ננו-דיימנשן מסכמת את 2018 עם מכירות של 30 מדפסות תלת ממד

מאת אבישג אשר       פורסם: 16.2.2019
חברת ננו דיימנשן הישראלית, מפתחת מדפסות התלת-ממד ללוחות אלקטרוניים DragonFly Pro, מכרה ב-2018 30 מדפסות תלת ממד בהיקף הכנסות כולל של כ-1.5 מיליון דולר. על פי הדו"חות שהגישה החברה, היא הכפילה את רשת השותפים שלה מעשרה מפיצים ל-20 במהלך שנת 2018, והרחיבה את פריסתה הגאוגרפית, עם מפיצים נוספים באסיה פסיפיק, בהם מפיצים בסין, טיוואן וקוריאה, כמו גם במדינות אירופה, לרבות בלגיה, הולנד וטורקיה המצטרפים למפיצים נוספים בצרפת ואנגליה.

החברה מדווחת שקיבלה הזמנות חוזרות מלקוחות קיימים, בהם חברת TTM שנמנית עם רשימת 500 Fortune ואחת מעשר החברות הביטחוניות הגדולות בעולם. ננו דיימנשן גם זכתה באישור ספק מורשה של חברות ממשלתיות וביטחוניות בארה"ב ומכרה מספר מדפסות לחיילות שונים בכוחות הביטחון האמריקאים.

"אנו מרוצים מאוד מהתוצאות המסחריות והתפעוליות של החברה לשנת 2018 ,עמידה ביעדינו ומיצוב החברה במסלול צמיחה רב-שנתי", ציין עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן. "במהלך שנת 2018 החברה מיצבה את מוצריה, את תשתית ההפצה והלקוחות. אנו מאמינים שהתוצאות משקפות את התשתית המוצלחת שבנינו להאצת הצמיחה ואימוץ המוצרים מצד לקוחותינו".
בתוך כך ננו דיימנשן הודיעה על מינוי חברת AMTECH למפיץ שלה בצ'כיה, סלובקיה ואזורים סמוכים. המפיץ החדש AMTECH רכש מערכת DragonFly Pro למטרות הדגמה והדרכת לקוחותיו בשוק האלקטרוניקה. ל-AMTECH ניסיון של 25 שנה בתחומי ההנדסה והאלקטרוניקה, ציוד טכנולוגי וחומרים לטובת ייצור מוצרי אלקטרוניקה וחשמל. אחת הפעילויות הראשונות של AMTECH עם ננו דיימנשן כללה הדרכת לקוחות והצגת יכולות בארוע בצ'כיה באוקטובר 2018 .התערוכה כבר ייצרה עניין בקרב לקוחות, לרבות חברות בינלאומיות ומקומיות המתמודדות עם אתגרים בקיצור זמני הגעה לשוק, אופטימיזציה של תהליך הפיתוח והורדת עלויות הייצור.

"קיים צורך הולך וגובר לפתרונות ייצור תוספתי עבור טכנולוגיות מתקדמות", ציין ראדק נקרדה, מנכ"ל AMTECH. "מערכת ה- DragonflyPro היאפתרון אידאלי לחדשנות מהירה. תוך עבודה משותפת עם הצוות של ננו דיימנשן, אנו יכולים לאפשר ללקוחותינו גישה לטכנולוגייה עולמית מתקדמת, במוצרים של לקוחותינו, לטובת אימות תכנון ועיצוב, תוך קיצור זמנים משמעותי בהבאת המוצר לשוק אשר מהווה יתרון תחרותי משמעותי".

עמית דרור הוסיף: "צ'כיה מייצגת את אחד השווקים הדינאמיים במזרח אירופה עם תעשיית רכב מתקדמת, אלקטרוניקה ואוניברסיטאות מובילות. צ'כיה ממוצבת נכון למימוש של ייצור בשיטת ייצור תוספתי בדיוק גבוה. צוות מומחי ההנדסה בתמיכה ומכירות של AMTECH מביא מקצוענות גבוהה ומיקוד לשירות לקוחות שהינו אידיאלי עבורנו להתרחבות בשוק צומח. עם דרישות למגוון רחב של רכיבים אלקטרוניים בקרב יצרנים מתעשיות שונות כגון רכב, בטחון, מוצרי צריכה ומכשירים רפואיים, היכולת לייצר בתלת מימד מעגלים אלקטרוניים מודפסים תוך מספר שעות בין כתלי החברה מאפשרת חדשנות מהירה וחוסכת זמן רב. מערכת ה- DragonFly Proמספקת אפשרויות בלתי מוגבלות ליצירת רכיבים אלקטרוניים ואבות טיפוס הנדרשים לתכנון מהיר וחכם. המערכת, בעלת הרזולוציה הגבוהה, מאפשרת למתכננים ומהנדסים להדפיס בתלת מימד ובו זמנית, מתכות ופולימרים וליצור רכיבים אלקטרוניים פונקציונאליים ומדויקים כגון חיישנים, אנטנות, התקני חיבור יצוק, ורכיבים חכמים נוספים לפי דרישה, לטובת האלקטרוניקה של העתיד".
  צילום: יח"צ