"התעשייה הישראלית צריכה לבחור את הקרב שבו היא בטוח תנצח"

פרופ' בראנדו אוקולו, מומחה עולמי לתעשייה מתקדמת, סבור שהיסודות למעבר טכנולוגי של התעשיות המסורתיות בישראל כבר קיימים. בראיון ל"תעשייה 4.0" הוא מייעץ לראשי התעשייה בישראל: התחילו בסטנדרטיזציה לאיחוד פלטפורמות תעשייתיות שונות ובחרו בתחומי ייצור שבהם יש לכם את סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר. ועוד עצה יש לו: להתחיל לאלתר לבנות כוח עבודה מתמחה ולכתוב מחדש את תוכניות הלימוד בתחום המדעים וההנדסה כך שיתאימו למגמות החדשות בתעשייה.

להמשך הידיעה »

הנקראים ביותר: מפעלים ישראלים הטמיעו רובוטים שיתופיים של FANUC; בתעשיית המזון לא מחליפים מפעלים כמו גרביים; תוכנית הסיוע לשיפור הפיריון והחדשנות מתרחבת; טכנולוגיות ייצור מתקדמות במפעל שמקימה פלקס במודיעין; רשות החדשנות מרחיבה את התמיכה בחדשנות בתעשייה המסורתית; המודל הסיני - התאמת המונים ששמה את הלקוח בלב התהליך התעשייתי;

הכל באתר תעשייה 4.0, עכשיו.

קבוצה לביקור בתערוכה
Contel

להרשמה ללא תשלום לפורום תעשייה 4.0 ולקבלת הניוזלטר: לחצו כאן


סיאט מציגה: רכב אוטונומי על רצפת הייצור

במפעל של סיאט במרטורל, ספרד, פועלים 125 כלי רכב נהוגים אוטומטית (AGV), שחולקים את מרחב העבודה מדי יום עם 7,000 עובדים ומקלים על עומס העבודה שלהם. מדובר למעשה ברובוטים שיתופיים אינטליגנטיים, שמובילים מדי יום 23,800 חלקים ונוסעים יותר מ-436,000 ק"מ בשנה, מרחק זהה למרחק שבין כדור הארץ לירח. שילוב רכבי ה-AVG במפעל הקטין את זמן הייצור ב-25%.

להמשך הידיעה »

Vaayar מציגה: חיישן התרעה מרובוטים

חברת Vaayar Imaging מיהוד עומדת להציג בתערוכת Hannover Messe מערכת שפיתחה, המיועדת לשמירה על העובדים במפעל בסביבה משובצת רובוטים. החיישן של ואייר יכול לסייע לזרוע רובוטית לבצע משימות בצורה מדויקת יותר ולכוון רובוטים ניידים למקומות יעדם מבלי להיתקל במכשולים בדרך. המערכת יכולה גם לעקוב אחר מצבם הבריאותי של עשרות עובדים בחלל ייצור או עבודה, לאתר תאונות, תקלות או פציעות, וזאת מבלי לצלם אותם ולפגוע בפרטיותם.

להמשך הידיעה »


מיקרוסופט ו-LTTS מציגות פתרונות למעבר דיגיטלי תעשייתי

חברת LT Technology Services מהודו הציגה פתרונות למעבר דיגיטלי על בסיס פלטפורמת ענן Azure של מיקרוסופט. המעבר הדיגיטלי הוא אחת המגמות המרכזיות בסקטורים עסקיים רבים, והוא מאפשר זרימת מידע במערכות וברשתות, שימוש במערכות IIoT תעשייתיות ועוד. שתי החברות שיתפו פעולה מוקדם יותר השנה בפיתוח קמפוס של בניינים חכמים עבור חברת טכנולוגיה מובילה בישראל.

להמשך הידיעה »

רשות החדשנות מגדילה את התמיכה בחממות טכנולוגיות

במטרה לעודד פעילות של חדשנות ומו"פ בפריפריה, רשות החדשנות תאשר במסגרת הזיכיון הקיים לחממות טכנולוגיות לפתוח שלוחות באזורי פיתוח א'. תקציבן של חברות חממה שיפעלו באזור פיתוח א' יוגדל בסך של כ-500,000 שקל לחברה.המדען הראשי ויו"ר המועצה ד"ר עמי אפלבאום: "רשות החדשנות חרטה על דגלה לעודד צמיחה, להגדיל את הפריון ולקדם חדשנות טכנולוגית במטרה להשיג שגשוג כלכלי בישראל".

להמשך הידיעה »


פורום תעשייה 4.0 ♦ עוברים למפעל חכם וייצור מתקדם

לתגובות והצעות לחצו כאן forum@smart-factory.co.il

ניוזלטר 9
18.1.2018