סוכנות קידום ההשקעות בתעשייה הישראלית - הסוכנות המצטיינת בעולם ב-2018

מאת אבישג אשר       פורסם: 18.6.2018
Invest in Israel, סוכנות קידום ההשקעות בתעשייה, הפועלת במסגרת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות במשרד הכלכלה והתעשייה, זכתה בפרס סוכנות קידום ההשקעות המצטיינת לשנת 2018. הפרס ניתן על ידי מגזין ההשקעות Site Selection ופורום סוכנויות קידום ההשקעות. הפורום מתכנס מזה 15 שנה, ומפגיש בין כלל סוכנויות ההשקעות בעולם, משקיעים וחברות. השנה האירוע התקיים בליברפול, כאירוע הפתיחה לפסטיבל העסקי הבינלאומי, הנערך פעם בשנתיים.
הקריטריונים לקבלת הפרס הינם הידע והמקצועיות של הצוות בסוכנות, מתן מידע נגיש למסדי נתונים, מענה מהיר לפניות, גישה למשקיעים, אתר אינטרנט קל לניווט ועוד. הפרס הוענק לאייל אליעזר, מנהל Invest in Israel, סוכנות קידום ההשקעות ברשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות במשרד הכלכלה והתעשייה.
סוכנות ההשקעות Invest in Israel הינה One Stop Shop, המעניקה שירותים מגוונים למשקיעים זרים, פוטנציאליים וקיימים, ובכלל זה גם חברות רב-לאומיות, משקיעים פרטיים וקרנות השקעה. הסוכנות אחראית על קידום ההשקעות הזרות בישראל באמצעות עריכת כנסים, ארגון משלחות ושיווק כלכלת ישראל. היא מסייעת בביצוע השקעה בפועל על ידי ליווי משקיעים בתחומים שונים וכן מעניקה שירות לאחר השקעה. כמו כן, הסוכנות עוסקת במחקר ובמידענות, הסרת חסמים רגולטוריים, מודיעין עסקי וחיבור משקיעים זרים לתעשייה הישראלית. היא קיימת ופועלת במתכונתה הנוכחית מזה שנתיים וחצי.

על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2017 ההשקעות הזרות הישירות בישראל הסתכמו  בכ-19 מיליארד דולר (כ-66.5 מיליארד ש"ח) וזוהי שנת שיא בהיקף ההשקעות הזרות בישראל. בשנת 2006, השנה שבה נקבע השיא הקודם, הסתכמו ההשקעות הישירות בישראל ביותר מ-14 מיליארד דולר.

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה, אמר: "קבלת הפרס הינה הוכחה לכך שההשקעה של Invest in Israel, וכן ההשקעה של משרד הכלכלה והתעשייה, הצעידו את המשק הישראלי קדימה באמצעות מצוינות, מקצועיות ותוצאות בשטח".  

אדם ג'ונס-קלי, מנכ"ל פורום סוכנויות קידום ההשקעות, אמר: "הפרס ניתן לסוכנויות שעובדות למען הקהילה ויוצרות משרות, והן נבחרו בסקר על ידי יועצי השקעות מכל העולם. סוכנות ההשקעות של ישראל היא מהסוכנויות החדשות שצמחו בצורה מקצועית והשפיעו על השוק והמעורבות בתהליך קבלת ההחלטות".
 
אייל אליעזר, מנהל סוכנות ההשקעות Invest in Israel, אמר: "סוכנות קידום ההשקעות Invest in Israel, שברשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות, פועלת באופן רציף על מנת לעודד משקיעים זרים וחברות להשקיע בישראל. השקעה זרה מגדילה את הפריון, מפחיתה את יוקר המחייה ומגבירה את הפעילות הכלכלית במשק. פרס סוכנות ההשקעות מעיד על ההערכה המקצועית ושביעות הרצון של המשקיעים".

טקס הענקת הפרס לאייל אליעזר, מנהל סוכנות ההשקעות Invest in Israel              צילום: משרד הכלכלה והתעשייה