ננו דיימנשן קיבלה אישור פטנט בארה"ב וקוריאה עבור הדיו המבודד שלה

מאת אבישג אשר       פורסם: 9.3.2019
חברת ננו דיימנשן (Nano Dimension) הישראלית, מפתחת טכנולוגיית הדפסה בתלת ממד לשוק האלקטרוניקה, הודיעה כי קיבלה אישור לפטנט בארה"ב ובקוריאה על טכנולוגיית הדיו המבודד של החברה. הדיו המבודד של ננו דיימנשן מאופיין בביצועיות גבוהה לתדרי תקשורת גבוהים עד 6GHz, כאשר תפקוד הרכיב האלקטרוני שווה לתפקוד של רכיבים שיוצרו בשיטות הייצור המסורתיות. תכונות אלו, בשילוב עם המשקל הקל והתכונות החשמליות המבודדות של הדיו, הופכים את מערכת ה- DragonFly Pro המדויקת ואת הטכנולוגיה של ננו דיימנשן לאטרקטיבית ביותר עבור תעשיית החלל, במיוחד עבור התחום של מיני-לווינים, עבורו המשקל והגודל הינם נתונים קריטיים בתכנון, בעיצוב ובייצור.
"אישור פטנט זה מהווה אבן דרך נוספת בחזון שלנו לשנות את האופן בו מיוצרים רכיבים אלקטרוניים ולהוסיף ערך להתליכי התכנון והייצור", אמר עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן. "רכיבי RF כגון מגברים ואנטנות, שיוצרו באמצעות מערכת ה- DragonFly Pro שלנו, יבדקו בתחנת החלל הבינלאומית במסגרת פרוייקט משותף של Harris ו-Space Florida. אנו נרגשים מאוד מפרויקט זה ומהפוטנציאל האדיר שיש לטכנולוגיה שלנו לטובת פיתוח יישומים חדשניים בתחום החלל".

הפטנט שאושר נוגע להרכב הייחודי ולשיטה של ייצור חומר מבודד הניתן להדפסה באמצעות שימוש בתהליך פילמור מושהה, שהינו בעל תכונות פיזיות מצוינות. ההרכב הינו אידיאלי לשימוש במעגלים, או פילם לטובת מיצוב אלמנטים בעלי ביצועיות גבוהה.
עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן.                                                                                                              צילום: יח"צ