תמונה

 

תמונה

 

 

הפורום הכלכלי העולמי: 
רובוטים יחליפו משרות עובדים אבל ייצרו משרות חדשות רבות יותר

 

האם עובדים צריכים לחוש מאוימים על ידי רובוטים, שעלולים להחליף אותם במקום עבודתם? כך לפחות אפשר להתרשם מנחשול של כתבות באמצעי התקשורת, שחוזות מלצרים רובוטיים, פועלי בניין רובוטיים, מורים רובוטיים ואפילו עיתונאים רובוטיים. אבל מחקר של הפורום הכלכלי העולמי מוצא שאולי רובוטים יחליפו עובדים רבים, אבל הם ייצרו מקומות עבודה לעובדים רבים יותר.

על פי המחקר רובוטים יחליפו 75 מיליון משרות של עובדים עד שנת 2022, אבל בו בזמן המעבר לרובוטיקה ייצור 133 מיליון מקומות עבודה חדשים. ובינתיים, גם מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, מרגיע את הציבור: אין שום היגיון ברעיון שרובוטים יחליפו את בני האדם. צריך לאפשר כניסת טכנולוגיות ובני אדם יהיו תמיד אלה שיפעילו אותן.

 

 

הנקראים ביותר

                             הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו

 

תמונה

 

 

ענקית האוטומציה ABB משווייץ תקים את מפעל הרובוטיקה המתקדם בעולם

קונצרן ABB השוויצרי הודיע שהוחל בהקמת מפעל הרובוטיקה המתקדם בעולם, בשנגחאי. החברה תשקיע 150 מיליון דולר במפעל, שבו ייוצרו רובוטים מתקדמים, באמצעות רובוטים מתקדמים אחרים. המפעל יוקם באיזור התעשייה החדש Kangqiao, בסמוך לקמפוס הנוכחי של ABB בעיר.  ABB היא יצרנית הרובוטים הגדולה בסין ובחברה מתכוונים לשמור על מקומה בצמרת. סין היא אחד השווקים הגדולים בעולם לרובוטים תעשייתיים ובשנת 2017 אחד מכל שלושה רובוטים שנמכרו בעולם נרכש בסין. היקף הרכישות הסיני של רובוטים הגיע ל-138,000 יחידות. ABB מעסיקה 2000 עובדים באתרים שונים בסין בפיתוח וייצור רובוטים. החברה השקיעה כ-2.4 מיליארד דולר בסים מאתר תחילת הפעילות ב-1992, והיא מעסיקה במדינה 18,000 עובדים.

 

 

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

הרשמה לניוזלטר

 

תמונה

 

בינה מלאכותית תאפשר לצמצם השבתת מכונות

 

חברת הסטארט-אפ הישראלית Aquant פיתחה מערכת בינה מלאכותית (AI), שלומדת את השפה הייחודית של כל ארגון ומשתמש בה כדי לצמצם זמני השבתה של מכונות וציוד. מדובר בפתרון לבעיה שהיקף השוק שלה מוערך במאות מיליארדי דולר: קילקול מכונות ועצירות בקו הייצור, שגורמות נזקים גבוהים למפעלים.

כעת הודיע החברה על גיוס של 10 מיליון דולר בהובלת קרן לייטספיד, ובהשתתפות הקרנות וורלד טרייד ונצ׳רס, אנגולר ונצ׳רס וסילברטק ונצ׳רס. 

 

תמונה

 

סימנס ואביב מציגות טכנולוגיית קו ייצור חכם

 

חברת Siemens וחברת AVIV AMCG הציגו קו יצור חכם ודיגיטלי, המבוסס על טכנולוגיות מתקדמות של בינה מלאכותית ואינטרנט של הדברים, שמאפשר לחברות תעשייתיות לבצע מעבר דיגיטלי מלא לכל אורך שרשרת הערך.

ד״ר שמואל פלדל, מנכ״ל סימנס ישראל, אמר: ״עולם התעשייה המסורתית עובר בשנים האחרונות שינוי משמעותי כדי להתאים עצמו לשינויים הטכנולוגיים הרבים שמתרחשים. סימנס מייצרת תהליכים, שבעזרתם היא מנגישה את עולם התעשייה המסורתית לעולם הדיגיטלי".

 

תמונה

 

היטאצ'י ונארה מציגה טכנולוגיה  לחיזוי תקלות

 

חברת Hitachi Vantara , חברה בת של תאגיד היטאצ'י, הכריזה על מוצר  Lumada Maintenance Insights , שמרחיב את כלי הבינה העסקית שלה. מדובר בפתרונות בינה מלאכותית המבוססת על האינטרנט של הדברים, שמשתמשים באלגוריתמים מדויקים ובעלי יכולות חיזוי, ומסייעים ללקוחות לצפות תקלות ומנחים אותם בנוגע לתיקוני תחזוקה נדרשים, שיפור פעולות ומניעה של זמן השבתת מערכות. שיפורים אלו עוזרים לארגונים לספק תוצאות עסקיות משופרות על ידי מקסום הכוח הטמון בנתונים.

 

 

פורום תעשייה 4.0  עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן    forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 49
25.11.2018