ננו-דיימנשן מוכרת מדפסות תלת-ממד בקוריאה ובארה"ב

מאת אבישג אשר       פורסם: 17.12.2018
חברת הסטארט-אפ הישראלית ננו-דיימנשן, יצרנית מדפסות האלקטרוניקה בתלת-ממד, הודיעה על המשך התרחבותה בארה"ב, כשצירפה מפיץ חדש – חברת CATI - כמפיץ בארה"ב. חברת CATI  רכשה בעצמה מדפסת DragonFly PRO , שעלותה נאמדת במאות אלפי דולר, והיא תפעל להנגשת טכנולוגיית החברה לבסיס לקוחותיה הגדול ברחבי ארה"ב. פורטפוליו הטכנולוגיות של CATI כולל פתרונות הדפסה של SolidWorks, Dassault Systèmes, Stratasys ו-Metal Desktop. באמצעות ננו-דיימנשן היא מרחיבה את הפורטפוליו גם לפתרונות בתחום ההנדסה והייצור, שכן המדפסת של ננו דיימנשן מציעה יכולת ייחודית של שילוב מתכות ופולימרים בהדפסה אחת, ומאפשרת שמירה על קניין רוחני, ייצור ופיתוח אבות טיפוס house-in של אלקטרוניקה מתקדמת כגון סנסורים, אנטנות, מחברים, מעגלים מודפסים ורכיבים חדשניים נוספים.
בתוך כך הודיעה ננו-דיימנשן שמכרה והתקינה מדפסת DragonFly Pro בפארק הטכנולוגי Chungbuk בדרום קוריאה. הפארק הינו מכון מחקר ללא מטרות רווח, המחבר בין שחקנים בתעשייה, האקדמיה וממשלת דרום קוריאה, לטובת מחקר ופיתוח משותפים לתחומי ה-IT, מוצרי צריכה מתקדמים, תחבורה, אנרגיה וביו. המכון קיבל מספר פרסים לאומיים כהכרה בתמיכה המצטיינת המוענקת למחקר ועסקים במהלך 15 שנות פעילות הפארק. מכירת המדפסת נעשתה בשיתוף חברת HDC, המפיץ המוביל של ננו-דיימנשן בדרום קוריאה.
השוק הקוריאני הינו אחד מהשווקים בעלי הצמיחה הגבוהה ביותר בתחום האלקטרוניקה ואנו מאמינים כי ייצור תוספתי ישחק תפקיד מרכזי בעתיד של אלקטרוניקה מודפסת בקרב מפתחים ויצרנים קוריאנים", אמר בריאן סאו, נשיא HDC.
"השוק בדרום קוריאה הינו בעל חשיבות גבוהה לננו-דיימנשן והתקנות אצל לקוחות מובילים וחדשניים הינן אחת הסיבות המרכזיות לחבירה לשותפים כמו HDC," אמר גלעד רשף, מנהל אזור אסיה פסיפיק בננו-דיימנשן. "באמצעות שילוב מיומנות טכנולוגית עם מערך שיווק ומכירה אגרסיבי, מפיצים מובילים כמו HDC, ממוצבים היטב על מנת להביא את פתרונות הייצור התוספתי של ננו דיימנשן לשוק בדרום קוריאה ולסייע בהנעת תהליכי העיצוב והייצור של מוצרים בתחומי הצריכה, תחבורה, ביטחון, רפואה ותעשיות נוספות, אשר תורמים רבות לכלכלה הקוריאנית."

חברת ננו דיימנשן הגישה באחרונה תשקיף לבורסת נאסד"ק לגיוס של עד 28.8 מיליון דולר. הסכום שיגויס בהנפקה ישמש את החברה להמשך הרחבת המכירות והשיווק הגלובליים שלה, להגדלת יכולות הייצור וכן להון חוזר וצרכים עסקיים כלליים, שעשויים לכלול רישוי של קניין רוחני ופיתוח של מוצרי הדור הבא. לפני כשבועיים, מניית ננו דיימנשן זינקה ב-13% ביום המסחר בתל אביב, לאחר שהחברה דיווחה על "פריצת דרך בתחום הדפסת תלת-ממד של רכיבים אלקטרוניים", כשנמצא כי מעגלי RF שמודפסים בתלת-ממד באמצעות מדפסות החברה, זהים למעגלים שפותחו בשיטות ייצור מסורתיות.

החברה תגייס הון נוסף בנאסד"ק