סודהסטרים יישמה פתרון מתקדם של זטס לזיהוי קרטונים ככלי תומך למערכת OEE

לאחר שבחנה במשך זמן רב מספר חלופות ופתרונות, אשר יוכלו לתת לה מענה איכותי ומדויק, בחרה חברת סודהסטרים בפתרון המתקדם של זטס. הפתרון  מבוסס על זיהוי איכותי באמצעות מצלמות, אשר מזהות באופן מדויק את תנועת הקרטונים על המסועים ומספקות לסודהסטרים מידע אמין ומדוייק על מוצרים וכן מניית כמות האריזות  לפי קווי ייצור על מסועי האריזה.
 

מאת יעקב רבינוביץ', סמנכ"ל זטס ישראל
 

OEE הוא כלי, שמשלב נושאים ונתוני ייצור מרובים על מנת לספק מידע על התהליך. על ידי ניתוח וחישוב נתונים הוא מתפקד גם כמסגרת לניתוח שורש הבעיה. אחד התנאים המרכזיים לשימוש ב-OEE הוא קבלת תוצאות אמינות על הכמויות המיוצרות והנארזות לפי קווי ייצור. בסביבות תפעול וספירה ידניות או ממוכנות חלקית, אנו תלויים בגורם האנושי ועקב כך טעויות קורות ואי דיוקים רבים מתגלים, דבר שמקשה באופן משמעותי בחישוב מדד ה-OEE וכמובן להסיק מסקנות כלשהן תוך ביצוע פעולות מתקנות.
בחברת סודהסטרים נכנסו לתהליך של בקרת יעילות קווי הייצור והאריזה. לצורך זה הם השתמשו בתוכנת OEE, השואבת נתונים מבקר סימנס האמור לרכז את כל הנתונים. חברת סודהסטרים השקיעה רבות בניסיון לאסוף נתונים אמינים על כמויות האריזה הנארזות לפי מוצר בקווים השונים כולל הצבת רגשים למניה, אך כשלה ברמת אמינות ודיוק הנתונים. בשלב זה הוצב בפני חברת זטס האתגר לאסוף את הנתונים ב-100% אמינות ודיוק.
 
האתגר שהוצב ע"י חברת סודהסטרים

מפרט אפיון דרישות ציוד מערכת לניהול רצפת ייצור
סודהסטרים מפעל ההרכבות מחלקת מכשירים
 
במסמך תוארו הצורך והדרישות עבור ציוד לטובת ניהול וספירה של תפוקות הייצור במחלקת מכשירים. המטרה היא לבצע ספירה אמינה של קרטונים, שנעים על מסוע חשמלי, ולהעביר את המידע שנקלט לבקר קיים של חברת Siemens, שיעבד את הנתונים. הספירה תיעשה באמצעות קריאה של ברקוד דו-ממדי, שמודפס על מדבקה שמודבקת על אחת מפאות הקרטון ותוך כדי תנועה.

דרישות כלליות לאופן פעולת המערכת ודגשים: 

במח' מכשירים ישנם 6 קווים, המצטלבים ל-3 מסועים: קו 1+2, קו 3+4, קו 5+6
סודהסטרים: 10 מיליון צרכני סודה
מכשירי סודהסטרים הופכים מי ברז קולחים למי סודה תוססים ומרעננים, ועל ידי הוספת אחד ממגוון הסירופים של סודהסטרים פותחים פתח לעולם של משקאות קלים ותוססים במגוון טעמים. היישום המיוחד לרעיון הפך את קבוצת סודהסטרים תוך שנים ספורות ליצרן ולספק הגדול ביותר בעולם של מערכות להכנת משקאות מוגזים בבית. באזור להבים בנגב ממוקמת תשלובת סודהסטרים ובאתר זה עוסקים ביצור המכלים, מילוי הגז, הרכבת המכשירים אריזתם והעברתם למרכז הלוגיסטי. החברה פועלת ב-42 מדינות ברחבי העולם, בקרב כ-10 מיליון צרכנים. המכשירים של החברה מיוצרים במפעל בלהבים (צומת להבים) והסירופים במפעל באשקלון.
באופן כללי יש מיקום קבוע למדבקת המאסטר, כפי שמוצג בתמונה, אבל ההדבקה היא ידנית ולכן לא ניתן לסמוך על המיקום באופן גורף. 
 
גודל מדבקת קרטון מידות: 10x7.5 ס"מ. גודל קוביית הברקוד הדו-ממדי: 1.3 – 1.8 ס"מ.
גודל קרטון הוא בדרך כלל 50x30 ס"מ אבל יש סוגי מאסטרים שונים. אם יש צורך בנתוני המאסטרים הקיצוניים (הגדול והקטן) המידע יועבר בהמשך.
הפתרון שנתנה זטס
 
שימוש בטכנולוגית עיבוד תמונה המבוססת על אלגוריתמים מתקדמים, המאפשרים קריאת הקרטונים הנעים על המסועים השונים ופיענוח כל הברקודים במהירות של פחות משנייה. למעט הצורך בקשר עין (מצלמה), טכנולוגיה זו עדיפה ביכולותיה ביחס לטכנולוגיות האחרות הקיימות ואף נוסו ע"י חברת סודהסטרים ב-POC.
 
