המודל הסיני להתאמת המונים של הייצור יהפוך לתקן העולמי

ארגון התקינה העולמי IEEE מוסר את קביעת התקן העולמי להתאמת המונים (mass customization) לצוות בראשות חברת Haier הסינית. זהו התקן הבינלאומי הראשון שנוצר על ידי IEEE על בסיס מודל קיים ולראשונה מובילה את קביעת התקן חברה סינית. מדובר בניצחון אדיר של התעשייה הסינית מול ההגמוניה האירופאית-אמריקאית בתחום התעשייה 4.0. שלוש מדינות מובילות את מהפיכת תעשייה 4.0: ארה״ב, גרמניה וסין, ומאחורי הקלעים מתנהלת תחרות סמוייה על הובלת התקנים ושיטות הייצור, אשר מסייעים בסופו של דבר לקידום התעשייה המובילה אותם. כעת זוכים הסינים בהובלת תחום התאמת ההמונים, מה שיאפשר להם לקדם את הגישה החדשנית שלהם בנושא, הרחוקה מהגישה הקיימת כרחוק מזרח ממערב. "תוצרת סין" - לא מה שחשבת.

להמשך הידיעה »

לכתבה: המודל הסיני - התאמת המונים ששמה את הלקוח בלב התהליך התעשייתי

הנקראים ביותר: בתעשיית המזון לא מחליפים מפעלים כמו גרביים; מפעלים ישראלים הטמיעו רובוטים שיתופיים של FANUC; בתעשייה הקיבוצית רוצים יותר מפעלים חכמים; טכנולוגיות ייצור מתקדמות במפעל החדש שמקימה פלקס במודיעין; עובדים מועצמים דיגיטלית - הדרך ליתרון תחרותי; הזרוע הרובוטית של התעשייה האווירית ניצחה;

הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו.

פורום תעשייה 4.0: פועלים לקידום התחום בישראל, לבניית בסיס הידע ועדכונו באמצעות מומחים, תערוכות, השתלמויות, והשתתפות בכנסים וסיורים בחו"ל. כדאי להעביר את הניוזלטר לכל מי שעשויים להתעניין בקבלתו ובפעילות הפורום. אתם מוזמנים גם לעדכן אותנו בכל מה שחדש ומעניין בתחום.

גמר הרשמה ללא תשלום לפורום תעשייה 4.0 וקבלת הניוזלטר: לחצו כאן

רשות החדשנות מרחיבה את התמיכה בחדשנות בתעשייה המסורתית


מועצת רשות החדשנות אישרה שינוי מיקוד של פעילות הרשות בתחום הייצור המתקדם, לעידוד מעבר מתעשייה מסורתית לתעשייה מוטת ייצור. תקציב עידוד התעשייה המסורתית, שהיה 85 מיליון שקל בשנת 2016, יגדל ל-125 מיליון שקל. חברות שמוגדרות "מעורבת עילית, מוטות ייצור" יוכלו מעתה להגיש בקשות לתכניות התמיכה. המשמעות: הרחבת תחומי החברות שייתמכו על ידי רשות החדשנות לתעשיות כימיה, קוסמטיקה, מוצרי חשמל, מכונות פשוטות ועוד.

להמשך הידיעה »

מפעלי נילית יאובטחו בהגנת סייבר הוליסטית של טרנד מיקרו

חברת נילית ממגדל העמק, יצרנית חוטי ניילון מהמובילות בעולם, בחרה בפתרון האבטחה ההוליסטי של טרנד מיקרו. הפרויקט, בהיקף מאות אלפי שקלים, בוצע על ידי חברת אדאקום. פתרון האבטחה שהוטמע יגן על מערכי החברה מפני סוגים שונים של איומים: התקפות על תחנות קצה, שרתים, הגנה מפני כמות גדולה של ספאם, כתובותURL וקבצים נגועים, מתקפות זדוניות, מתקפות יום אפס (zero day), מתקפות לסחיטת כופר, ועוד.

להמשך הידיעה »


הנובר מסה - חלון הראווה של עולם התעשייה 4.0

תערוכת Hannover Messe 2018 היא המקום לחוות את ההתפתחות המהירה וההשפעה של תעשייה 4.0. חברות מציגות רובוטים, אוטומציה, פתרונות IT ותוכנה וכן פלטפורמות נטוורקינג. בתערוכה ניתן לראות את השינוי הדיגיטלי בתעשייה כמערכת שלימה ועצמאית. נושא הדגל בתערוכה - "תעשייה אינטגרטיבית: קישורים ושיתוף פעולה" - רלוונטי לתחומים רבים, כמו חברות בכל הגדלים שיכולות להפיק תועלת משת"פ אדם-רובוט. גם ה'תאום הדיגיטלי' (ייצוג וירטואלי של מוצר המקושר ליצרן ולמידע על לקוחות) מייעל את תהליכי הייצור.

להמשך הידיעה »

מתרחבת תוכנית הסיוע של משרד הכלכלה לקידום החדשנות

משרד הכלכלה והתעשייה מעדכן את פרטי תוכנית הסיוע לשיפור הפריון והחדשנות בתעשייה בצפון. המדינה תעניק סיוע של עד 1.5 מיליון שקל למפעלים קטנים ועד 3 מיליון שקל למפעלים בינוניים. במרבית ענפי התעשייה הישראלים רמת העצימות הטכנולוגית נמוכה, וקצב צמיחת הפריון בעבודה נמוך בהשוואה למדינות ה- OECD, ומהווה חסם צמיחה מרכזי למשק הישראלי. הממשלה תפעל לשיפור מדדי הפריון בלפחות 30% במטרה להעלות את רמת פריון העבודה במפעל.

להמשך הידיעה »


פורום תעשייה 4.0 ♦ עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 7
4.1.2018