חברת ננו דיימנשן (Nano Dimension) הישראלית, העוסקת בהדפסת תלת מימד בשוק האלקטרוניקה תקבל מרשות החדשנות מענק למימון תקציבה בפרויקט משותף עם חברת Harris Corporation האמריקאית. שתי החברות יבנו מגבר RF באמצעות מדפסת תלת-מימד, הוא ישוגר לתחנת החלל הבינלאומית (ISS), וביצועיו ייבדקו לאורך שנה. הרכיבים שיפותחו באמצעות מדפסת התלת-מימד של ננו דיימנשן ישמשו ליצירת קשר עם תחנת המעקב הקרקעית של Harris Corporation.

ננו דיימנשן תבנה מגבירי RF לתחנת החלל הבינ"ל

מאת יחיאל ינאי   פורסם: 15.6.2019
הרכיבים ייבנו באמצעות מדפסת תלת-מימד, בפרויקט משותף עם חברת Corporation Harris האמריקאית. רשות החדשנות תממן 40% מחלקה של ננו דיימנשן בתקציב הפרויקט 
הפרויקט נבחר להשתתף בניסוי טיסה בחלל תוך שימוש במעגלים ובחומרים שיודפסו בתלת מימד. הניסוי נועד לספק אנליזה שיטתית לגבי התנהגותם בחלל של חומרים, מערכות ומעגלים שהודפסו בתלת מימד עבור מערכות חלל מבוססות גלי רדיו (RF), ובמיוחד עבור מערכות תקשורת בננו-לוויינים.
במסגרת הפרוייקט, שתי החברות יבצעו אופטימיזציה לתהליך הדפסת התלת מימד של רכיבי RF ויבנו מערכת שתשוגר לתחנת החלל הבינלאומית וביצועיה ייבדקו בעת שתחנת החלל תקיף את כדור הארץ במסלול לווייני נמוך במשך שנה שלמה.
שתי החברות קיבלו אישור למענקים ממשלתיים עבור הפרויקט. התקציב הכולל שאושר לחלק הישראלי של הפרויקט הוא כ-1.5 מיליון שקל, מתוכם תממן רשות החדשנות 40%. בהתאם לתנאי המענק, תשלם ננו דיימנשן לרשות החדשנות תמלוגים ממכירות עתידיות עד לגובה המענק שהתקבל.
שאר התקציב ימומן באמצעות מענק שקיבלה Harris Corporation (חברת טכנולוגיה המספקת ללקוחותיה פתרונות תקשורת, מידע ואבטחה) מארגון החלל של פלורידה (Space Florida Foundation).
הפרויקט החדש הוא תוצאה של פרויקט הדגמה קודם שהושלם על-ידי שתי החברות בנובמבר 2018. במסגרת הפרויקט הן ייצרו אב-טיפוס של מגבר RF באמצעות מדפסת של ננו-דיימנשן . תהליך הייצור נמשך 10 שעות בלבד, וכלל בנייה של המצע ושל המוליכים החשמליים באמצעות המדפסת. לאחר מכן נותר למפתחים לחבר ידנית את הרכיבים האלקטרוניים למעגל מודפס.
ייצור מערכות RF לא השתנה ב-30 השנה האחרונות, כאשר כל מעגל נמצא בקופסה משלו, והמעגלים מחוברים באמצעות כבלים ומחברים. תהליך הפיתוח של מעגלי RF בשיטות ייצור קונבנציונליות הינו לרוב ארוך, מורכב ורב-שלבי.
כדי להגיע לביצועים מיטביים של המעגל, יש צורך לתכנן את עיצוב המעגל, לייצר אב-טיפוס ולבדוק את ביצועיו, ולאחר מכן לשפר את התכנון האלקטרוני ולחזור על כל התהליך עד להשגת הביצועים האופטימליים.
היכולת לייצר אב-טיפוס במעבדה (In-House) ללא צורך בקבלן חיצוני, מקצר ומוזיל משמעותית את תהליך הפיתוח.
הפרויקט החדש אמור להדגים שיטות חדשניות לייצור של מערכות RF. שימוש בהדפסת תלת מימד יאפשר לבחון שיטת ייצור חדשה המבטלת את הצורך בעבודה ידנית ומייעלת את תהליך הייצור. יתרון נוסף של הטכנולוגיה הינו הצמצום של הפסולת הנוצרת בתהליך, ולעיתים אף ביטולה, כך שהתהליך נהפך לתהליך ירוק.