תמונה

 

תמונה

 

 

שוק תעשייה 4.0 צפוי להגיע ל-155.30 מיליארד דולר עד 2024

 

על פי דו"ח המחקר האחרון של חברת Zion Market Research , שוק תעשייה 4.0 העולמית נמצא על מסלול צמיחה מזורז שיסחוף אליו את מרבית החברות התעשייתיות בעולם המתועש. הדו"ח מצא כי השוק צפוי לגדול בקצב CAGR של 14.9% בין השנים 2018 ו-2024. ההכנסות בענף צפויות להגיע ל-66.10 מיליארד דולר בשנת 2017 ולגדול עד 155.30 מיליארד דולר ב-2024.

 

תעשייה 4.0 היא מערכת משולבת המורכבת מאוטומציה, בקרה רובוטית וניתוח נתוני עתק, אשר הולכת וצומחת במהירות בשנים האחרונות. תחום תעשייה 4.0 אינו כלל טכנולוגיה בלבד אלא גם גישות חדשות בתחום הייצור, המבוססות על איסוף נתונים בהיקף רחב, ניתוחם באמצעות כלים דיגיטליים והפקה של תובנות עסקיות ותפעוליות מידיות, המרחיבות את היקף הייצור והתאמתו לדרכי השוק. 

 

 

תמונה

 

הנקראים ביותר

                             הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו

 

תמונה

 

 

חמישה שיקולים מכריעים להצלחת פרויקט תעשייה 4.0


 

לתעשייה 4.0 יש פוטנציאל לשנות באופן מרחיק לכת את כל השלבים של הייצור התעשייתי, עם יכולות יעילות חדשות ודיוק שלא היכרנו בהעברת נתונים ויצירת שרשרת אספקה רזה יותר, מקושרת יותר ומגיבה יותר. מחקר חדש של Smithers Pira מזהה את הטכנולוגיות המתפתחות, שתומכות בקידומה של המהפכה התעשייתית הרביעית, ומדגיש חמישה שינויים משמעותיים להם נהיה עדים בחמש השנים הבאות בחמישה תחומים עיקריים: אוטומציה ורובוטיקה, אריזות חכמות, ביג דאטה ומחשוב ענן, התאמת המונים וסחר אלקטרוני.

 

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

הרשמה לניוזלטר

 

תמונה

 

200 חברות בישראל פועלות ב"תעשייה 4.0"

 

מספר החברות הפועלות בתחומי תעשייה 4.0 בישראל צומח במהירות. כיום פועלות כ-200 חברות בתחומים אלה בישראל, עליה של 44% לעומת 138 חברות בישראל ב-2014, כך מעלה דו״ח תעשייה 4.0 שפרסם ארגון סטארט-אפ ניישן סנטרל. לפי הדו"ח, סכום ההשקעות שגויסו בחציה הראשון של שנת 2018 עולה כמעט על סך ההשקעות בתחום בשנת 2017 כולה, שזה גויסו 225 מיליון דולר ב-29 עסקאות. עד אמצע 2018 גויסו 193 מיליון דולר ב-15 עסקאות. הנתונים מבוססים על מערכת Finder, מערכת זיהוי החדשנות של SNC, המנטרת את תחום ההייטק בישראל. 

 

תמונה

 

11% מההשקעות של תעשייה 4.0 מגיעות מישראל

 

ישראל הופכת למרכז חדשנות תעשייתית, כאשר סטארט-אפים ישראליים משכו ב-2017 כ-11% מהשקעות ההון-סיכון בתחום זה בעולם. זאת לעומת 7% מההשקעות בשנת 2014. כך עולה מנתונים שפרסמו ארגון סטארט-אפ ניישן סנטרל (SNC) וחברת דלויט

מחברי הדו"ח מציינים כי למרות שהתחום התעשייתי בישראל קטן ביחס לעולם, חברות טכנולוגיה ישראליות מרבות לבחור בו כדי לפתח פתרונות חדשניים לעולם התעשייה החכמה. שווקים חדשים נוצרים לטכנולוגיות מטלטלות שוק, ויזמים ישראלים כבר מזהים הזדמנויות אלה ומציעים פתרונות לתעשייה העולמית והישראלית. 

 

תמונה

 

תעשייה חכמה - ללמוד מהמודל הגרמני

 

תוכנית "תעשייה חכמה" של ממשלת גרמניה טומנת בחובה פוטנציאל גבוה עבור חברות ישראליות שיכולות לרכוש ידע על תהליכי חדשנות במפעל וליישם זאת בישראל, כך כותבת במאמרה יפעת ענבר, הנספחת הכלכלית הישראלית במינכן, גרמניה. לדבריה התעשייה הישראלית איבדה את מעמדה כקטר מוביל של המשק וחברות רבות מתקשות להתחרות בעולם, במידה רבה בגלל התפוקה הנמוכה של החברות בישראל: 25% פחות מאשר במדינות OECD ו-44% פחות מארה"ב, זאת לפי נתוני משרד הכלכלה והתעשייה. לדבריה הפתרון לבעיה הוא מעבר של התעשייה היצרנית לתהליך ייצור מתקדם.

 

 

פורום תעשייה 4.0  עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן    forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 46
3.11.2018