ענקית האוטומציה ABB משווייץ תקים את מפעל הרובוטיקה המתקדם בעולם

מאת אבישג אשר       פורסם: 25.11.2018
קונצרן ABB השוויצרי הודיע שהוחל בהקמת מפעל הרובוטיקה המתקדם בעולם, בשנגחאי. החברה תשקיע 150 מיליון דולר במפעל, שבו ייוצרו רובוטים מתקדמים, באמצעות רובוטים מתקדמים אחרים. המפעל יוקם באיזור התעשייה החדש Kangqiao, בסמוך לקמפוס הנוכחי של ABB בעיר.

ABB היא יצרנית הרובוטים הגדולה בסין, ובחברה מתכוונים לשמור על מקומה בצמרת. סין היא אחד השווקים הגדולים בעולם לרובוטים תעשייתיים ובשנת 2017 אחד מכל שלושה רובוטים שנמכרו בעולם נרכש בסין. היקף הרכישות הסיני של רובוטים הגיע ל-138,000 יחידות. ABB מעסיקה 2000 עובדים באתרים שונים בסין בפיתוח וייצור רובוטים. החברה השקיעה כ-2.4 מיליארד דולר בסים מאתר תחילת הפעילות ב-1992, והיא מעסיקה במדינה 18,000 עובדים.
המפעל החדש ישלב טכנולוגיות דיגיטליות מסוגים רבים, בהן פתרונות ABB Ability, שמאפשרות טכנולוגיות רובוטיקה שיתופית ומחקר בינה מלאכותית. תאריך היעד להקמת המפעל הוא שנת 2020. החברה מציינת שהיא תוכל להגדיל באופן משמעותי את יצור הרובוטים תוך התאמה של המאפיינים שלהם לצרכי הלקוח ולהזמנתו המדוייקת. זאת, תוך שימוש בגישת תכנון גלובלי חדשה. המפעל ישלב מבחר גדול של אבות טיפוס של רובוטים, המיועדים לביצוע משימות מסוגים שונים, והתאמת המפרט לצרכים של הלקוחות ייצור למעשה מספר בלתי מוגבל של פתרונות מותאמים.

המפעל החדש של ABB ייבנה בעיצוב חדשני ותוך תכנון מוקפד, שיאפשר ניצול טוב יותר של כל שטחי הייצור על ידי פתרונות אוטומציה. כלי רכב אוטונומיים יעקבו באופן עצמאי אחר הרובוטים שעוברים דרך הייצור, מה שיאפשר ייצור יעיל יותר עם יכולת להסתגל מהר מאוד לשינויים ולביקוש העתידי. הרעיון מאחורי המפעל החדש הוא להפוך את השימוש החכם והגמיש ביותר של כל מטר של הייצור ולהבטיח רמה גבוהה ביותר של פרודוקטיביות וגמישות. המפעל החדש, עם מרכז מחקר ופיתוח מקיף, יהפוך לחלק מרכזי ממערכת אספקת הרובוטיקה העולמית של ABB.

חברת ABB היא חלוצה בתחום הרובוטיקה ומובילה באספקת רובוטים לתעשייה, מערכות תוכנה לרובוטים, ציוד משלים ומתן פתרונות להטמעת המערכות בסביבת העבודה. עד כה, החברה העולמית הטמיעה יותר מ-330,000 רובוטים בעולם. בנוסף היא השיקה את הרובוט הראשון המותאם לסביבה אנושית ודינאמית, רובוט ה-YuMi, שזכה בפרס ארגון הרובוטיקה העולמי IFR על חדשנות והובלת התחום.