ננו דיימנשן מכרה שלוש מדפסות תלת-ממד חדשות

מאת אבישג אשר       פורסם: 30.4.2018
חברת ננו דיימנשן מרחובות הודיעה על מכירת שלוש מדפסת תלת-ממד לשלושה לקוחות אמריקאים מובילים. בנוסף הודיעה החברה על פתיחתו של מרכז התצוגה וההדגמה השלישי של החברה, במשרדי החברה בסנטה קלרה, קליפורניה.

הלקוחות החדשים כוללים חברה מובילה בתחום היישום של טכנולוגיות מתקדמות, יצרן מוביל בתעשייה עם התמחות בהדפסת תלת-ממד ומפיץ עיקרי של מדפסות תלת-ממד ותוכנות CAD. 
"באמצעות פתיחת מרכז התצוגה וההדגמה במשרדינו בסנטה קלרה והגדלת צוות המכירות בארה"ב ומפיצים אמריקאים נוספים, אנו מרחיבים ומבססים את הנוכחות שלנו בשוק האמריקאי על מנת להאיץ את מכירות החברה", ציין סיימון פריד, נשיא ננו דיימנשן ארה"ב.  עד היום גייסה החברה עשרה מפיצים מובילים ברחבי העולם. כחלק מההסכמים עם המפיצים, כל המפיצים החדשים של החברה צפויים להשקיע במרכזי הדגמה משלהם ובמשאבי מכירות.
לאחרונה זכתה החברה בפרס IDTechEX לפיתוח חומרים, על פיתוח הדיו להדפסת בתלת-ממד. חבר השופטים כינה את הדיו "פורץ דרך משמעותית". הפרס היוקרתי הוא השלישי בו זוכה ננו דיימנשן מאז ספטמבר 2017. "הדיו שלנו מסיר חסמים קיימים בהדפסת תלת מימד פונקציונאלית של חומרים מרובים", ציין עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן. "אנו משלבים הדפסת תלת מימד עם אלקטרוניקה מודפסת, כך שמהנדסים ומתכננים יכולים כעת להדפיס צורות חופשיות של אלקטרוניקה פונקציונאלית, שהם לא היו יכולים לדמיין בעבר".

מדפסת התלת מימד DragonFly 2020 Pro משנה את שוק פיתוח האלקטרוניקה באמצעות ייצור תוספתי (additive manufacturing) ומאפשרת לחברות לשלוט על תהליכי הפיתוח שלהן. מדפסת החברה מאפשרת למהנדסים להדפיס מתכות ופולימרים במקביל לטובת אבות טיפוס של אלקטרוניקה פונקציונאלית, כגון סנסורים, צורות גיאומטריות מוליכות, אנטנות, התקני חיבור יצוקים, מעגלים אלקטרוניים, ומוצרים חדשניים נוספים.

ננו דיימנשן דיווחה על תוצאות ראשוניות לרבעון הראשון לשנת 2018 והיא צופה הכנסות של כ-630,000 דולר לרבעון הראשון לשנת 2018. הרבעון הראשון לשנת 2018 הוא הרבעון הרצוף השני בו החברה מדווחת על הכנסות ממכירות מסחריות, עם הכנסות של כ-630,000 דולר לעומת 440,000 דולר ברבעון הרביעי לשנת 2017. החברה סיימה את הרבעון הראשון לשנת 2018 עם יתרת מזומנים של 14.8 מיליון דולר. דיווח מקדמי זה מאפשר לחברה להפיג חששות של לקוחות מרכישת מדפסות התלת-ממד שלה, כפי שהעריכו אנליסטים לפני כן.
טקס הענקת הפרס לננו דיימנשן על ידי רגהו דס, מנכ"ל IDTechEX                                                        צילום: יח"ץ