תמונה

 

גיליון מספר 50

 

תמונה

 

 

ביקוש גבוה מצד התעשייה לקבלת תמיכה ממשלתית בפרוייקטים של חדשנות תעשייתית 

 

התוכניות לעידוד מעבר של תעשייה מסורתית לטכנולוגיות ייצור מתקדם ומפעל חכם נושאות פירות ראשונים. מנהל אגף הכלכלה בהתאחדות התעשיינים, נתנאל היימן, אומר בשיחה עם "תעשייה 4.0" כי עד כה מסתמן ביקוש ער לקבלת תמיכה ממשלתית במסלולי הפיריון והייצור המתקדם. לדבריו בהתאחדות התעשיינים טרם ביצעו ניתוח של יישום התוכניות בפועל שכן המכרזים הראשונים נסגרו ממש לאחרונה, כך שעדיין לא יודעים לאפיין את ההצעות ותחומיהן וגם לא אילו חברות קיבלו תמיכה ואילו נידחו. "עצם זה שהתקבלו המון הצעות, זו כבר נקודה חיובית שמראה על התקדמות הנושא הזה" אומר היימן.

 

 

הנקראים ביותר

                             הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו

 

תמונה

 

 

ענקית התעשייה אדלר-פלצר נכנסת לפעילות בישראל בשיתוף הרשות לחדשנות

המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה ויו"ר רשות החדשנות ד"ר עמי אפלבום ונשיא קבוצת Adler Pelzer פאולו סקודיירי חתמו על הסכם לשיתוף פעולה תעשייתי בין חברות טכנולוגיה ישראליות והתאגיד האיטלקי הבינלאומי, המתמחה בייצור  חלקים אקוסטיים ותרמיים לתעשיית הרכב העולמית. התאגיד מייצר חלקים עבור יצרני הרכב המובילים בהם צ'מפיון מוטורס, מרצדס, פיג'ו-סיטרואן ורבים נוספים.  חברת אדלר פלצר מעסיקה 12 אלף עובדים ב-65 מרכזי ייצור ו-12 מרכזי פיתוח בעולם. כעת תתחיל החברה להתחיל לפעול בישראל. 

 

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

הרשמה לניוזלטר

 

"בעוד כמה שנים - קו ייצור ולוגיסטיקה המופעל על ידי רחפנים ורובוטים"

 

תמונה

 

"בעוד עשר או אולי עשרים שנה יהיה מפעל אוטונומי ויהיו בו אולי חמישה אנשים בחדר הבקרה, אבל כל קו הייצור והלוגיסטיקה יופעלו על ידי רחפנים ורובוטים. זה יהיה סוף התהליך, אבל היום אנחנו עוד לא שם," כך אמר מארק יומנס, שותף במרכז האירופי לשרשרת האספקה למצוינות ב-Ernst & Young בכנס Journey של EY ישראל ו"גלובס". בפאנל "Industrial IoT 4.0",  שדן בשילוב IoT בתעשייה, אמר יומנס כי השאלה כעת היא איך להבהיר את הנקודה הזו לעובדים במפעל, ומה יש להסביר לגבי המעבר בתחום התעסוקה, כשיצטרכו להתחיל להעסיק אנשים עם כישורים שונים. 

 

רשות החדשנות תקיים מפגש התנעה לקראת הקמה של מכון המזון

 

תמונה

 

רשות החדשנות ומשרד הכלכלה מזמינים חברות ומכוני מחקר מתחום המזון למפגש התנעה לקראת הקמה של מכון מזון. מטרת המפגש היא למפות את צרכי תעשיית המזון בארץ על מנת לשפר ולהתאים את דרישות המכרז. מפגש ההתנעה יתקיים ב-24/12/18 במשרדי רשות החדשנות בקריית שדה התעופה.  במסגרת החלטת ממשלה 2262 לפיתוח כלכלי של מחוז הצפון, הוחלט כי משרד הכלכלה יקים מכון מחקר וחדשנות בתחום המזון.  כחלק מגיבוש מודל ההפעלה האופרטיבי לקראת היציאה למכרז, הזמין המשרד את הציבור להביע את דעתו בנושא באתר ההתייעצות של המשרד.

 

 

תמונה

 

חברת התכנון בתלת ממד PTC רוכשת את Frustum ב-70 מיליון דולר

חברת PTC הודיעה על רכישת חברת Frustum , חברת תוכנה שמתמחה בתכנון תלת ממדי, בסכום של כ-70 מיליון דולר. הטכנולוגיה של פרוסטום עושה שימוש בבינה מלאכותית ליצירת אפשרויות עיצוב ותכנון. הרכישה צפויה לייצר יתרון משמעותי בשוק לקו מוצרי Creo   של PTC , שמפותח במרכז הפיתוח של החברה בישראל. פרוסטום ממוקמת בקולורדו, ארה"ב, ומפתחת טכנולוגיית תכנון הנדסית מבוססת ענן לתחנות עבודה שולחניות, המאפשרת למעצבים ומהנדסים לפרוץ גבולות עיצוב חדשים באמצעות יכולות רבות עוצמה של בינה מלאכותית.

 

 

ניוזלטר 50
2.12.2018