פרופ' אייל שמעוני: "בתעשיית המזון לא מחליפים מפעלים כמו גרביים"

פרופ' אייל שמעוני, סמנכ"ל טכנולוגיה בקבוצת שטראוס, והאיש שמאחורי אלפא שטראוס ומעבדת The Kitchen, מפתיע כשהוא ממליץ להתקדם בזהירות אל עולם התעשייה 4.0, להיזהר מלהיסחף אחר Buzzwords אופנתיים ולבחון את הצרכים של המפעל לפני יכולות הטכנולוגיה המלהיבות. לדבריו, ההפרדה בין תעשייה מסורתית לתעשייה מתקדמת היא מלאכותית ויצרני הפתרונות הטכנולוגיים לא מספיק מכירים את העולם התעשייתי. ובכל זאת, תחת ניהולו מתקדמת שטראוס לעולם טכנולוגי מעורר השראה.

להמשך הידיעה >>

תוהים מה זה תעשייה 4.0? מהו מפעל חכם? מה עושים עם האינטרנט התעשייתי של הדברים?

הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו.

פורום תעשייה 4.0: פועלים לקידום התחום בישראל, לבניית בסיס הידע ועדכונו באמצעות מומחים, תערוכות, השתלמויות, והשתתפות בכנסים וסיורים בחו"ל. כדאי להעביר את הניוזלטר לכל מי שעשויים להתעניין בקבלתו ובפעילות הפורום. אתם מוזמנים גם לעדכן אותנו בכל מה שחדש ומעניין בתחום.

גמר הרשמה ללא תשלום לפורום תעשייה 4.0 וקבלת הניוזלטר: לחצו כאן

שוק ה-IoT צפוי לגדול ב-25% בשנה עד 2022

ענף טכנולוגיית ה-IoT צפוי לגדול בקצב שנתי של 25.1% CAGR בין השנים 2017 ל-2022 ולהגיע להיקף כולל של 639.74 מיליארד דולר לעומת היקפו בשנת 2016 - 176.00 מיליארד דולר, כך עולה ממחקר של חברת MarketsnMarkets. המניעים העיקריים לצמיחה המהירה הזו הם התפשטות השימוש בפלטפורמות מחשוב ענן, הירידה בעלויות חיישנים חכמים והגדלת ההשקעות של ענקיות התעשייה בטכנולוגיות ה-IoT.

להמשך הידיעה »

ישראלים בצמרת ענף הדפסת לוחות ה-PCB

חברת PV Nano Cell ממגדל העמק הודיעה על רכישת חברת DigiFlex מכפר סבא, יצרנית מדפסות דיגיטליות. שווי העסקה מוערך ב-10 מיליון דולר. במקביל, בעלי המניות של דיג'יפלקס ישקיעו 1.1 מיליון דולר ב-PVNC עד סוף 2017. ואילו חברת ההדפסה בתלת-ממד Nano Dimension מנס ציונה, הודיעה על מינוי חברת Phytec למפיצה בגרמניה ועל על הרחבת נוכחותה בארה”ב עם מרכז הדגמה בקליפורניה.

להמשך הידיעה »


הטובים לתעשייה: יותר ממאה מהנדסים חדשים יסייעו בקידום התעשייה

תוכנית "הטובים לתעשיה"של משרד הכלכלה והתעשייה מעודדת סטודנטים ובוגרי הנדסה ומחשבים להשתלב בתעשייה באיזור עדיפות לאומית או בירושלים, במטרה לקלוט כוח אדם איכותי ולאפשר כניסה לתחומי הייצור המתקדם. היוזמה נועדה להתמודד עם המחסור החמור במהנדסים ממנו סובלת התעשייה הישראלית והתעשייה בפריפריה בפרט. הן הסטודנטים והן המפעלים המעסיקים נהנים ממענקים. הסיוע ניתן באמצעות מענק ישיר למהנדס בגובה 10,000 שקל ובאמצעות מענק למעסיק בגובה של עד 20,000 שקל לתמיכה בהכשרה פנים מפעלית והעסקת המהנדס.

להמשך הידיעה »

תאלס-ג'מאלטו מתייצבת בצמרת של עולם אבטחת סייבר

חברת תאלס הפתיעה את חברת אטוס והשתלטה על חברת ג'מאלטו וכעת היא מתייצבת בצמרת העולמית בתחום אבטחת הסייבר. ג'מאלטו דחתה הצעת הרכש של אטוס בגובה 5.05 מיליארד דולר, בטענה שאינה משקפת את השווי האמיתי שלה, והעדיפה את הצעת הרכש של תאלס בגובה 5.63 מיליארד דולר. בעלת המניות העיקרית בתאלס היא ממשלת צרפת, ובעל המניות העיקרי בג'מאלטו הוא בנק Bpifrance, שבשליטת ממשלת צרפת. "זהו צעד בכיוון הנכון", אמר בשביעות רצון כריסטוף קסטנר, שר בממשלת עמנואל מקרון וראש המפלגה שלו.

להמשך הידיעה »


פורום תעשייה 4.0 ♦ עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 5
21.12.2017