תמונה

 

גיליון מיוחד:

ההדפסה בתלת-ממד הישראלית פורצת קדימה

 

תמונה

 

 

"להדפסה בתלת-ממד יש חלק משמעותי בחדשנות בתעשייה בעידן המפעל החכם"

 

הדפסה בתלת ממד, רובוטיקה ומערכות אוטונומיות – אלה היו הנושאים העיקריים שהעסיקו את משתתפי הכנס הישראלי להנדסת מכונות ( ICME 2018 ) שהתקיים בשבוע שעבר באוניברסיטת בן גוריון בנגב. בין המבקרים בתערוכה שהתקיימה במקביל לדיוני הכנס היו צעירים רבים, תלמידים וסטודנטים, שמייצגים את העניין הרב של הדור הצעיר בטכנולוגיות שהופעות לעמוד השדרה של התעשייה היצרנית בישראל.

בדיון שעסק בתעשיית הייצור אמר מנכ״ל חברת מפעיל רז דרבי: ״הכנס להנדסת מכונות משמש כפלטפורמה מצוינת למפגש של קהילת מהנדסי המכונות מהאקדמיה ומהתעשייה, המביאים את נקודות המבט השונות ומתעניינים באתגרים הנדסיים, חידושים טכנולוגיים והשפעות רחבות על החברה האנושית.

 

 

תמונה

 

הנקראים ביותר

                             הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו

 

תמונה

 

 

חברת XJET הישראלית מציגה פריצת דרך עולמית בתחום ההדפסה במתכת

החברה הישראלית XJet חשפה בשבוע שעבר לראשונה את הטכנולוגיה שפיתחה במשך מספר שנים: הדפסה בתלת-ממד של חלקי מתכת וקרמיקה, שמבוססת על נוזל הדפסה במקום אבקה. מדובר בתרחיף נוזלי בתוכו מעורבים חלקיקי מתכת בגודל ננו, שמודפסים בהתזה של מיליוני טיפות זעירות בשכבות דקיקות וכך מתאפשר להפיק מוצרים מתכתיים באיכות גימור גבוהה, ללא צורך בליטוש והברקה, גיאומטריות מסובכות ללא צורך בהסרת תמיכות ידנית, רכיבים בעלי גלגלי שיניים וצירים המודפסים כשהם מוכנים לפעולה, וחוזק מתכת רב, שלא היה ניתן לביצוע בהדפסה עד כה.

 

 

 

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

הרשמה לניוזלטר

 

תמונה

 

Formlabs

ו-Gillette: ידיות בהתאמת המונים 

 

סטארט-אפ המיליארדים Formlabs , שבין מקימיו הישראלי נתן לינדר,

החל בשיתוף פעולה עם חברת Gillette , מותג סכיני הגילוח מקבוצת פרוקטור אנד גמבל, לייצור תוספתי של ידיות למכשירי גילוח בהתאמה להעדפותיו של הלקוח. הפרוייקט, המכונה Razor Maker, מאפשר ללקוחות להזמין ידית למכשיר הגילוח שלהם בהתאמה אישית של עיצוב, צבע וחומר, אשר מודפסת במיוחד עבורם.

 

תמונה

 

ננו-דיימנשן הישראלית פורצת קדימה

 

סטארט-אפ הדפסת האלקטרוניקה בתלת-ממד הישראלית  Nano-Dimension מתחיל לצבור תאוצה לאחר תקופה שבה התעוררו חששות לגבי יכולתו למצוא קונים למדפסות. בשבוע שעבר דיווחה החברה על צפי לגידול משמעותי בהכנסות ברבעון השלישי של השנה. כמו כן החברה הודיעה על הסכם שחתמה עם מפיץ נוסף בארצות הברית, במטרה לתת מענה לביקוש הגובר לפיתרון החברה בתעשיית האלקטרוניקה. 

 

תמונה

 

Modix השיקה מדפסת תלת-מימד רחבה

 

סטארט-אפ מדפסות הענק בתלת ממד Modix הישראלי השיק סדרה של מדפסות חדשות בגדלים של עד 120 ס"מ. מדובר במדפסות הנמכרות כמערכת להרכבה עצמית, ומאפשרות להדפיס עצמים גדולים במיוחד. בסדרה החדשה מדפסת X120  שמחירה 6000 דולר בהזמנה מוקדמת. החברה מאפשרת ללקוחות שרכשו לפני כן את המדפסת הקטנה יותר Big-60 לרכוש ערכת הרחבה שתהפוך אותה למדפסת הגדולה יותר.

 

 

פורום תעשייה 4.0  עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן    forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 44
22.10.2018