תפריט נגישות

 

תמונה

 

תעשייה 4.0    גיליון 69

 

תמונה

 

המדינה מציעה מענקים למפעלים
והפעם כדאי להם לקחת

 

 

המדינה נותנת – המפעלים לא לוקחים. לפני כשנתיים פרסם משרד הכלכלה והתעשייה תכנית אסטרטגית להתייעלות ושיפור מצב התעשייה המסורתית בישראל למול התחרות בעולם. כחלק מהתכנית, הציע המשרד מענקים כספיים בשווי עשרות מיליוני שקלים למפעלים המעוניינים לשדרג את מערך הייצור ולהעלות את הפריון שלהם.  זאת בשני מסלולים עיקריים: האחד העלאת הפריון בתעשייה – מענק כספי של עד 30% ועד 3 מיליון שקל למפעלים באזורי עדיפות לאומית וירושלים להעלאת מדדי הפריון וייעול תהליכי הייצור והשני  הטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדם – מענק כספי של עד 30% ועד 1.5 מיליון שקל למפעלים בכל רחבי הארץ, לרכישת והטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדמות. למרות שמדובר במענקים משמעותיים עבור מגוון רחב של השקעות - מפעלים רבים לא הגישו בקשות וחלק גדול מהמענקים כלל לא נוצל.

 

 

הנקראים ביותר

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

תמונה

 

טכנולוגיית חדשנית תגן על חיי רתכים בתעשייה

מעבדת מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים זכתה בהוקרה על חדשנות בשירות המדינה לשנת 2018. נציבות שירות המדינה העניקה את אות ההוקרה על פיתוח אלקטרודת ריתוך דלת מנגן למניעת תחלואה בקרב רתכים של צוות המעבדה הארצית לגיהות תעסוקתית במינהל.  עבודות ריתוך הנפוצות בכל ענפי תעשייה, חושפות את העובדים לנדפי ריתוך ברמות החורגות מהרמה המותרת, מרביתן נדפי מנגן, אשר נפלטים מאלקטרודת ריתוך לתוך אוויר הנשימה בעת תהליך הריתוך. חשיפות חריגות אלו עלולות לגרום למחלות ריאה ודרכי הנשימה והשפעות רעילות על מערכת העצבים המרכזית, ועקב כך נדרשה התעשייה לשפר סביבת העבודה של הרתכים על מנת לעמוד ברמות החשיפה המותרות המעודכנות.

 

 

 

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

תמונה

תמונה

תמונה

 

 

 

הרשמה לניוזלטר

 

דאסו סיסטמס ו-ABB הציגו פתרונות דיגיטליים לרובוטיקה במפעלים

 

תמונה

 

במהלך תערוכת Hannover Messe בגרמניה דאסו סיסטמס הציגה בשיתוף ענקית האוטומציה בתעשייה ABB כיצד חברות בתעשייה יכולות לשנות את כלל רכיבי העסק באמצעות שימוש בגישת הפלטפורמה. גישה זו מספקת המשכיות דיגיטלית לאורך שרשרת האספקה, שלבסוף תאפשר מצוינות ואף תעצים את כוח העבודה. 

דאסו סיסטמס ו-ABB הציגו עשר חוויות שונות בתחומי הפתרונות הדיגיטליים, אוטומציית מפעלים ורובוטיקה, שמטרתן להגביר את התחרותיות בחברות בתעשייה תוך כדי שיפור יעילות, גמישות והמשכיות החברה. חוויות אלו מתרכזות סביב רובוט ABB שהוצג בסביבה של יצרן ציוד תעשייתי בבית מלאכה.

 

פורסם קול קורא לחדשנות בחברות תעשייתיות בתחומי התמרוקים

 

תמונה

 

רשות החדשנות בשיתוף ענף התמרוקים בהתאחדות התעשיינים פרסמו קול קורא למפעלי ייצור בענפי התמרוקים להגיש בקשות לקבלת סיוע לתכניות מו"פ וחדשנות טכנולוגית. מטרת הקול הקורא היא לעודד פיתוח מוצרים בתחום התמרוקים וחומרי הגלם לתעשיית התמרוקים.  הקול הקורא מיועד לחברות בכל תחומי הענף:  מוצרי שיער, מגבונים, אנטי איג'ינג, מוצרי תינוקות ונשים בהריון, מוצרי ים המלח, מוצרי הגנה מהשמש, איפור וכדומה. על התכניות המוגשות להוכיח חדשנות יחסית ליכולות החברה ולייצר ערך משמעותי עבור החברה ועבור המשק, בתחומים כמו חדשנות בחומרי גלם, פיתוח מוצר חדש, שימוש בתהליכים חדשניים ועוד.

 

ניוזלטר 69
14.4.2019