עם המחסור בכוח אדם והגבלות הריחוק החברתי הקורונה מקדמת אימוץ קובוטים בתעשייה

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 15.10.2020
״התהליך המתמשך של הכנסת קובוטים לקווי הייצור הואץ על ידי מגיפת הקורונה. יותר לקוחות בוחנים מקרוב את כל משימות הייצור כדי לראות איך הם יכולים להקל על העובדים שנאלצים בגלל ריחוק חברתי והנחיות בריאותיות לצמצם נוכחות במפעלים. רבים מהלקוחות שלנו מתחילים להבין כיצד קובוטים יכולים לעזור לשחרר כוח אדם למשימות חשובות יותר״. כך אומר זיו שדה, סמנכ״ל שיווק ומכירות, חברת SU-PAD, נציגת Universal Robots בישראל.
 
לסיבות הברורות לאימוץ קובוטים (רובוטים שיתופיים) בתעשייה, הכוללות החלפת בני אדם בשלל משימות משעממות, חוזרות על עצמן, וכאלה שגורמות להפרעות בריאותיות בעיקר אורטופדיות, נוספו בחודשים האחרונים שתי סיבות משמעותיות: הסגר הפחית את מספר העובדים במפעלים, ועל הנוכחים בפסי הייצור, האריזה והמשטוח, הוטלו מגבלות של שמירת מרחק. התוצאה: פופולאריות גוברת של פתרונות אוטומציה, דוגמת שימוש ברובוטים ובקובוטים. פתרונות אלה יכולים למלא את המחסור בכוח אדם ולהבטיח את ההמשכיות העסקית. 
מחקר חדש של PMMI, שמוקדש לתחום הרובוטיקה, מעריך כי עד שנת 2025 נתח השוק של הקובוטים (הרובוטים השיתופיים) מכלל שוק הרובוטיקה צפוי לצמוח בצורה משמעותית ולהגיע לכ- 34% מהשוק. ״מדובר בקטגוריה שיש התלהבות רבה ממנה בתעשייה. הקובוטים קומפקטיים, ניידים, מחיריהם סבירים (בהשוואה לאחיהם הרובוטים המסורתיים), הם מתאימים למגוון סוגי פעילות ויכולים להוריד את העלות של תחנת עבודה בפסי ייצור והרכבה ובעיקר ב׳ריצות קצרות׳ והם כמובן יעילים ביותר במשימות אריזה״.
 
שדה מציין, כי נתח השוק הגלובלי של UR מגיע כיום לכ-50 אחוז וגם בישראל יש "מגמה של צמיחה משמעותית׳״. 
במצבים מסוימים, הטמעת קובוטים על פסי האריזה והמשטוח יכולה אפילו להוביל להעסקת עובדים חדשים בזכות העלייה בתפוקה. כך קרה, למשל, בחברה הספרדית RNB Cosméticos. החברה שילבה שישה קובוטים מסוג UR10  במפעל האריזה שלה לביצוע משימות משטוח. המערכת הייתה כה יעילה עד שגבר הצורך בשכירת שירותים של צוות עובדים חדש נוסף, שיטפל בקפיצה בייצור שכן הביקוש למוצרי המפעל היה גבוה. במקביל, צוות העובדים הקיים שוחרר מביצוע משימות "שחורות" ומתישות, והמנהלים שילבו את העובדים בסבבי הדרכה והתמחות ששיפרו משמעותית את המיומנות המקצועית.
 
מוסיף ומספר זיו שדה: "בתחילת הדרך אחד מהלקוחות שלנו חשש מאוד מתגובת ועד העובדים והחשש למקום עבודתם של עובדי הייצור. הוא הופתע מאוד לגלות שהוועד שיבח אותו על המהלך, כיוון שהעובדים לא היו צריכים לבצע יותר עבודות פיזיות 'כואבות' ומשעממות והמפעל השכיל לנצלם למשימות בהם יכולותיהם באו לידי ביטוי״.
באדיבות: UR
זיו שדה, מנכ"ל סו-פאד