מאפיינים עיקריים:
מצלמה בכל צד, קריאה אוטומטית, ארגז בתנועה על גבי מסוע. 
שליחת הברקוד הנקרא + שם הקו, לבקר מערכת יצור. ממשק מדויק לבקר SIMENS 
המופקד על איסוף נתוני הייצור.
 
  1. זיהוי והתראה בממשק, במקרה של ארגז ללא ברקוד
  2. התראה מקומית למשתמש (הצלחה או כישלון בקריאת הברקוד) באמצעות אפליקציית מפעיל ו/או רכיבי IO.
בנוסף, המליצה חברת זטס לחברת סודהסטרים: מדבקות סימון הוספת ברקוד דו-ממדי. 
 
  • המלצת זטס - לקודד קוד חד-ערכי,  דבר שיאפשר ספירה מדויקת יותר ויתמוך גם בסריאליזציה ועקיבות במידה ויידרש בעתיד. 
  • מומלץ לקודד קוד מסוג Data matrix ולא QR כפי שמתואר (לא הבדל קריטי אבל ישנם מספר יתרונות ל Data matrix).
יתרונות הברקוד הדו ממדי הינם היכולת לדחוס מידע רב יותר בשטח מדבקה נתון 
ומנגנון Error correction המאפשר חילוץ הערך הנכון גם מברקוד פגום חלקית.
התשתית
 
הפרויקט כלל 
  • פיתוח וקונפיגורציה 
  • התקנת המערכת וכיולה
  • הפעלת ממשקי התוכנה 
  • בדיקות על גבי סדרות יצור שונות
  • הדרכות למשתמשים 
  • הדרכות לצוות טכני של הלקוח לפתרון תקלות Level 1
בסוף היום, המערכת שהעמידה זטס קוראת ומפענחת 100% מהקרטונים העוברים במסועים בשלושת הקווים השונים ומדווחת באופן שוטף למערכת הבקרה על  
מוצר, קו ייצור וכמות .
 
לסיכום
 
אומר תומר אריאל מנהל הפרויקט מטעם חברת סודהסטרים: "לאחר שבחנו מספר מערכות אשר לא ענו לדרישות שהצבנו, שמחנו להיווכח שהטכנולגיה של זטס עונה בצורה מושלמת לדרישות ואף מעבר למה שדרשנו. היא מסוגלת לקרוא 100% מהקרטונים העוברים על המסוע, בכל קצב נדרש ובכל שדה ראייה נדרש. גם היום, לאחר מספר חודשים בהם המערכת כבר מותקנת ורצה, המערכת שהוצבה ע"י זטס קוראת מפענחת ומדווחת באמינות של 100%. כמו כן ראוי לציין, שהם ביצעו את הפרויקט ביסודיות ובמקצועיות גבוהים במיוחד".

חברת Zetes Industries מתמחה בפיתוח, ייצור ואינטגרציה של פתרונות ערך מוסף ושירותים עבור זיהוי אוטומטי של מוצרים, עקיבות וניהול מלאי. החברה מובילה מזה כ-30 שנה בפתרונות אינטגרטיביים לסימון, זיהוי ומעקב לכל אורך שרשרת האספקה משלב הייצור דרך תהליכי האיחסון, אריזה והפצה ועד לנקודות הקצה בחנויות.
 
מוסיף ניר גרינהאוס, מנהל פיתוח עסקי בחברת זטס ישראל: "אנו שמחים לצרף את סודהסטרים לבסיס הלקוחות הרחב והמגוון שלנו מתוך הכרה בחשיבות ובערך שהפתרונות שלנו מייצרים ללקוחותינו ובמערכת היחסים והשירות אותה אנו רואים כערך חשוב ומשמעותי לקוחותינו. הפתרונות המתקדמים שלנו מאפשרים ללקוח לחבר את השטח למערכות המיחשוב ובכך לספק תמונה רחבה ומדויקת של תנועות פריטים ולאפשר שקיפות מלאה לאורך שרשרת האספקה בארגון. כתוצאה מכך ניתן לקבל החלטות מושכלות על בסיס מידע מדויק, לייעל ולמכן תהליכים ולשפר את הביצועים העסקיים של לקוחות במגזרי שוק רבים (יצור, תחבורה, לוגיסטיקה, קמעונאות, פארמה, כימיקלים, מזון, רכב, פיננסים, טלקום, ממשלה ושירותים ציבורים)".