סימנס ואביב מציגות קו ייצור חכם בטכנולוגיות תעשייה 4.0

מאת אבישג אשר       פורסם: 25.11.2018
חברת Siemens וחברת AVIV AMCG הציגו קו יצור חכם ודיגיטלי, המבוסס על טכנולוגיות מתקדמות של בינה מלאכותית ואינטרנט של הדברים, שמאפשר לחברות תעשייתיות לבצע מעבר דיגיטלי מלא לכל אורך שרשרת הערך.

ד״ר שמואל פלדל, מנכ״ל סימנס ישראל, אמר: ״עולם התעשייה המסורתית עובר בשנים האחרונות שינוי משמעותי כדי להתאים עצמו לשינויים הטכנולוגיים הרבים שמתרחשים. סימנס מייצרת תהליכים, שבעזרתם היא מנגישה את עולם התעשייה המסורתית לעולם הדיגיטלי. העולם התעשייתי עובר תהפוכות של צורך הכרחי בהתייעלות עם לחץ גדול מאוד על time to market, עלות כספית וגמישות הנדסית ולוגיסטית. כיום תהליך היצור במפעל יכול להיות מדויק, חכם ויעיל יותר. גם עולם המציאות המדומה שקיים בתחומי ההייטק, מתחיל להיכנס אל תחומי התעשייה המסורתית ובעזרת טכנולוגיה זו תכנון תהליכי הייצור והמוצרים עובר אל העולם הווירטואלי, סימנס מספקת את כלל הפתרונות מהתכנון הראשוני דרך התמיכה הלוגיסטית וההנדסית של שלבי הייצור למוצר הסופי ולכל אורך חייו. מגמה זו אינה בלעדית לתהליכי ייצור אלא סוחפת גם את תהליכי ניהול המבנה, ניהול האנרגיה, ניהול התחבורה ועוד. מפעלי תעשייה שיעברו את השינוי יעלו את הפריון, יורידו עלויות ויהיו תחרותיים יותר״.
קובי בן משה, מנכ״ל AVIV AMCG, המתמחה בייעוץ וניהול פרויקטים בתחומי התשתיות, לוגיסטיקה, איכות סביבה ותחבורה, אמר: ״בזכות הייצור החכם, חברות תעשייתיות בישראל יכולות להשיג יתרון תחרותי משמעותי על מתחריהם וליצור ערך חדש עבור לקוחותיהם, ערך המסופק בזכות הפקת הלקחים והיכולת הטכנולוגית לשדרג באופן אוטומטי את פעילות המפעל. קו הייצור משדרג משמעותית את יכולות היצור, הניהול והמכירות של המפעל. בזכות מעבר לשימוש בקו יצור חכם, המפעל יכול להעלות את הפריון ב-60% ולהכפיל את פוטנציאל המכירות שלו״.

טכנולוגיות המפעל החכם משלבות מעבר דיגיטלי וטכנולוגיה מתקדמת לאורך כל קו הייצור, מתכנון המוצר ועד השימוש בו אצל הלקוח. המעבר למפעל חכם מאפשר לבצע סימולציות הבוחנות את המוצר וכיצד הוא מתפקד בתנאים שונים, וכך להתכונן לסיטואציות שונות בו הוא ייתקל בעתיד כגון בדיקת הכוח והגמישות של חומרי הגלם, עמידות במים, חוזק המבנה, לתכנן ולנהל את קו הייצור באופן אופטימלי, ניהול מלאי, מעקב אחר תקלות, תחזוקה מונעת, ניהול לוגיסטי מלא ועוד.

הטכנולוגיות מאפשרות לבעלי המפעלים לעקוב ולנטר את המכונות במפעל: מספר השעות שעבדו, האם נעשו טעויות בהליך הייצור, כמות הסחורה שיוצרה, מעקב אחר מחסור בחומרי גלם ועוד. כך ניתן לשפר ולשנות את עבודת פס הייצור בהתאם לצרכים. המעבר לדיגיטל מאפשר ליצור חיבור בין הלקוח למפעל. מוצרים המיוצרים בקו יצור חכם ידעו להתריע על תקלות מתקרבות, בעיות, צרכים שוטפים, לעדכן על מראש חלפים הדורשים החלפה ועוד.