תפריט נגישות

תמונה

 

גיליון מספר 52

 

בנושא: מהפיכת הדור החמישי

 

תמונה

 

 

מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן: "אם ישראל לא תרושת לאורכה ולרוחבה בסיבים אופטיים לא נגיע לעידן הדיגיטלי"

 

משרד התקשורת יוצא בשורה של צעדים, שישנו את שוק התקשורת הישראלי בכל הקשור בתשתיות תקשורת מתקדמות, שהן הבסיס לחדשנות בתעשייה וענפי משק רבים נוספים. זאת, אחרי שנים ארוכות של הזנחת ההשקעות בתשתיות ועידוד התחרות על המחיר לצרכן. המשרד פרסם את תנאי הרישיון של פרויקט הנחת הסיבים האופטיים על ידי חברת החשמל וסלקום תוך דרישה מבזק להצטרף לפרויקט. בנוסף המשרד צפוי לפרסם עקרונות למכרז לפרישת רשתות הדור החמישי (5G) של התקשורת הסלולרית, שיביא איתו מהפיכה אמיתית בתחומי תעשייה 4.0 והמפעל החכם. רק עם פרישתן של שתי התשתיות יוכלו מפעלים לנהל מערך של מכונות, רובוטים וחיישנים שיאפשר העברת נתונים בנפח גדול וניהול הייצור וקבלת החלטות בזמן אמת במהירות מספקת.

 

 

הנקראים ביותר

                             הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו

 

תמונה

 

 

"זוהי קריאת השכמה: הדור החמישי יחולל את המהפכה התעשייתית הרביעית"

אילו חידושים מביא איתו הדור החמישי של התקשורת? לקראת כנס המובייל בברצלונה בשנה שעברה חשפה אינטל את המודם הראשון בטכנולוגיית זו, שמאפשר העברת נתונים במהירות שעולה על 1 ג'יגאביט לשנייה, אמר מנכ"ל אינטל אז, בריאן קרזניץ':  "דור 4 היה לסמארטפונים ודור 5 מבשר את עידן המכונות. זוהי קריאת השכמה: הגיע העת להניח את הסמארטפון בצד כי הדור החמישי יחולל את המהפכה התעשייתית הרביעית". שני אחרי זה, אפשר לראות היום את ההישגים הראשונים של הטכנולוגיה. 

 

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

הרשמה לניוזלטר

 

חברות התקשורת קוראות לפרישת רשת התקשורת של הדור החמישי 

 

תמונה

 

תקשורת הדור החמישי  (G5) עומדת לפרוץ לחיינו ממש בקרוב, והיא עתידה לחולל מהפיכה לא רק במישור השימוש האישי אלא גם ובעיקר בשימושים בענפי המשק השונים – תחבורה, רפואה ובראש ובראשונה תעשייה. בוועידת גלובס לעסקים שנערכה בשבוע שעבר בירושלים, גילה מנכ"ל אריקסון ישראל, אלון ברמן, שרשת ה-5G הראשונה בעולם כבר מופעלת על ידי ורייזון בארה"ב על בסיס טכנולוגיה של אריקסון ולכן "התחרות העולמית היא על מי תהיה השנייה בתחום" אמר.

 

אג'יט פאי: הגל הראשון של הדור החמישי בארה"ב יוצא לדרכו השבוע 

 

תמונה

 

איך הצליחה ארצות הברית להתייצב ראשונה במרוץ לפרישת רשתות תקשורת מהדור החמישי? בביקור נדיר שערך בישראל אג'יט פאי, ראש ה-FCC,  רשות התקשורת האמריקאית, היה אפשר ללמוד מעט על מדינה שמנהלת רגולציה בדרך שונה מאשר בישראל. בדברים שנשא בוועידת ישראל לעסקים של גלובס, אמר פאי כי המדיניות העיקרית של ה-FCC היא לקדם את הדור החמישי באמצעות חלוקה קלה של תדרי רדיו, הקלה בפרישת התשתית האלחוטית  ומודרניזציה של הרגולציה. 

 

ניוזלטר 53
24.12.2018