סטארט-אפ האינטרנט התעשייתי קורטיגו זוכה לתמיכת ענקית האלקטרוניקה קוואלקום

מאת אבישג אשר       פורסם: 16.2.2019
קוואלקום ונצ'רס, זרוע ההשקעות של ענקית השבבים העולמית קוואלקום וקרן ההשקעות
Sierra Ventures מעמק הסיליקון, הובילו השקעה בהיקף 10 מיליון דולר בחברת הסטארט-אפ קורטיגו (CoreTigo) הישראלית. בגיוס ההון השתתפו גם קרדומן קפיטל ומירון קפיטל וכן המשקיעה הקיימת בחברה מגמה ונצ'רס.

קורטיגו, שהוקמה אך בשנת 2017, היא חלוצה עולמית בפיתוח טכנולוגיות תקשורת אלחוטית בתקן הנקרא IO-Link Wireless והפלטפורמה שהיא מציעה מייעלת את התפעול בעולם התעשייתי תוך שימוש בתקשורת אלחוטית יעילה, אמינה, גמישה וזולה, המותאמת לדרישות השוק. בחברה אומרים שהכספים שהושקעו ישמשו להמשך פיתוח מוצרי החברה ולצורך הרחבת הפעילות העסקית-אסטרטגית שלה.

“הטכנולוגיה של קורטיגו הינה בעלת פוטנציאל גדול להשפיע על שוק ה-IOT התעשייתי, יחד עם טכנולוגיות הדור החמישי, 5G, שקואלקום מפתחת," אמר בועז פאר, דירקטור בקוואלקום ונצ'רס ישראל. "קישוריות בתקן IO-Link כבר מזמן הפכה לאחד המרכיבים החכמים והחשובים ביותר בתחום התקשורת התעשייתית," אמר אלכסנדר בונאי מ-Siemens Dynamo, המשלבת חברות חדשניות במערך העולמי של Siemens, "הטכנולוגיה תאפשר מגוון רחב יותר של יישומים בתעשייה, הדורשים גמישות גבוהה, ניידות ואמינות. מדובר בשלב טבעי נוסף בהתפתחות האבולוציונית של תעשייה 4.0".
ערן זיגמן, מייסד ומנכ"ל קורטיגו, אמר: "אנו שמחים מאוד על הצטרפות המשקיעים החדשים לחברה. התמיכה הפיננסית והאסטרטגית מצד המשקיעים משקפת את גודל הפוטנציאל של השוק ומאפשרת לקורטיגו לשמור על המומנטום הקיים ולהרחיב את פעילות הפיתוח והפעילות העסקית שלה".

קורטיגו פיתחה טכנולוגיה בתחום התקשורת האלחוטית בשוק האינטרנט התעשייתי של הדברים (IIoT). החברה המציאה מחדש תפיסות קיימות של רשתות וקישוריות, והיא מספקת פתרונות המאפשרים הורדת סיבוכיות במערכות אוטומציה תעשייתיות, סביבת ייצור בטוחה יותר, גישה גמישה ליותר מידע בעל-ערך ברחבי הארגון, והגברת היעילות התפעולית. הטכנולוגיה של קורטיגו  מבוססת על תקן ה-IO-Link Wireless ומאפשרת יצירת עולם תעשייתי מקושר יותר באופן אמין ואפקטיבי וללא תלות בקישוריות חוטית. 
                                      צילום: קוטיגו