ננו דיימנשן גייסה 12 מיליון דולר מרחיבה את פעילותה לדרום אפריקה

מאת אבישג אשר       פורסם: 20.2.2018   עודכן: 22.2.2018
יצרנית מדפסות התלת-ממד ננו דיימנשן מנס ציונה גייסה 12 מיליון דולר בהנפקת איגרות מעקב אחרי מניה הנסחרת בבורסה זרה (ADS), במחיר של 2 דולר, דיסקאונט של 39% ביחס למחיר המניה. השוק הגיב בירידה של 30% בשער המנייה בנאסד"ק. גם בעבר גייסה החברה הון בדיסקאונט על שווי המנייה תוך ירידה בשערי המנייה ואולם הדבר לא הפריע להמשך אסטרטגיית הפיתוח של החברה.

ננו דיימנשן מייצרת מדפסות תלת-ממד להדפסת לוחות אלקטרוניים ומעגלים מודפסים (PCB). החברה הודיעה היום שהיא מרחיבה את פעילות השיווק שלה לדרום אפריקה. בהודעה לבורסה היא מסרה על התקשרות בהסכם הפצה עם חברת EDA Technologies מדרום אפריקה, ספקית פתרונות אלקטרוניקה, שרותי פיתוח מוצר ושרותי ייצור מקצועיים. כמו בהסכמי השיווק הקודמים של החברה, חלק מהסכם ההפצה כולל רכישת מדפסת תלת מימד DragonFly 2020 Pro של ננו דיימנשן על ידי המשווק, אשר תשמש להדגמה ללקוחות ולמטרות הדרכה.
הסכם ההפצה מהווה אבן דרך חשובה עבור ננו דיימנשן במימוש האסטרטגיה שלה לחזק את מיצובה בשווקים ברחבי העולם. חברת EDA תשווק את מדפסת ה-DragonFly 2020 Pro באזור דרום אפריקה וכן תספק ללקוחותיה של ננו דיימנשן שרותי תמיכה מקומיים. הסכם זה מהווה תוספת לרשת המפיצים של ננו דיימנשן שכוללת 12 שותפים ברחבי העולם. מדפסת ה-DragonFly 2020 Pro של ננו דיימנשן תשלים את המוצרים והשרותים שמציעה EDA ותאפשר לה לספק ללקוחותיה פתרונות איכותיים בתחום הדפסת תלת מימד של אלקטרוניקה.

מנכ"ל ומייסד של EDA, נצ'אן נייקר, אמר: "יש ביקוש ברור, הולך וגדל, לפתרונות הדפסת בתלת-ממד של טכנולוגיות חדשניות כגון אלקטרוניקה לבישה, RFID מובנה ואלקטרומגנטיקה. מדפסת ה-DragonFly של ננו דיימנשן עטורת הפרסים מאפשרת לנו להציע ללקוחותינו את השיטות החדשניות ביותר הקיימות בעולם, להרחבת היצע המוצרים שלהם". 


עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן, הוסיף: "על ידי שילוב הידע שלנו בתחום הייצור התוספתי עם התשתית והיכולות המצוינות של EDA לתמיכה בלקוחות, אנו נמצאים בעמדה אידיאלית להרחבת היצע השרותים שלנו באמצעות מכירות ושרות האונליין שהשקנו לאחרונה להדפסת תלת מימד של מוצרים חכמים"

בהמשך השבוע הודיעה ננו דיימנשן על התקשרות נוספת - עם חברת TriMech Solutions האמריקנית, המפיצה גם מדפסות תלת-ממד של Stratasys ו-Metal Desktop ושל תוכנת עריכת בתלת-ממד SOLIDWORKS. גם כאן, כחלק מהסכם ההפצה TriMech תרכוש מדפסת DragonFly.

חברת TriMech היא ספקית שירות של יותר מ-16,000 לקוחות בארה"ב ובעלת ניסיון מוכח במכירת מדפסות תלת-ממד, בין השאר כאלה המבוססות על טכנולוגיית הזרקת דיו, ומכאן גם ידע בשוק ה-PCB, שהוא שוק היעד העיקרי של ננו דיימנשן. נמסר כי TriMech יפיצו את מוצרי ננו דיימנשן במזרח ארה"ב, ממדינת מיין ועד פלורידה ובמרכז עד למדינת ארקנסו, בעזרת רשת של 25 סניפים ומעבדות הדפסת תלת -ממד. הניסיון של החברה בתחום הצבא וביטחון צפוי להגדיל את השוק של ננו דיימנשן בשווקים אלה. כעת כוללת רשת המפיצים של ננו דיימנשן כתריסר שותפים ברחבי העולם.

סיימון פריד, נשיא ננו דיימנשן ארה"ב, אמר: "זהו שיתוף פעולה חשוב, המאפשר לנו להרחיב את הגישה לטכנולוגיה שלנו ולחדד את המטרה שלנו לעצב ולהגדיר מחדש באופן יעיל יותר את האופן בו מפותחים ומיוצרים מוצרים חכמים".
מדפסת DragonFly 2020 Pro של ננו דיימנשן                                                                                    צילום: יח"ץ