בכנסת יפקחו על ביצוע תוכנית "נטו תעשייה"

בכנסת מתכוונים לוודא, שהממשלה מקדמת כנדרש את תוכנית נטו תעשייה עליה הכריזה הממשלה בשבוע שעבר. ועדת הכלכלה תזמן דיון בתוכנית ויתכן ותכניס בה שינויים. יו"ר הוועדה ח"כ איתן כבל: "אם לא יהיה שידרוג של התעשייה, היא תמות!" יו"ר לובי התעשייה ח"כ איילת נחמיאס-ורבין: "אם התוכנית תיושם, יתכן ומדובר בבשורה ראשונה אמיתית לתעשייה הנשחקת בישראל".

להמשך הידיעה »

קראו את סידרת הכתבות שלנו על תוכנית נטו תעשייה:

נטו תעשייה: הממשלה תקציב 1.15 מיליארד שקל למהפכת תעשייה 4.0

נטו תעשייה: הנטל הרגולטורי יופחת כדי לעודד הקמת מפעלים בארץ

נטו תעשייה: הממשלה תקדם הכשרה למקצועות התעשייה המתקדמת

הנקראים ביותר: מפעלים ישראלים הטמיעו רובוטים שיתופיים של FANUC; בתעשיית המזון לא מחליפים מפעלים כמו גרביים; בתעשייה הקיבוצית רוצים יותר מפעלים חכמים; עובדים מועצמים דיגיטלית - הדרך ליתרון תחרותי; טכנולוגיות ייצור מתקדמות במפעל שמקימה פלקס במודיעין;

הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו.

פועלים לקידום התחום בישראל, לבניית בסיס הידע ועדכונו באמצעות מומחים, תערוכות, השתלמויות, והשתתפות בכנסים וסיורים בחו"ל. כדאי להעביר את הניוזלטר לכל מי שעשויים להתעניין בקבלתו ובפעילות הפורום. אתם מוזמנים גם לעדכן אותנו בכל מה שחדש ומעניין בתחום.

גמר הרשמה ללא תשלום לפורום תעשייה 4.0 וקבלת הניוזלטר: לחצו כאן

Contel

חברת KUKA ו-VC נערכות לתכנון המפעל של העתיד


חברת הרובוטיקה הגרמנית KUKA הודיעה על רכישת חברת Visual Components מפינלנד, בעזרתה היא מתכוונת להגדיר את השלב הבא בהתפתחות האוטומציה החכמה. חברת VC פיתחה תוכנה להדמיה תלת-ממדית, המאפשרת לתכנן על מסך המחשב קווי יצור ומפעלים חכמים שלמים, ולבחון את יעילות העבודה והתפוקה העתידית. היכולת הזו, שמתוספת כעת לפורטפוליו של קוקה, תאפשר לה להפוך את האקו-סיסטם שפיתחה לפלטפורמה המרכזית בעולם המפעל החכם וטכנולוגיות תעשייה 4.0.

להמשך הידיעה »

תע"א ובנק הפועלים יפתחו הגנת סייבר

התעשייה האווירית ובנק הפועלים הכריזו על שיתוף פעולה אסטרטגי בתחום הבלוקצ'יין והסייבר, לפיתוח פתרונות הגנת סייבר ואבטחת מידע, שיאפשרו העברת מידע רגיש בצורה מאובטחת לאורך שרשרת אספקה, אותנטיקציה ותפעול רכיבים קריטיים ברשת IIOT. התעשייה האווירית הגדירה את תחום הגנת הסייבר כמנוע צמיחה אסטרטגי, והיא מפתחת טכנולוגיות עלית להגנת סייבר על מערכים בטחוניים ואזרחיים ומערכות קריטיות ורגישות.

להמשך הידיעה »


איגוד התעשיה הקיבוצית השיק תוכנית להטמעת ייצור מתקדם

איגוד התעשייה הקיבוצית השיק את תכנית החדשנות "אופק לתעשייה", בשיתוף עם המכללה האקדמית אורט בראודה. רפי נבו, מנהל אגף מו"פ חדשנות ויזמות באיגוד התעשייה הקיבוצית מסר, כי התכנית מציעה למפעלים אבחון, ניתוח וחיבור לעולם התעשייה המתקדמת באמצעות המומחים של אורט בראודה וכמו כן בחינת התמיכות הממשלתיות השונות המגיעות מצד המדינה, ובראשן תמיכות של משרד הכלכלה והתעשייה ותוכניות הרשות לחדשנות.

להמשך הידיעה »

PV Nano Cell קיבלה חותם של מצוינות מהאיחוד האירופי

חברת PV Nano Cell ממגדל העמק, יצרנית דיו דיגיטלי מוליך, הודיעה שטכנולוגיית Sicrys שלה - דיו כסף מוליך ננומטרי חד-גבישי - קיבלה חותם מצויינות מהאיחוד האירופי. החברה הגישה הצעה במסגרת פרוייקט Horizon 2020 של האיחוד האירופי ואחרי הערכה על ידי פאנל של מומחים בלתי-תלויים הוענק לה האות, שמייצג ציון איכות גבוהה בתהליך הערכה תחרותי. הטכנולוגייה של PVNC מאפשרת להדפיס לוחות אלקטרוניים ולוחות אנרגיה סולארית.

להמשך הידיעה »


פורום תעשייה 4.0 ♦ עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 8
11.1.2018