ננו-דיימנשן הישראלית פורצת קדימה 

מאת אבישג אשר       פורסם: 20.10.2018
סטארט-אפ הדפסת האלקטרוניקה בתלת-ממד הישראלי Nano-Dimension מתחיל לצבור תאוצה לאחר תקופה שבה התעוררו חששות לגבי יכולתו למצוא קונים לטכנולוגיה. בשבוע שעבר דיווחה החברה על צפי לגידול משמעותי בהכנסות ברבעון השלישי של השנה. כמו כן החברה הודיעה על הסכם שחתמה עם מפיץ נוסף בארצות הברית, במטרה לתת מענה לביקוש הגובר לפיתרון החברה בתעשיית האלקטרוניקה. בעקבות ההודעות זינקה מניית החברה בבורסת תל אביב ושווי החברה עלה ל-141 מיליון שקל.

ננו-דיימנשן הודיעה על חתימת הסכם הפצה עם חברת Accucode, אינטגרטורית של מערכות טכנולוגיות מקולורדו המציעה בין היתר שירותי הדפסה בתלת-ממד. אקיוקוד  נכללה שמונה פעמים ברשימת 555 החברות הפרטיות הצומחות ביותר בארצות הברית, ויש לה בסיס לקוחות מתעשיות התעופה והחלל, הביומד והרכב, תעשיות המהוות שווקי יעד של ננו-דיימנשן. לדברי ננו-דיימנשן, שיתוף הפעולה נועד כדי להשיג כיסוי ונוכחות משמעותיים בשוק ולספק מענה לביקוש הגובר בצפון אמריקה למדפסת החברה.

על פי דו"ח החברה לרבעון השלישי של 2018, הכנסותיה ברבעון האחרון של 2018 צפויות להסתכם ב-1.6 מיליון דולר, בהשוואה ל-1.08 מיליון דולר ברבעון השני של השנה ו-140,000 דולר ברבעון המקביל אשתקד. בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה, החברה צפויה לדווח על הכנסות של כ- 3.32 מיליון דולר, בהשוואה ל-414,000 דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בחברה מציינים כי הגידול המשמעותי במכירות ברבעון השלישי נובעת מגידול במכירות מדפסות ללקוחות קצה כתוצאה מהתרחבות מערך ההפצה העולמי.
פריצת הדרך של ננו-דיימנשן החלה לפני כשנה, עם הוצאתה לשוק של מדפסת ה-DragonFly2020 Pro, המשמשת לבנייה של אבות טיפוס של לוחות אלקטרוניקה, שמאפשרת למהנדסים לייצר במהירות מעגלים אלקטרוניים מודפסים (PCB). עד כה דיווחה החברה לבורסה על מכירה של מספר דו-ספרתי של מדפסות, בין היתר למכוני מחקר, חברות אלקטרוניקה, חברות תעשייתיות וחברות בתחום הביטחוני.

"אנו בהחלט מרוצים מן הצמיחה הבריאה, ומהצגת גידול של %47 ברבעון השלישי. הצמיחה נובעת מהגדלת מכירות מדפסות החברה ללקוחות קצה בהמשך להתרחבות מערך ההפצה העולמי שלנו", ציין עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן. "אנו צופים המשך מגמת הצמיחה ברבעון הרביעי ומעבר לכך תוך שאנו ממשיכים לממש את תכנית המכירות וההתרחבות הגלובלית".

במהלך הרבעון השלישי החברה הגיעה לאבני דרך משמעותיות, לרבות קבלת אישור ספק מורשה בארה"ב לחברות ממשלתיות ובטחוניות. המעמד החדש חיזק את מכירות החברה וחדירתה לשוק הבטחוני בארה"ב.  ננו-דיימנשן סימנה את השוק האמריקני כשוק מפתח עבור החברה, ובייחוד הסקטור הביטחוני, שבו נעשה שימוש הולך וגובר בטכנולוגיות של הדפסת תלת-מימד בתהליכי פיתוח. ננו-דיימנשן פועלת בארצות הברית באמצעות חברת-בת שמשרדיה בקליפורניה והיא חתמה על שיתופי פעולה עם מספר מפיצים בתחום. בחודש אפריל אף פתחה ננו-דיימנשן מרכז תצוגה, הדגמה והתנסות במשרדיה בקליפורניה להדגמת המדפסת בפני לקוחות פוטנציאליים והרחיבה את מערך השיווק והמכירות.