לפתח תחום טכנולוגי מתקדם שיקדם את התעשייה הישראלית וימצב אותה בחזית הטכנולוגית העולמית.

 

תמונה

 

Trend Micro

ו-Moxa יקדמו אינטרנט תעשייתי

 

חברת Trend Micro, מפתחת פתרונות אבטחת מידע וסייבר, הכריזה על שותפות חדשה עם חברת Moxa, מפתחת קישוריות תעשייתית, כחלק מתוכנית השותפות הטכנולוגית שלה לפיתוח משותף של פתרונות להגנה על סביבת אינטרנט של הדברים התעשייתי (IIoT) כמו גם ייצור חכם (Smart manufacturing) או אנרגיה חכמה (Smart energy). פרוייקטי IIoT מאפשרים לארגונים מתחומים שונים להפוך גמישים יותר, יעילים וחסכוניים. 

 

 

פורום תעשייה 4.0  עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן    forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 42
11.10.2018