תפריט נגישות

תמונה

 

תעשייה 4.0    גיליון 57

 

תמונה

 

 

בקרוב על כבישי הארץ
משרד התחבורה אישרה ייצור אוטובוסים חשמליים חדשניים על ידי התעשייה הישראלית

 

חיזוק משמעותי לתעשיית האוטובוסים בישראל. לראשונה, אוטובוסים חשמליים ייבנו במפעלי התעשייה בישראל ויתחרו באוטובוסים החשמליים המיובאים כיום מחו"ל. משרד התחבורה אישר אב טיפוס של אוטובוס חשמלי שהורכב במפעלים להרכבת אוטובוסים בישראל, "הארגז" ו"מרכבים", זאת, במסגרת תכניתו של שר התחבורה ישראל כץ לעודד את תעשיית האוטובוסים החשמליים בישראל ולהגביר את התחרות בענף.

השר כץ אמר: "השימוש באוטובוסים חשמליים תורמים בראש ובראשונה לאיכות הסביבה, משפרים את חווית הנסיעה ומאפשרים לנוסע נסיעה שקטה וחלקה יותר. שילוב החברות הישראליות בענף יגביר את התחרותיות."

 

 

הנקראים ביותר

                             הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו

 

תמונה

 

תמונה

 

 

טכנולוגיה ישראלית: מכשיר MRI מודפס באמצעות מדפסת תלת-ממד

חברת Aspect Imaging הישראלית פיתחה מכשיר MRI קטן וזול, המיוצר ברובו בהדפסת תלת-ממד. המכשיר של החברה מתחרה מול חברות ענק כמו פיליפס וג'נרל אלקטריק, שטכנולוגיית ה-MRI שלהן יקרה הרבה יותר, וכמו כן התחזוקה ועלויות התפעול שלהן גבוהות הרבה יותר בשל הצורך להחזיק חדר מיוחד עם בקרה נפרדת וצוות עובדים מיוחד. את יישום טכנולוגיית התלת-ממד עשתה החברה בסיוע חברת לייזר מודלינג, על בסיס מדפסות תלת-ממד וחומרים מתוצרת חברת STRATASYS הישראלית. חברת סו-פאד היא הנציגה והיבואנית של מוצרי סטראטסיס בישראל.

 

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

הרשמה לניוזלטר

 

הוכרזו הזוכים במכרז קרן הלוואות לפרוייקטי התייעלות אנרגטית 

 

תמונה

 

הבנקים מרכנתיל דיסקונט, הפועלים, מזרחי טפחות והבינלאומי נבחרו להעמיד הלוואות לפרוייקטי התייעלות אנרגטית, בערבות המדינה. מדובר בקרן ראשונה מסוגה בישראל, שבמסגרת פעילותה יועמדו הלוואות בהיקף כולל של כ-3.5 מיליארד שקל לפרוייקטים רחבי היקפי במסגרתם יוכלו מפעלי תעשייה לשדרג את מערכות המיזוג והחימום במפעלים, לשדרג את אמצעי התאורה, להתקין מערכות ניטור ואופטימיזציה של שימוש בחשמל, ועוד.

 

חברת BMW עוברת לייצור המוני באמצעות מדפסות תלת ממד של HP

 

תמונה

 

קבוצת BMW עושה שימוש בטכנולוגית תלת ממד כבר למעלה מ-25 שנים ובעשור האחרון ייצרה באמצעות מדפסות תלת ממד לא פחות ממיליון חלקים. השנה עומד צפי ההדפסות בתלת ממד על מעל 200,000 חלקים, עליה של 42% בהשוואה לשנה שעברה. קבוצת BMW מקדמת את טכנולוגיות הייצור התוספתי (additive manufacturing) במטרה להמשיך ולהוביל בתעשיית הרכב ולאמץ במהירות טכנולוגיות חדשניות.

 

ניוזלטר 57
21.1.2019